Hirdetés
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- Mini PC
- Amlogic S905, S912 processzoros készülékek
- Milyen processzort vegyek?
- NVIDIA GeForce RTX 5070 / 5070 Ti (GB205 / 203)
- Milyen monitort vegyek?
- AMD Navi Radeon™ RX 9xxx sorozat
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Minden a maxon: Asztalunkon a ROG Strix Scar 18 notebook
Új hozzászólás Aktív témák
-
shalafi66
veterán
válasz
momcrew #37215 üzenetére
Ez igazából nem tapasztalat kérdése, hanem elméletekből következő válasz adható rá. Ezt akartam mondani.
A kis zárt térfogat T-S-nek megfelelően hat, és a középtartomány is változik, persze abban az esetben, amikor dómot cserélsz Visaton mélyközépre, ez nem tűnik fontosnak valóban. Maguk a Visatonok eleve gyakran problémásak középtartományban, nem túl igényes szerkezetek.
-
shalafi66
veterán
válasz
momcrew #37197 üzenetére
Milyen tapasztalatra gondolsz? Az összes zárt kosaras középhangszóró ilyen. Szóval rengeteg "tapasztalat" van. De inkább a paraméterek lényegesek.
Mert a működőképesség nem kérdés, szólni fog a hangsugárzó, de feltehetőleg nem úgy, és nem az eredeti hangváltóval. Itt most nem az a lényeges, hogy milyen Hz-ek vannak odaírva, a szűrőkaraktereket kell az adott hangszórókhoz alakítani, de nyilván akkor sem fog hasonlítani egy dóm, egy nagyobb átmérőjű kónuszos középre, ha korrekten sikerül váltani.
#37199troll81
A focal mélyközép lehet talán a jobb a három közül. Ott a magas kicsit korlátozottan használható, elég magas, minimum 5-6kHz frekvenciáktól csak. -
szazbolha
addikt
válasz
momcrew #36654 üzenetére
Szerintem érdemes olvasni shalafi66 írásait. Én sokat tanultam belőle, illetve mindig kihámoztam írásaiból amire szűkségem volt. Nagy önuralommal a lényegre koncentrálva.
Mint amatőr barkácsoló más irányból közelítem a dolgokat és nem törekedtem 100%-os megoldásokra. Hatalmas élmény volt amikor az első "jó" hangfalam megszólalt és nekem tetszőbben szólt mint addig bármi amit birtokoltam.
Remélem ez másnak is sikerül.A végfelhasználó szemszögéből közelítve a jelátviteli hibák összessége adhat karaktert egy hangfalnak. És ennek a megítélése szubjektív. És mindent átszínez az hogy milyen helységben, milyen átviteli láncon keresztül hallgatja meg az ember a barkács hangfalát.
vagy amit feljavított.Nincs audió-ezotéria, de van szubjektum és vannak általam megmagyarázhatatlan dolgok, amik biztosan levezethetők pőre fizikai törvények alapján.
Az egyik ilyen a hangfalak alá helyezett márványlap. Pl. sosem hittem és nem is hallottam értékelhető vagy észlelés határát meghaladó változást a hangfalkábelek cserélgetésekor, pedig erre is ráment sok időm és pénzem. A vitákba sem szállok bele.
Aki hallja hallja. Jó neki.
De a márványlap... konkrétan hallottom a különbséget a padlón álló és a 10-15 kilós 3 cm vastag márványra helyezett hangfal között. -
shalafi66
veterán
válasz
momcrew #36651 üzenetére
Ebből a mérésből, ránézésre semmi hasznos nem derül ki. Olyasmi, mint amit rotringgal rajzoltak régen a hangsugárzók adatlapjaira vagy címkéire.
Szóval ez inkább a nem mérés kategória.
Nem kell hallanom, sok hasonlót ismerek, és a korábban látott korrekt mérések megmutatják, hogyan működik, ezen nem tud változtatni az, hogy szazbolha hallotta vagy nem, az sem, ha én hallottam. Nyilván nem lehet spektrum analizátor beépítve senki agyába.
Illetve nem is írt olyat, ami ellentmondana annak, amit én jeleztem (nem is nagyon lehetséges a dolog).
Az információk amiket adtam helytállóak, ezen nincs értelme megsértődnöm, a véleményem valós problémákra hívja fel a figyelmet, és még bőven csak érintőlegesen mentem bele ezekbe a hibákba, és a hangszórók felhasználhatóságát korlátozó tényezőkbe. Emögött még elég sok létező információ van, amihez szintén nem kell hallani adott esetben semmit.
Az a helyzet, hogy ma kb. minden objektumot, ami atomi méretnél nagyobb, és napnál kisebb tömegű megfejtett kb. a fizika, ami nem önmagában létezik, hanem a valóságot írja le, kiszámítható módon, igazolva, alapelméletekre visszavezethetően. Egy adott hangszóró dinamikus-viselkedés vagy THD profilja nem tartozik a nehezen megoldható problémák közé. Ahogy az sem, hogy mit okoznak ezek a tulajdonságok.
-
szazbolha
addikt
válasz
momcrew #36644 üzenetére
Nekem volt Dayton mini AMT (8 ohm) és a kínai klónja is (4 ohm)
Szélessávú hangszóró főlé terveztem, magasan váltva
Nem volt rossz, de a selyem magasak szerintem szebben szólnak. Végül eladtam.
A vevő, ha jól értettem, külön dobozba építette és kiegészítőnek szánta már meglévő hangfalához, annak tetejére. Lehet nekem is így kellett volna alkalmazni.Szerintem egy próbát megér. [link]
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Samsung Galaxy A35 5G 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Nothing Phone 2 5G 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Új Apple iPhone 16 Pro 256GB, Kártyafüggetlen, 3 Év Garanciával
- PHONELIST.EU - Használt Apple Nagykereskedés Cégeknek. Iphone 12 PRO
- PHONELIST.EU - Használt Apple Nagykereskedés Cégeknek. Iphone 12 Széria
- Kaspersky, BitDefender, Avast és egyéb vírusírtó licencek a legolcsóbban, egyenesen a gyártóktól!
- Bomba ár! HP Elitebook 850 G7 - i5-10GEN I 8GB I 256GB SSD I 15,6" FULLHD I Cam I W11 I Gari!
- Bomba ár! HP Elitebook 850 G3 - i7-6GEN I 16GB I 256GB SSD I RadeonI 15,6" FHD I Cam I W11 I Gari!
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 5700X 16/32/64GB RAM RTX 4060Ti 8GB GAMER PC termékbeszámítással
- Telefon felvásárlás!! Samsung Galaxy S24/Samsung Galaxy S24+/Samsung Galaxy S24 Ultra
Állásajánlatok
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest