Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Frawly

    veterán

    válasz BoB #59501 üzenetére

    Én sem flame-ből említettem meg. Ahogy már írtam, inkább csak azért szoktam a hátrányairól írni, mert sokan még mindig kultuszból tisztelik a Debiant. Ennyi. Tőlem aztán használja, aki akarja, azért van sokféleség a linuxos világban, hogy mindenki azt használhasson, amit akar, de én továbbra is ellenjavallani fogom kezdőknek, gamereknek, meg olyanoknak, akiknek friss verziókra van szüksége valami grafikus, multimédiás, netes technológia használata miatt. Mikrobi kollégánál sem azt találtam gondnak, hogy dobta az Archot, és visszament Debianra, hanem eléggé elhamarkodta szerintem a döntést, a váltás indoka volt elég mondvacsinált.

    Archot sem akarom felmagasztalni, megvannak annak is a hiányosságai. Nem vagyok a marketingesük, meg kultuszt sem akarok köré. Általában azért dicsérem, mert tényleg aranyat ér benne a friss csomagkínálat és a rolling frissítési mechanizmus, de ez nem csak az Archnál említhető előnyként, hanem bármilyen frissességre törekvő rolling disztróra igaz. Lehetne említeni a Voidot és társait, de a maga félrolling módján még a Fedorát is ide sorolnám.

    Júbájgön is azt nem érti, hogy nem a Cinmanót akarom bántani, mert a maga idejében tényleg jó volt, de valahogy elakadt a fejlődésben, és a mai napig nem tudtak pl. egy kompozitort default belerakni, normálisan kidrótozott GUI-beállításokkal, emiatt én kezdőknek elkezdtem nem ajánlani. Ezt meg ő mindig szentségtörésnek éli meg, hogy miért agitálok a szent Cinmanó ellen. Pedig a DE-k között továbbra sem tartom rossznak, csak már nem tartom ajánlhatónak, főleg nem nagyon kezdőknek.

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz BoB #59501 üzenetére

    Verzióhajhászás alatt azt értem, hogy valamit akkor is frissítenek, amikor nem kell és felesleges hülyeségeket is beletesznek. Vannak pl. windowsos programok, amik elérhetőek linuxra is. Pl. skype volt ilyen régen, a wines verzió megkapta a plusz fícsöröket (az most mindegy, hogy mennyire volt hasznos), a linuxos meg nem, max secu. patch. Ugyanez viber, a mai napig. Ennek ellenére a régebbivel is mennek, az új funkciók nélkül. Szóval a kifejezést nem a felhasználói szokásokra értettem.

    Debianon meg ha nem is jönnek új cuccok és funkciók, secu patchek és hibajavítások viszont jönnek. Így lettek pl. a "fantasztikus", deb9u1 meg deb9u2 stb. végű csomagok.
    Aztán a firefox új verziója is pulseaudio-s, ami kell a ráknak. ESR-ben MÉG nincs, de majd lesz, és akkor gondban leszek.

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

Új hozzászólás Aktív témák