Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #64052736

    törölt tag

    válasz tomcica #79085 üzenetére

    Ez érdekes amit itt írsz a térdemelésről. Megmondom őszintén én nem vettem észre nagy gyorsulást mikor nem húztam fel a térdem annyira. A sprintek, nagy tempók persze mások.
    A legtöbb ultrásnál is ezt látom, tehát nem igen rugdossák a sarkukkal a feneküket. Ugye sokan jönnek a helyes futómozgással. Azt viszont nekem még egyik sem mesélte el, hogy mitől jobb hosszú távon. Azzal, hogy nagyot lendítek, több energia veszik el. Értem, hogy a nagy tempó hozza magával és a lendület, de alacsony tempónál mit profitálok belőle?
    Az utóbbi időkben tesztelgettem magamon és bizony nem láttam érdemi különbséget egy bizonyos sebesség határig.
    Sőt a lábhosszam miatt nekem még rá is kellene segítenem, mert sok a holt tömeg.
    Lemérve egy 12-13km/h sebességet úgy is tudok tartani, hogy a hátul lévő lábam cipő orra nem sokkal emelkedik el az aszfalttól. Nem annyira azért, mint egy távgyaloglónál, de nem szükséges felhúznom. A lépéstávom megvan ettől függetlenül, mert az elrugaszkodást fejlesztettem és a testsúlyom is előbbre került már. A térdfelhúzást mégsem igénylem.
    Ez is genetika, vagy rugalmatlan vagyok?

Új hozzászólás Aktív témák