Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz tordaitibi #85551 üzenetére

    autó OBD kiolvasó

    Abszolút laikus felhasználás, tömegtermék, millióan veszik-használják.

    Ezt komolyan írod egyébként vagy még nagyon korán van? Tömegtermék ánm a pékfaca, nem ez. Ha ilyenek miatt írod, hogy nincs minden Linuxra, akkor OK, de egy spéci, a gyártó által csak Winre megírt sw nálam nem az a ketegória, amit home userek használnának. Tényleg ne írj már ekkora marhabaromságot, hogy egy ilyen OBD kiolvasót milliók használnak, ez kifejezetten célprogram. :K

    Addig, amíg nem egyértelműsítjük, mi a home user/ átlagfelhasználó definíciója, addig nincs miről beszélnünk!

    A "terepen dolgozom" kifejezést nem úgy kell érteni hogy a disznóólba vagy a marhatelepen csatlakozok a tehénre usb-s tejmennyiség mérővel

    Ne vedd azért komolyan, amit ezzel kapcsolatban írtam, poen volt! :D A terepre gondoltam én is, amint azon hajtasz át Lambórgííínivel! Gyanítom egyébként, hogy USB-s tejmennyiségmérő is természetesen csak Windowsra létezne! :P

    (számotokra sajna, kampeca lett a HO melóm, így egy ideig elég sok időm lesz galádkodni, imádkozzatok, hogy mihamarabb takarodjak el dolgozni)

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog (1)

    válasz tordaitibi #85551 üzenetére

    Tessék OBD cucc.

    Az meg nem az OS hibája, hogy valaki nem fejleszt rá.
    De pl. az Avaya elég sok szoftvere meg Windowsra nincs (ezeket komolyabb telefonrendszerekhez használják, nem kevésbe kerülnek :D )

    @Ubyegon2 : " +35000 pezóval volt drágább"
    :DD
    Amúgy az OBD olyan, hogy amikor vettem ilyet, és kiderült, hogy az F Astra csak ODB2 csatlakozós, nem pedig OBD2 kompatibilis protokollal megy (a 2000-es években az egységes csati lett az előírás :D ) akkor eladta a megvásárolt ELM Bluetooth-os illesztőt. Kb. aznap elvitték. És csomó ismerősnek van ilyen az autó OBD2 csatijába dugdozva. Pl. telefonon látja vele az élő motoradatokat, stb. Szóval ha nem is mindenkinek van, de van rá igény.
    Mondjuk ami szoftver az illesztőhöz jött, és persze Windows only, azt jó szívvel egy Windowsra se tenném fel, annyira kínai volt :D
    (Borzalmas bonyolult ám, az OBD2 is kb. néhányféle soros protokoll, ráakasztanak egy BT chipet, onnantól BT-n át soros portként látszik, és csak kommunikálni kell az autó vezérlésével.)

    [ Szerkesztve ]

    Mutogatni való hater díszpinty

Új hozzászólás Aktív témák