Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • khorvat

    senior tag

    DOS-Win3.1-Win95-Win98-WinXP-Win7-Win8-Win8.1 után szeretnék egy Linuxos oprendszert is kipróbálni, használni. Teljesen tanácstalan vagyok a sok disztribúció miatt melyik lenne nekem az ideális.
    Ebben kérnék segítséget mit próbáljak ki szerintetek amivel windows-os múlt után is öröm lesz dolgozni?
    Minimális linux parancs ismeretem linux-os router custom FW használata során szereztem, vmint mi az ajánlot kezdő linux olvasmány tanfolyam, előny ha ingyenes és online könnyen emészthető!?

  • khorvat

    senior tag

    Érdekesen alakulnak az első komolyabb lépések egy használható, szerethető linux kiválasztásának útján.
    Egy Acer laptopon kisérletezgetek, ami nagyon komoly meglepetés volt, hogy egy Ubuntu 13.10-et konkrétan ZSEBLÁMPÁVAL !!! sikerült csak feltelepítenem!!!! :D
    Erre is félig véletlen jöttem rá, mikor sötétebb szobában kerestem a laptopon a wifi kapcsolóját, és a zseblámpa fénye a laptop kijelzőjén ubuntu feliratot jelenített meg!
    Ez a linux telepítő kikapcsolta az LCD háttérfényét, szerencsére mikor kész lett a telepítés az oprendszer indulása után lett újra kép!
    A kinézete és a kezelőfelület gombjainak elhelyezése nem nagyon esett kézre win után, ezért neki ugrottam egy kubuntunak is! Természetesen ezt is zseblámpával telepítettem :D
    Első körben minden működött, csak a logon képernyőhöz kellett mindig lámpázás, de mostmár tudom elég vakon gépelni a jelszót, és enter után ha belépek jön a kép is!
    1-2 napig ismerkedtem a környezettel ez már jobban kézre áll! Közben szedegetett le frissítéseket, nagyon lassú net áll most rendelkezésemre, de csordogáltak! Mígnem kért egy újraindítást, ami után az fogadott, hogy a touchpad nem megy nem is érzékeli, hogy létezik, miközben előtt ehasználtam. Szintén ez a helyzet a belső wifivel is nem vesz róla tudomást előtte ezzel jöttek a frissítések!
    Ergo ezzel a két dolog kiütésével egy átlag usert ki is ütne a nyeregből a kubuntu!
    Itt szerencsére van külső egér touchpad kiváltva, és van egy usb-s külső wifi is! Most próbálok frissítéseket leszedegetni, hátha vmi visszaadja a touchpadom és a wifim!
    Ha nem így lesz szerintem pár évre újra fiókba kerül a linuxal barátkozás és marad a windows használat, ott azért ilyen kizárásokba nem volt részem!!

  • khorvat

    senior tag

    válasz BoB #22843 üzenetére

    Egyelőre sikeresnek mondható a külső USB Wifiről frissítés, visszatért a belső wifi-m és működik a touchpad is! Mostmár csak annyi kellene, hogy a bejelentkezési képernyőn legyen az LCD háttérfény aktív, mások így csak felvilágosítás után tudják használni. Bár ha azt nézem van egy erős védelem a jelszavason túl, laikus kb azt hiszin nem indult el semmi:)

Új hozzászólás Aktív témák