- Épített vízhűtés (nem kompakt) topic
- Milyen videókártyát?
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- Bambu Lab 3D nyomtatók
- Házimozi belépő szinten
- Plazma TV topic
- A Windows 11 lett az úr az asztali PC-k piacán
- TCL LCD és LED TV-k
- NVIDIA GeForce RTX 4080 /4080S / 4090 (AD103 / 102)
-
PROHARDVER!
Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel
Új hozzászólás Aktív témák
-
válasz
agy73p #34342 üzenetére
Egyébként úgy van ahogy mondod, tök értelemszerű a legtöbb disztró telepítése, csak idő kell ahhoz, hogy átálljon a zember gondolkodásmódja Win- ről a Linux világára! Egy éve ugyanígy belefutottam én is olyan ma már pofonegyszerűnek tűnő dolgokba, hogy ma sem értem, hogy lehettem akkora birka, hogy nem értettem, mit kell csinálni.
És még csak nem is Arch vagy Gentoo, amiről szó volt.
(#34343) Klaus Duran Én is újratelepítettem jó párszor az első hetekben, de legalább azt már megtanultam, hogyan kell.
-
válasz
Klaus Duran #34336 üzenetére
Én a Gnome- ot kóstolgattam, de most már látom miért zavar ez téged!
(#34339) Gyick Nem csak neked szól ez, de azt vettem észre, hogy egyre többen ugrottok bele vakon a Linux telepítésbe. Mivel szerencsére teljesen különbözik a Win- től, azért a telepítendő disztró dokumentációit meg más kezdőknek szóló írásokat érdemes lenne elolvasni legalább a telepítés/partícionálás részeket, mert az igen fontos, hogy jól legyen megcsinálva.
-
válasz
Klaus Duran #34334 üzenetére
Én is csak Mintnick lehetnék valaha!
A KDE tényleg más dimenziókban utazik a beállítások terén, mint a Gnome, de akinek a KDE már sok, annak ott a Cinnamon, ami a kettő közé lőhető be beállítások terén. Jóval kevesebb opció van, mint a KDE- ben, cserébe bárki elsőre beállít mindent könnyen, amit KDE alatt egy kezdőnek tutira nem fog sikerülni egykönnyen. Nekem most van fenn mindhárom DE külön disztrókon, már a plasma5- öt is kipróbáltam, eddig egyedül a Prometeus- on fut rendesen.Okosan teszik a Chakránál, hogy még várnak vele!
-
válasz
Klaus Duran #34330 üzenetére
Nincs benne az qrvára, a disztró tartalmazza alapból a gnome-tweak-tool csomagot, azért látod!
Nem kell külön feltenni, de ha Fedora lenne, akkor nem találnál alapból ilyen beállításokat! Debian, openSuse is berakja a csomagot az iso- ba.(#34332) Gyick Viszonylag kevesen néznek filmet két felirattal, ezért kipróbálhatnád az alternatívákat és majd mondd el, melyik volt erre alkalmas!
(#34334) Klaus Duran Félreértesz! Azon vagyok kiakadva, amit Kapitány is mondott, hogy nem képesek berakni ezt alapból a Gnome- ba, még a legújabb 3.14- ben sincs benne!
Az, hogy neked ez még nem tiszta, az teljesen természetes! -
válasz
#21078528 #34290 üzenetére
Anno kipróbáltam a 13.2- t és nem jöttem rá, mi lehet a gondja és úgy néz ki, hogy ez a probléma még ma is jelen van!
Aki DSL kapcsolattal csatlakozna, az jobb, ha bele se kezd a kipróbálásába! Ez nem kis kellemetlenség, hanem igen durva hiba egy ilyen támogatottságú disztrótól!
Ettől függetlenül is egy rémálom a net beállítása az Ubi és az Arch alapúakhoz képest!
Remek disztró egyébként, aki net nélkül is szeretné használni, annak bármikor javallanám én is. -
válasz
agy73p #34252 üzenetére
Jó döntés, de a Manjarot kipróbálhatod (lehetőleg stable változatot), Arch alapú és piszok pörgős kis disztró! Nálam HDD- re 6+2 perc alatt települt. Az ilyen mi bootol gyorsabban listákkal felesleges foglalkozni, ez erősen gépfüggő dolog, meg qrvára nem sokat számít, ha csak nem egész idő alatt bootoltatni akarod a gépedet!
-
-
válasz
erik365 #34158 üzenetére
A Win nem fogja látni a Linuxos fájlrendszert, ez nem jelent így semmit. Ha így húzkodod össze- vissza a meghajtókat, abból jó nagy katyvaz lesz.
Általánosságban aszondom, hogy amíg nem kapsz valamilyen javaslatot a hiba elhárítására, addig ne nagyon kutyulj mindent össze hw/sw szinten, mert akkor a segítő javaslat sem fog működni.
Nem írtad, hogy pontosan milyen hardverkörnyezetben és mi alapján, milyen partícionálással raktad fel a Mint- et.
Ha valamivel kapcsolatban a rendszer hibát ír ki, azt mindenképp másold/írd be ide pontosan, mert az alapján könnyebb elindulni! Így csak annyit tudunk, hogy hiba van.
(#34161) erik365 Ez tényleg elég érdekes, de ez inkább olyan anomália lesz, ami nem Linuxos probléma. Az usb- s meghajtók tudnak érdekes dolgokat produkálni.
A telepítés így üres vinyóra még elmegy kezdőknek. A #34157. ben javasoltakat ettől még kipróbálhatod, hátha. Mondjuk a Mint alapból tartalmaz mindent, ami kellhet home user használatra.
-
válasz
erik365 #34156 üzenetére
A Fájlkezelő nem látja? Nézd meg, mert ha látja, akkor elég csak rákattintani, ha mégsem látja, akkor nézd meg a synapticban az ntfs-3g nevű csomagot, hogy telepítve van- e.
Ha nem látod így sem, akkor az ebben lévő linken lesz a megoldás, először még az ntfs-config használatát javaslom, később már az fstab szerkesztése sem fog ördöngősségnek tűnni!
Nézd meg előtte a Lemezek nevű programban is, ez biztosan fenn van alapból. Ebben jól látható bal oldalon az összes meghajtó, így néz ki egy kép erről:
Itt pont egy ntfs van az első helyen kijelölve, ami nincs ugyan csatolva, de a rendszer látja. Ha bedugok egy pen- t, azt is kiírja egyből a listában.
-
válasz
erik365 #34152 üzenetére
Nem írtad, hogy melyik asztali kezelőfelülettel használod a Mint- et ill. pontosan melyik változatot töltötted le, de itt vannak magyar nyelvű Felhasználói Kézikönyvek, érdemes olvasgatni.
Amúgy jól ráéreztél, pont ez a disztró való leginkább abszolút kezdőknek.A frissítéseket ne feledd el új telepítés után!
Az a google play- re hasonlító szoftverközpont nem a legjobb a programok letöltésére, inkább csak böngészgess ott, hogy milyen programok vannak. A telepítést a synaptic segítségével telepítsd inkább, de akár terminalból is próbálgathatod.
cat /etc/*-release
ezt másod be terminalba és kiírja az infókat a Linuxodról, de a DE- t azt nem írja. Mindegyik gyári, ha a hivatalos oldalról törltötted le. Cinnamon, Mate, XFCE és KDE felülettel is van a Mint, mint a legtöbb disztró. -
Rövid írás a Linuxos hangrendszerről és hangproblémák megoldása lépésekben.
Ezeket olvasgasd, tanulmányozd, probálgasd a rendszer működését, te használod a gépet, neked kell megismerned, ilyen csetelős teamvieweres segítség az nem volt jó példa egyébként sem szerintem.
Ne légy türelmetlen, ne hisztizz és tartsd be légy oly kedves a fórumszabályzatot. 5 percen belül szerkezd a hozzászólást, ne újat írj és lehetőleg kerüld a korcsmai stílust, trágár szöveget!
Keress rá itt a fórumon is akár a flashplugin-installer szövegre, a YT lejátszás minősége ezen is múlik, próbálgasd ezeket is.Ezek a terminal parancsok pedig kiiratják a VGA adatait.
Ezek a terminal parancsok pedig kiiratják a VGA adatait.
lspci | grep VGA
glxinfo | grep OpenGL
dpkg --get-selections | grep vdpau
dpkg --get-selections | grep mesaMint- en egyszerű a zárt drivert felrakni, a Rendszereszközökben kiválasztod az Illesztőprogram-kezelő opciót.
-
No, ezt ugyanígy csinálja nálam is, mindíg ugyanazt a meghajtót használja bootolásra, furcsa is lenne, ha nem ezt tenné!
Sose kérdez engem se, pedig néha megkérdezhetné, nem kérek- e egy sört!
Persze azt, hogy melyik legyen ez a meghajtó, azt én ügyesen beállítom a BIOS- ban. Fasza lenne, ha mindíg húzkodni kéne ki- be a meghajtók kábeleit, nem is ilyen mindennapos húzkodásra lettek kitalálva.
A gépet különben a tápból kihúzott áramzsineggel kapcsolod ki? -
Ez a tegnapi hsz neked is hasznos lehet a benne lévő Linux/SSD- s linkek miatt.
Nekem most 3 disztró van az SSD- n, két Linux Mint, Cinnamon és KDE felülettel 8-9 GB helyet foglalnak (ezeken van elég sok segédprogram) és egy Ubuntu Gnome, ez 6 GB- ot foglal. 15 GB- nál több helyet értelmetlen hagyni a telepítendő Linuxnak. Ha kevés a hely, home user használatra 10 GB is elég.
Van a HDD- n egy Manjaro, az is csak 6,5 GB- ot foglal.Ha telepítesz, érdemesebb a valami más opciót választani partícionáláskor, ennek a leírásnak a 17, oldalán leírják képpel. Ezt a telepítési útmutatót át is olvashatod, általánosságban hasonlóan zajlik egy telepítés.
-
lspci | grep VGA
glxinfo | grep OpenGL
dpkg --get-selections | grep vdpau
dpkg --get-selections | grep mesaEzek a terminal parancsok kiiratják a VGA adatait.
Ha a /boot/grub/grub.cfg- t megnézed, menuentry után látod a Linux verzióját. nem jut eszembe a terminal parancs
Fglrx- et innen próbáld meg telepíteni.
-
Nem írja felül ilyenkor, hanem kiválasztható lesz mindkettő, de le is törölheted a Gnome- ot. Ennek lehetnek olyan hátrányai, hogy GTK- s programok nem fognak majd működni, mindenképpen leszed függőségeket, amik kellhetnek.
Amúgy a Debianra ezt mondják, hogy nem annyira tuti KDE- vel, inkább javasolják a Kubuntut, én meg ezt vagy a Chakra- t, de az nem Debian alapú.
-
válasz
Kovbob #33577 üzenetére
Jól teszed, hogy nem árulod el, milyen internetkapcsolattal rendelkezel. Ezek a népek itten még képesek és unalmukban elárulják neked, miként kell beállítai az új alaplap hálókártyáján a kapcsolatot!
Tényleg komolyan tettél fel egy ilyen kérdést?
Megtudja nekem mondani valaki, hogy asus a7n8x-x alaplappal miért nincs internet kapcsolat a lubuntun?
-
válasz
Adamis #33509 üzenetére
A gondolat jó volt, csak ez így kivitelezhetetlen. Ha nem kapsz valami okosabb javaslatot a hibára, akkor érdemes megfontolni a Manjaro Netbook- ot!
Gondolom a nyílt/zárt driverek kipróbálásán már rég túl vagy!
Arch wiki foglalkozik is ezzel a driverrel részletesen, emiatt is esélyes a Manjaro.
Poronix írás
Intel driverEzeket nézegesd, hátha.
-
válasz
Adamis #33507 üzenetére
Live cd persze, a Mintet nem live cd- ről telepítetted? Az a driver transportálás kizártnak tűnik szerintem, még az alapok sem ugyanazok, mivel a Manjaro az Arch alapú!
Én csak arra utaltam, hogy azon a fóromon ezt a disztrót ajánlották az ilyen gépekhez. Mint- re nem tudom, van- e megoldás, próbáld ki a Manjarot live- ban, nagyon jó kis rendszer, épp tegnap tettem fel a Mint mellé én is, igaz én mezei asztali gépre.
Nem ismerem ezt az Asus eee- t, csak azért írok, hogy ne kinlódj feleslegesen azzal a régi ppa- val!7végén én is olyan dolgot kerestem Arch alatt, ami már nincs az újban és igen bosszantó tud lenni!
-
válasz
guppi2 #33483 üzenetére
Szerencsére az Ubuntu topicban találtál egy Lubuntust, így tényleg ne rakd be minden topicba ugyanazt a hozzászólásodat, mert sokan arcidegzsábát fognak kapni!
Maradj most már hcl- lel az Ubuntus topicban, Ő fog tudni segíteni!(#33486) guppi2 Értem már egy ideje a problémát, csak nem ismerem a megoldást és a Lubuntut, de az Ubuntu topicban hcl viszont Lubuntut használ és segíteni is tud/fog!
-
válasz
guppi2 #33476 üzenetére
Nem ismerem a Lubuntut, egy linket tudok adni, ha eligazodsz rajta.
Szerintem maradj ezen a topicon es adj megtobb adatot a gepedrol, ugy tudnak segiteni nagzobb esellyel.
sorry a helyesirasert, egy live vivid plasma5 fut most
Ird le minel pontosabban, mit csinaltal es mi nem sikerul. -
válasz
teleahocipöm #33347 üzenetére
Le lehet tölteni, ha keresed:
[link]
innen még az One verziót is:
http://peppermintos.com/previous/ -
válasz
Nestor16 #33221 üzenetére
Nagyszerű! Telepítés előtt érdeklődhettél volna annak módjáról, semmi gond nincs egyébként, csak a rendszer a lehető legidiótábban partícionált. Ha legközelebb telepítesz, akkor a kézi ill. valami más opciót válaszd a partícionálásnál! Itt egy régebbi leírás róla.
Most neked csinált a rendszer egy óriási elsődleges partíciót és egy kiterjesztett partíciót, ami jelen esetben értelmetlen, mert a kiterjesztett partíció lényege, hogy mbr esetén négynél több részre is lehessen partícionálni. Például van egy elsődleges 20 GB- al és a többi kiterjesztettnek van partícionálva, így akár 10- 20 logikai partíciót is létre lehet hozni.Ahogy látom, a rendszer mind a 128 GB- ot használatba tudja venni, emiatt csináltam volna kb. 8 GB partíciót, amit az Overprovisioning miatt nem vennék használatba, de a rendszer tudná TRIM- melni! Gondolom odafigyelsz majd, hogy ne teljen be soha az SSD, erre a mostani felállásnál nagyon figyelni kell!
Különben így is egész jó lesz a rendszered, ha nem telepítesz más oprendszert az SSD- re. Jó választás volt a Samsung és a Mint, ezek jól tudnak működni együtt.
-
válasz
Nestor16 #33185 üzenetére
Solid State Drive (SSD): optimize it for Ubuntu 14.04, Linux Mint 17.1 and Debian
Ebben találod a sebesség ellenőrzést, minták száma lehet 10 500 500.
-
válasz
capulet75 #33162 üzenetére
Linux Mint az egyik legjobb kezdőnek.
Mit töltöttél le pontosan, mivel írtad ki az iso- t, milyen fájlrendszert csináltál neki?
Hogyan installáltad? Milyen leírás alapján? Úgy tűnik, hogy a GRUB nem megfelelően lett telepítve.
Fusd át ezt kezdetnek.(#33164) spammer
Jobb, mint amikor fél napig semmi válasz nem jön.
(#33160) teleahocipöm Szerezz egy minőségi tápot! Vagy sok vinyót.
-
válasz
joecontra #33126 üzenetére
No végre, ez jó hír! Érdemes volt forszírozni ezt a netkapcsolat hiba témát.
(#33123) Vidual001
Amelyik friss verziót letöltöd, az már teljes értékű verzió, nem egy előző verzió frissítése, nem kell az 1.0 verziótól kezdened!Azokon a felhasználóbarát disztrókon, amiket eddig ajánlottak a fórumtársak, megtalálható szinte minden home usernak szükséges program. Ne úgy képzeld el, hogy neked kell építened egy használható rendszert, vannak ilyen Linuxok is, de az ajánlottak nem ilyenek.
Célszerűbb lenne először a saját gépeden kipróbálni a telepítést olvasgatni pár leírást és feltenni a kérdéseket és utána ugranál a tesód gépének, különben sok kérdést fog feltenni, amikre nem fogsz tudni válaszolni!
Gyenge gépre valóban max Mint XFCE vagy Mint Mate ill. Xubuntu javallot, de akár a Manjaro XFCE is jól futna. Erős gépre meg bármelyik erőforrásigényesebb asztali kezelőfelülettel jó egy kezdőknek javallott disztró. Mint KDE, Mint Cinnamon, ha tesó gépére Mint- et raksz, de ha arra Manjaro megy, akkor a sajátodra Chakra- t is tehetsz vagy szintén Manjarot, hogy az azonos alapok miatt ne keveredj meg nagyon! Ezt később majd jobban átlátod, lényeg annyi, hogy Ubuntu, Mint, eOs, etc. Debian alapú disztrók, míg a Manjaro és Chakra Arch alapú lényegében. -
válasz
mefistofeles #33006 üzenetére
ALT + F2- re feljövő ablakba beírod gksu gedit /etc/fstab ha gedit helyett más szövegszerkesztőt használsz, akkor annak a nevét kell beírni beírod a jelszavad és a szövegszerkesztőbe beírod a swap- ot, az uuid- ot a sudo blkid parancs írja ki.
itt egy példa:
# <file system> <mount point> <type> <options> <dump> <pass>
# / was on /dev/sda1 during installation
UUID=77c25784-65fa-4a22-b7c5-eac5445027b3 / ext4 discard,noatime,errors=remount-ro 0 1
# swap was on /dev/sdb7 during installation
UUID=d86f7120-35a8-49e2-a09f-9e9c1f9a49e4 none swap sw 0 0Beilleszted az első meghajtó bejegyzés után és mented, újraindítás után lép érvénybe.
cat /etc/fstab parancs segítségével meg tudod nézni az fstab- ot.
(#33008) CPT.Pirk Sokan használnak Firefox esetén is ESR- t, épp most frissült és ez szerencsére csak a biztonsági frissítéseket jelenti. Roppant okos dolog ezt használni!
-
válasz
teleahocipöm #33000 üzenetére
-
válasz
mefistofeles #32962 üzenetére
Qbittorrent- et próbáld ki, Transmisson- t le is szedheted nyugodtan vagy állítsd át a QB- t alapértelmezettnek. sudo apt-get install qbittorrent parancs a terminalba.
NTFS -re is ugyanúgy torrentezhetsz, én is így használtam jó darabig, mikor átestem ezen a Win 7 elhagyáson.
Úgy írják, hogy NTFS- re lassabban torrentezik a Linux meg, hogy jobban pörög a proci.
Nekem ezekből egyik se tűnt fel anno, de sokan ezt mondják, akkor igaz lehet. A lényeg, hogy ha meg tudod oldani majd, akkor jobb ext -re torrentezni, addig viszont minden különösebb gond nélkül használhatod az NTFS partíciót. -
válasz
lolka1980 #32929 üzenetére
Arra, rosszul fogalmaztam. Egy hosszabbító/ elosztó tulajdonképpen és ebbe dugunk minden eszközt, amit védeni szeretnénk.
(#32931) CPT.Pirk Mert a villám amúgy eljut az elosztóig? Akkor úgyis mindegy.
A gömbvillámról is említesz valami hasznosat? El tudnánk ugrani előle?
Egy épület villámvédelmét nem biztos, hogy annak kell fizetnie, aki a gépet használja. Egyébként tényleg költséges, bár a házakat felépíteni, amiben kényelmesen netezhetsz, szintén költséges dolog.
Én egy túlfesz védelemmel eláátott elosztóról beszélek, ami nem egy nagy összeg, ha gáz van, az kipurcan, mint első védelmi vonal, de a rajta csüngő dolgokat jó eséllyel megvédi.
-
válasz
Rimuru #32900 üzenetére
Nem lehet sokat írni róla, úgy kell mint Windows alatt. Jaj, még csak az kéne! Itt 10 sec alatt beállítom a DSL- t, hogy működjön, Win 7- en meg szórakozik egyedi gép esetén is, hogy válasszak hálózat típust, nem értem miért nem lehet ezt elkerülni, ha nem vagyok hálózatban!
majdnem mindenhol networkmanager van A gond ott volt eddig, ahol semmi nem volt, Debian, Centos és Antergos játszotta el ezt eddig, igaz ezekből csak az utóbbit kellett volna kipróbálnom kezdőként, de miért ne lettem volna kíváncsi?
(#32903) lolka1980
Mindent csinálj úgy, ahogy a többinél, saját partíciójára. A többsége saját grubot fog felrakni, bármelyiket törölheted partíció formázással, csak azt ne töröld, ami a saját grubbal aktív, mert akkor telepíthetsz grubot live- ból! Illetve a meghagyni kívánt disztrón újratelepíted a saját grubját : sudo grub-install /dev/sda Az sda ugye a meghajtó más betűjele esetén változtatandó!!! -
válasz
joecontra #32887 üzenetére
Én meg ezt sem értem.
A topicokban a lehető legkevesebb szó esik a különböző disztrók különböző DE- in történő netbeállításairól, pedig ezek szerint nem is annyira egyszerű ez, vagy mégis? Kezdő Linuxosok is ritkán panaszkodnak ezzel kapcsolatban.
Mi az , ami nálad rituálékra kényszerít és milyen ez a rituálé? Direkt csatlakozással főleg fura! Nekem az utóbbi időben a kwallet okozott apró bosszúságot, de amúgy, ha egy kapcsolatot sikerült beállítani, akkor az indításkor is működik. Másik gondom első hetes Linuxosként Debianon volt, mert nem ismerte fel a hálókártyámat, de ez más tészta azért!
Érdekes, hogy ilyen írások nem nagyon vannak kezdőknek, hogy milyen netkapcsolat típusok milyen módszerrel konfigurálhatóak. Nekem Digikábelen jön a net és a DLS kapcsolat konfigurálása nem tűnt igazán bonyolultnak.
Kíváncsi lennék mások tapasztalataira is, mert ez elég elhanyagolt terület, pedig ennél alapabb kérdés nem is képzelhető el. -
válasz
mefistofeles #32879 üzenetére
Előfordul, hogy harapnak errefelé a Winesekre, mert volt már olyan, hogy leszarozták a Linuxot, mert nem megy nekik valami úgy, ahogy azt megszokták Win- en!
Ez lehetett a félreértés oka! -
válasz
mefistofeles #32877 üzenetére
Emlékszem a dologra halványan, de ne aggódj, jó páran nem guruk itt a topicon, csak egy ideje használják valamelyik disztrót és tudják, milyen a kezdet, emiatt szeretnének segíteni, van esély, hogy sikerül legtöbb esetben! Lényeg, hogy most már egyszerűbb lesz az életed, egy router igen hasznos tud lenni ilyenkor is!
Vladis kép csak a poen kedvéért volt, van aki kicsit nyersebben segítőkész, van, aki irónikusabb! Sokfélék vagyunk, de majd meglátod.
Onnan fogod egyébként tudni, hogy guru segített, hogy nem értesz belőle egy kukkot sem!
-
válasz
mefistofeles #32874 üzenetére
nem volt kapcsolatom! Illetve ha volt akkor egy újraindítás után márt megint nem tudtam csatlakozni.
"Már tavaly is sikerült ez ahogy nézem, csak először az ethernet netbeállításokkal jött a neted, amit a Win használt. Amikor ez már nem működött, akkor valószinű, hogy a beállításoknál is az ethernetet próbálgattad, pedig a dsl opció választásával elég egyszerű a net beállítása."
Ezt írtam az előbb, csak nem értelmezted!
Olyan van, hogy először volt, újraindításkor meg nem volt? Persze, hogy van- lásd fenti magyarázatot!
Most jön ez:
Vladi szaki jól megkapta!
Linux Mint 17.1 "Rebecca" - Cinnamon (64-bit), kezdetnek a lehető legjobb választás!
-
válasz
CPT.Pirk #32870 üzenetére
No, ez jó hír! Hamar megoldották a problemát, tegnap feltettem a friss Linux Mint KDE- t és mivel mindíg bejelölöm a mindenki aki használja opciót, így nálam bizonyosan csak kísérteni jelent meg ez a Kwallet!
Chakrával is dettó így volt!
Most kapcsolok, tényleg még netkapcs beállítás előtt inaktiválni kell a rendszerbeállítások valamelyik opciójában, ahogy (#32871) Nkboy ft. mondja!
Úgy örültem, mikor olvastam, hogy a Mintesek integrálták teljesen a KDE disztróba mostantól a Kwalletet!
-
válasz
mefistofeles #32866 üzenetére
Már tavaly is sikerült ez ahogy nézem, csak először az ethernet netbeállításokkal jött a neted, amit a Win használt. Amikor ez már nem működött, akkor valószinű, hogy a beállításoknál is az ethernetet próbálgattad, pedig a dsl opció választásával elég egyszerű a net beállítása. Igaz, ez DE függő is, mert KDE alatt elég trükkös a dsl beállítás a Kwallet miatt. Nem volt anno semmi baj a hálókártyáddal, csak nem értették a segítők, hogy pontosan kinek melyik gépén mikor mit akartál csinálni- így visszaolvasva ennyi!
Most milyen Linuxot tettél fel, pontosan nevezd meg majd, ha aktuális lesz!
-
válasz
joecontra #32814 üzenetére
Így van ez, ahogyan Kapitánnyal mondjátok. Első Linuxos heteimben Debiant tettem fel, ha nem is túl egyszerű volt megoldani hálókártyát beállítani meg Win- es torrenteket futtatni, Gnome3- at életre kelteni akkori ATI vga- val. Kemény volt nokedli Linuxosként, mégis működött minden.
Ugyanezt Arch esetén elképzelni sem tudnám abszolút kezdő esetén! Teljesen kizárt! Most a napokban sikerült Evoution segítségével felrakni Archot, de apt-get vonal után így sem egyszerű vele az élet.
-
válasz
Bkrisz9 #32695 üzenetére
Akkor ez Unity lesz, azt nem ismerem, de valamilyen rendszerbeállítás, nyelvi beállítás abban is van, ezt kell keresned.
14.04 jobb lett volna, mert az az LTS változat.
(#32696) NkboyLehet, mondjuk nálam pont akkor működött, mikor kivettem az egyik / jelet.
Elég sok módszer van a GRUB visszaállítására, mondjuk a legeslegjobb az, amelyik végleg eltünteti a Win-t! -
-
válasz
Nova96 #32603 üzenetére
és bejön a Live CD, majd onnan telepítettem. Majd újra Logó megállt recovery mód és helyreraktam az egészet
No, ezt tartom én kizártnak így, ahogy írod. pld.: recovery mód egy még nem települt rendszernél?
Eme folyamatok között azért van pár lépés meg választható opció , hogy bejön a live cd, majd onnan telepíted.Ha újra kezded a win32diskimager- rel írd a pent Win alól!
Halkan súgom, a Chakra telepítése elsőre bonyolultabb egy fokkal, de látom nálad ez nem kihívás.
Másik drivert is letöltöttem az alap helyet azzal is az volt szóval....
-
válasz
Nova96 #32595 üzenetére
Egy telepítéshez ne keljen már türelem...kattintgatás az egész.
Két fajta telepítés volt, az elsőnél megállt.
A másodiknál betötltöte live-módba majd úgy telepítettem.Linux Mintnél nincs kétfajta telepítés, de gondolom nincs türelmed érthetőbben elmondani, pontosan hogyan zajlott a telepítés!
Olvasgattál valamennyit akár dual bootos vagy bármilyen Linux telepítésről? Ha valahol azt olvastad, hogy csak kattingatni kell, akkor neked inkább a Win való.
(#32597) berus.berus Igaz, bár aki először lát KDE- t, annak van az több is! Mondjuk az is csak kattingatás az egész!
-
válasz
Nova96 #32589 üzenetére
VGA mégsem OK, bár lapos gépeket nem ismerem. Ennyi memó bőven elég kell legyen!
Csökkentett indításban felraktam
Most már kezd elég zavaros lenni, de úgy tűnik, hogy semennyi türelemmel nem rendelkezel, ami pedig nem árt egy számodra ismeretlen rendszer telepítéséhez!
Telepítetted akkor vagy még csak a telepítési ill. live folyamatban vagy valahol? Mivel írtad ki a pent?
-
Szerintem teljesen megnyugtató a Chakra induló kinézete. Egyedül az a kis pack manó zöld.
Qurva W7 meg leette a partícióját az SSD- ről!
(#32588) Cyrin Kapitány valamiért el akarja risztani a népeket a Chakótól.
Hasonló zöld rondaság volt legutóbb Arch Cinnamonnal, pedig a kedvenc DE- m.
-
válasz
spammer #32423 üzenetére
Köszi, az egyik linket már átfutottam egy órája, de továbbra se sok fogalmam van az egészről, viszont, ha ezt produkálja, amit leírtam, akkor nem olyan jó ez egyelőre! Nem annyira értem, mi volt a baj a gksu- val, most mindent elkezdenek megváltoztatni a Linuxban, ami eddig jól működött?
-
Igazad van. Ez volt amúgy a fő kérdés, nem a Win. pkexec
A Win- es dolog mellékszál volt, mégis arra reagáltál a többiekkel együtt!pkexec- Linuxos kérdés Linuxos topicban! help!!!
(#32420) Nkboy
-van még nem partícionált terület a merevlemezen
Hát nem volt az SSD- n ilyen! A Chakrám az bizony partícionált területen pihent és az üres terület is partícionálva volt. -
Ez nem megoldás, hanem ügyes elkerülés!
Miért nem lehet ezt egyszerűen kihagyni valahogyan, ha mondjuk valaki nem hozzáértő és egy új HDD- re telepíti csak a Win 7- et!?
Leírhatná a Win telepítő, hogy ez mire szolgál és dönthetsz, hogy kell- e vagy sem?
Még az is rendben van, hogy mindenképpen telepíti, de miért b*ssza szét egy másik meghajtó partícióit ehhez a 100 MB- os partícióhoz, ha van amúgy hely azon a meghajtón, amire a Win- t akarom rakni? Miért nem lehet kijelölni a telepítés helyét? Úgy viselkedik, mint egy rohadt parazita!
(#32410) lolka1980
Ezt a távvezérlést hogy érted? Ősöket vagy az oprendszert?(#32415) Vladi
OK! Most már tiszta, de ezt így utólag tudom csak! Semmi nem figyelmeztet arra, hogy bármelyik meghajtó partícióját szétb*szhatja kedve szerint! A közúton, ha van egy méteres gödör, utólag már bárki elmondhatja, aki már járt arra, hogyan ne hajl bele, de miért nem vagy figyelmeztetve előtte! -
Nem kötelező a Win! A 100 MB megúszható szerinted
, mert én is úgy vetem észre, mint _Dumber_ ft., hogy az ha kell, ha nem odatolja magát valahová! Gondolhatod, hogy, ha lehetne, akkor biztosan nem az SSD- re szemetelem rá 2 HDD mellett.
kiírta ugyan, hogy telepít valamit még, de ki gondolta volna, hogy nem arra a meghajtóra, amire a rendszer települ, mert fél TB hely volt még ott!
(#32411) Nkboy Ezt hogyan csináltad?
-
válasz
N0zer0 #32406 üzenetére
Kíváncsi voltam SSDOK- ra, mennyit mutat, ki akartam próbálni egy lőtézős gamét az APU- val meg ezt azt megnézni, de arra nem gondoltam, hogy összakuyulja nekem az SSD partícióit, ráadásul a sdb- n is belekutyult a swapba. No, mindegy, mert a Win amúgy is hányingert okozott hamar, még a lőtézést is kihagytam. Egy év Linuxozás után már a Win telepítés rohadt körülményes, lassú és értelmetlen szervezettségűnek látszik, de az a 100 MB- os partíció beerőltetése tényleg mindennek a teteje, mert még csak jelentősége sincs a legtöbb esetben!
No de kellett nekem az a türhő Win!Gyors gépen fél óra volt, mire minden védelem meg illesztőprogram úgy, ahogy fenn volt! Ha SSD- re rakom, még negyed óra az optimalizálás úgy, hogy tudom, mit kell csinálni!
Pár hónapja egy Manjaro XFCE letöltése, , kiírása, telepítése annyi időt vett igénybe, hogy a kezdettől 15 percbe tellett, hogy Firefoxon olvasgassam a PH- T! Mert, hogy közben megfőztem a koffeint is. 1 év meló utáni Linuxozó tapasztalattal. -
pkexec Tudtok erről a számomra legalábbis új valamiről, hogy mitől jobb a gksu- nál vagy mi rakja fel és hogyan lehetne megszabadulni tőle!?
Kapitány említette nemrég, hogy Ubuntuban már az van, azért nincs gksu. Ami meglepett, hogy minap írtam 2 iso- t penre és azt vettem észre, hogy a böngésző görgetése megwinesedett, ilyent még Linuxon nem láttam, mióta használom! Mintstick elindításakor tette ezt, gyorsan rányomtam terminalra, hogy meghtopolom, erre még a terminalablak is kicsit gondolkodva jött fel!Veszem elő gyorsan a kalapácsot, erre beindul a htop és azt látom, hogy ez a pkexec kezeli nekem a mintstick vezérlését, méghozzá szinte pillanatok alatt megírta az iso- t! Ami érdekes, hogy az iso jó lett! Eddig azért 3-5 percig eltartott, mire megírta, de ezt az időt ki lehetett bírni. Mi a fene hozta elő ezt a pkexec csodát, mert ez q*rvára nem tetszik! Mióta megizmosítottam a gépet, ilyen ablakgördülő nyögdécselést még nem tapasztaltam, ami rosszabb, hogy Linuxon még az előző konfiggal sem!
Tapasztalt már valaki ilyesmit? Ja igen, a MINT 17.1/64 Cinnamonnal történt ez. A Chakrával nem is történhetett volna, mert azt megette a Win 7 telepítése az SSD- ről. HDD- re raktam a Win 7- et és egyszerűen odaírta az SSD- re a marha 100 MB- os partícióját úgy, hogy kinyírta az SSD- ről a Chakra partícióját! -
válasz
DrojDtroll #32349 üzenetére
Ja, késő van már, illetve volt tegnap!
-
válasz
DrojDtroll #32347 üzenetére
Klasszis vagy! Igazság szerint innen idézett kérdés volt:
(#32343) Iscariah
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
A topik célja: Segítségnyújtás a Linux disztribúciókkal még csak ismerkedők számára. A szerveres kérdések nem ebbe a topicba tartoznak.
Kérdés előtt olvasd el a topik összefoglalóját!
Haladó Linuxos kérdések topikja.
Linux felhasználók OFF topikja
Milyen program ami... [link]
Shell script kérdésekkel látogassatok el a topikjába
- Vélemény Ubuntu 20.04 LTS
- Vélemény Linux Mint Debian Edition 4
- Tudástár MX-Linux 19
- Bemutató Linux a mindennapokban: Manjaro KDE
- Bemutató Linux a mindennapokban
- Hír Zöld utat adott a nyílt forráskódú Linux meghajtóknak az NVIDIA
- Hír A Steam Play hozza el a Windowsra írt játékokat Linuxra
- Hír Hova jut a világ? Linuxot kínál a Windows Store!
- A fociról könnyedén, egy baráti társaságban
- Épített vízhűtés (nem kompakt) topic
- Milyen videókártyát?
- Feljutott a G96 a Moto széria csúcsára
- Windows 11
- Változó design, tekerhető lünetta: megjött a Galaxy Watch8 és a Classic
- Samsung Galaxy Fit 3 - keveset, de jól
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Vékonyabb lett, jobb kamerát kapott, de az akku maradt a régi: itt a Fold7
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- További aktív témák...
- Windows 10 11 Pro Office 19 21 Pro Plus Retail kulcs 1 PC Mac AKCIÓ! Automatikus 0-24
- Windows, Office licencek kedvező áron, egyenesen a Microsoft-tól - Automata kézbesítés utalással is!
- Vírusirtó, Antivirus, VPN kulcsok
- Windows 10/11 Home/Pro , Office 2024 kulcsok
- Bitdefender Total Security 3év/3eszköz! - Tökéletes védelem, Most kedvező áron!
- Fém, összecsukható és kihúzható fotó állvány eladó
- ismét elérhető 3db - Sennheiser MOMENTUM 4 fejhallgatók
- AKCIÓ! Gigabyte H610M i5 12400F 32GB DDR4 512GB SSD Intel ARC A770 16GB Rampage SHIVA 650W
- Beszámítás! Sony PlayStation 5 825GB SSD lemezes konzol extra játékokkal garanciával hibátlan
- Xbox Game Pass Ultimate kedvező áron, egyenesen a Microsoft-tól! - AUTOMATA BOLT
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest