Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ubyegon2

    nagyúr

    pkexec Tudtok erről a számomra legalábbis új valamiről, hogy mitől jobb a gksu- nál vagy mi rakja fel és hogyan lehetne megszabadulni tőle!?
    Kapitány említette nemrég, hogy Ubuntuban már az van, azért nincs gksu. Ami meglepett, hogy minap írtam 2 iso- t penre és azt vettem észre, hogy a böngésző görgetése megwinesedett, ilyent még Linuxon nem láttam, mióta használom! Mintstick elindításakor tette ezt, gyorsan rányomtam terminalra, hogy meghtopolom, erre még a terminalablak is kicsit gondolkodva jött fel! :U Veszem elő gyorsan a kalapácsot, erre beindul a htop és azt látom, hogy ez a pkexec kezeli nekem a mintstick vezérlését, méghozzá szinte pillanatok alatt megírta az iso- t! Ami érdekes, hogy az iso jó lett! Eddig azért 3-5 percig eltartott, mire megírta, de ezt az időt ki lehetett bírni. Mi a fene hozta elő ezt a pkexec csodát, mert ez q*rvára nem tetszik! Mióta megizmosítottam a gépet, ilyen ablakgördülő nyögdécselést még nem tapasztaltam, ami rosszabb, hogy Linuxon még az előző konfiggal sem! :W
    Tapasztalt már valaki ilyesmit? Ja igen, a MINT 17.1/64 Cinnamonnal történt ez. A Chakrával nem is történhetett volna, mert azt megette a Win 7 telepítése az SSD- ről. HDD- re raktam a Win 7- et és egyszerűen odaírta az SSD- re a marha 100 MB- os partícióját úgy, hogy kinyírta az SSD- ről a Chakra partícióját! :O

Új hozzászólás Aktív témák