Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bsgy

    csendes tag

    Van egy olyan problémám / win 10 64bit/ hogy a gépemhez csatlakoztattam egy lcd tv-t a videokártya hdmi csatlakozón keresztül filmnézés végett. Ekkor nem volt hang a TV-n csak a gép alaplapi hangkártyájáról jött hang a hozzá csatlakoztatott hangszóróra, de én a TV-n akartam hallani a hangot, de ez csak úgy ment hogy letiltottam az alaplapi hangot az NVIDIA vezérlőpulton a digitális hang beállítása + Windows hangbeállítások megnyitása ablakban.
    Itt megnyílt egy hang nevű ablak és alatt több sorban voltak a hang lehetőségek. A tv-n a hang akkor indult el ha az alaplapi /REALTEK/ hangkártyát letiltottam. Ekkor a hdmi csatlakozón keresztül egyből lett hang a tv-n.

    Amikor vissza akartam térni az alaplapi hangra akkor tapasztaltam hogy a NVIDIA vezérlőpultból felnyíló „Hang” nevü ablakból eltűnt fent említett Realtek sor amit letíltottam, vagyis nem tudtam itt visszakapcsolni. Ekkor hibásan azt gondoltam hogy ha itt letiltom a hdmi-nek a használatát akkor visszajön a realtek hang, de tévedtem mert így minden hang eszköz eltűnt a „hang” ablakból így nem tudtam újra engedélyezni az alaplapi hangot, illetve már a hdmi hangot sem.. Később a windows-al az alaplapi hangot vissza tudtam állítani de sajnos hiába csatlakoztattam újra a TV-t a korábban letiltott hdmi beállítási, engedélyezési lehetőség az nvidia pultból elérhető „hang” ablakban nem jelent meg többet, így nem tudtam engedélyezni sem.

    Tehát a problémám jelenleg az hogy a hdmi-vel csatlakoztatott tv-n nincs hang, és ezt az új nvidia driver telepítése, újraindítás, stb. nem oldotta meg. Az eszközkezelőben nézve minden szépen működik de nincs hang a tv-n és biztosan az az ok hogy azt a korábbi letiltásból nem tudom feltámasztani.

    Előre is köszönöm a segítséget…

    Legyen mindig vidám az ember, nem baj ha akasztófa alá viszik csak fel ne húzzák!

Új hozzászólás Aktív témák