Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • King Unique

    titán

    válasz Hurkans #5466 üzenetére

    Ha nagyon muszáj, akkor macOS-nél is megoldható a megfelelő driver/program telepítése után, vagy esetleg terminálban engedélyezve stb. az NTFS fájlrendszerű kötetek, lemezek írása. Másik opció pedig valóban az exFAT fájlrendszer használata, azt a macOS és a Windows egyaránt natívan írja és olvassa.

    Az említett Sharkoon külső háznál arról előzőleg is volt szó, hogy igen, előfordulhatnak a pró jellemzők mellett kontrák is, de összességében azért eleve a jobban sikerült modellek közé tartozik. Valamint az eredeti célként említett 4 TB-os HDD kezelése nyilván simán ment, sőt akár még 16 TB-osat is kezel. Az nem derült ki, hogy esetedben eredetileg a PC-be (SATA), vagy a külső házba (USB) téve lett-e inicializálva és particionálva a HDD, de ha az utóbbiban, akkor nyilván az említett probléma sem okozhatott gondot. A külső házban lévő vezérlőchip bizonyára még mindig ASMedia ASM1153E, aminél a firmware verziója lehetett volna még érdekes (példa), de mindegy.

    Az adatátviteli sebesség USB 3.0-n jónak mondható, ahol nyilván maga a HDD, annak a sebessége volt a szűk keresztmetszet. Ugyanis maga a külső ház, az abban lévő ASM1153E chip tudna ennél többet is UASP módban SSD-vel (kb. ennyit), meg a szabvány maximuma is eleve többet enged. A fájlkezelős (TC) másolásnál meg számít többek között a fájlméret és a forrásmeghajtó sebessége is, ahol ha az utóbbi lassabb a célmeghajtónál, akkor az fogja limitálni az adatátviteli sebességet.

    A HDD melegedése a külső házban, az a max. 33 °C bőven jó érték, sőt akár még 40-45 °C-ig is úgy-ahogy elmegy. Aktív hűtés nélkül, meg főleg tartós terhelésnél viszont nyilván valamivel magasabbb lenne az üzemi hőmérséklet, de ha nálad az aktív hűtés eleve biztosított, akkor pláne nem lesz gond.

    Köszönjük a beszámolót és egyben a teszteket! :R

Új hozzászólás Aktív témák