Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • amargo

    addikt

    válasz OddMan #626 üzenetére

    Én ebben a helyzetben vagyok, tehát azthiszem tudok 1-2 dolgot róla.

    Szerintem alkalmazottnak a legjobb lenni, mert ha vállalkozóként nincsenek költségeid, nem tudod megoldani rendesen a számlákat esetleg vannak még ügyeskedési lehetőségek (törvényessen!) és tényleg jobban jönnél ki vállalkozóként, akkor megérheti ennek is lenni.

    No nézzük mi van, ha alkalmazott vagy:
    - fizetnek mindent utánad, amit csak eltudsz képzelni (márha normális cég), ezt vállalkozóként is tudod
    - van szabadságod! (ilyen nincs.. vállalkozóként)
    - van betegszabid is! (ilyen sincs váll.ként)
    + esetleg kaja jegy.. stb

    vállalkozóként:
    - több pénzt fogsz ''kézhesz'' kapni
    - de ebből az áfát, szja, tb, nyugdíj.. stb fizetni kell és ha még nem minimálbérre jelented be magad, akkor mégtöbbet :)
    - nincs fizetett szabadság
    - nincs fizetett betegszabi
    - könyvelőt fizetni, márha nem értesz hozzá..

    Tehát én aztmondom, ha a cég vállakozóként jóval! többet ad, mint bejelentettként megérheti, + ha van egy jó könyvelőd (ez fontos! vagy értsél hozzá).
    Én nem értek a könyveléshez, lehet ezért vagyok a vállalkozósdi ellen.. megaztán látom mennyi marad, mennyit fizetsz szanaszét.. alkalmazotként csak az összeget kapod meg, mégha kevesebbet is, de ez néha több lehet :)
    Nálunk is igérgetik, hogy ha befejezzük a projektet (sikeressen!) akkor lehetünk alkalmazottak is, remélem én is :)
    Szal jól gondold ezt át!

    “The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

Új hozzászólás Aktív témák