Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kvazár

    őstag

    válasz liksoft #13895 üzenetére

    Remélem nem haragszol, de most válaszolok:

    Hibaokai:

    - Hibás tápellátás (nagyfrekvenciás zavar, vagy tranziens (fúrógép, hajszárító, stb...) volt a tápvezetéken) mellett írt, így hibás írás történet.

    Enermax tápot használok, és mind ez előtt, még van egy APC szünetmentes. Tehát ez kilőve.

    - Hirtelen lett megmozdítva írás közben a drive, így a mechanikai mozgás hozzáadódik a felírt jelhez. Ez frekvencia, vagy pozíció problémát okoz, mely olvasáskor jelentkezik.

    Ez csak simán nem történt meg, mert a gép nagy toronyban van, és nem olyan, hogy csak úgy arrébb rakjam. Minden esetben 2x-is meggondolom, ha hozzá kell nyúlni, mert nehéz a cucc, én meg nem szeretek dolgozni. :P

    - Hibás a felület. (Nem egyenletes a mágneses réteg, vagy ütés, verés, esés miatt felületsérült. Fizikai sérülés esetén folyamatosan, és egyre gyorsuló ütemben tovább romlik a drive!)

    Nos én erre utaltam. Nem egyenletes a mágneses réteg.
    A gyári diagnosztikai programja azonnal kiakad, ha tesztelni akarnám mert bad szektorosnak írja ki. A HDD regenerátor 9 bad szektort talált rajta. A másik most még jónak tűnő terrásomon a HDD regenerátor 3 óra alatt lefutott (hibát nem talált), míg ezen 4 óra kellett neki. Ja és a másik eco-s, ez meg nem. HD103UJ, HD103UI.

    - Túlmelegedett állapotban történt írás, így a félvezetők belső hőmozgása miatt kevés energia jutott az írásra (mágnesezésre).

    Nálam nem az tuti. Passzív hűtés van az összes vinyómon, és még egy 12-es venti van előttük, eredménye: 30 fok alatti vinyók. (Most épp adatott mentek, és 30 fokos, pedig már egy ideje 100-on pörög.)

    Sajnos alap elvi hibát követtem el vásárláskor, mert Vaterán vettem használtan. Ez olyan fél éve volt, de akkor a HD sentinel 100%-osnak írta mindenhol, én meg nem is néztem tovább. Most fura, mert a bár közvetlenül a leállás előtt 9 gyenge szektort talált, és ezeket a HDD regenerátor is megtalálta (csak bad szektornak írta ki), de most csak 7-et ír ki.

    Tehát, max annyi róható az én számlámra, hogy nem megfelelő forrásból vásároltam, de az már fél éve volt, és az első hiba, a felpörgési, az kb. 1 hónapja van.

    A Samsung vinyókat, és termékeket nem szidom, sőt szeretem. Nekem a Samsung ramok, és monitorok is bejönnek. És most tervezem másik 3 Samsung vinyót venni, csak ecogreen-eset. (Mint a mostani most még jól működőm.)

    Tudom ez nem a raid topic, de olyat megtudok csinálni, hogy a jó vinyómat leürítem, és a rosszat teljes tartalmával rá tükrözöm? (raid1) Vagy csak üres tömböket lehet létrehozni összefűzéskor, és azt feltölteni?

    [ Szerkesztve ]

    Eladó cuccaim: -

Új hozzászólás Aktív témák