Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lapalapa

    senior tag

    válasz liszi70 #105290 üzenetére

    "És az a baj, sok hifista ezekkel az egyebekkel foglalkozik legtöbbet, a lényegről maximálisan elterelve nemcsak a saját, de sajnos mások figyelmét is."
    Nálam a folyamat úgy indult, hogy vettem egy viszonylag jó dacot és fejest (szobai cucc is van de arról leszoktam). Ennek, és a köré rakott forrásból, és fejeserősítőből álló láncból próbálom kihozni a maximumot hangban, hosszú évek óta (fejes erősítő nem régi). És igen ez alapján mondom, hogy ha átlépsz egy minőségi küszöböt, akkor blutack, ferrit, analóg táp, kábelek, szűrők, mind mind hallhatók és hozzájárulnak ahhoz, hogy a tűrhető hangból sokkal jobb legyen.
    Minőségi (skálázódni képes) eszközöket használva az a tapasztalatom, hogy ezek a komponensek hihetetlen érzékenyek szinte minden környezeti tényezőre és ezt közvetítik is a hangjukon keresztül. Ha ezeket a zavaró tényezőket próbáljuk csökkenteni szép fokozatosan, akkor egyre jobb lesz a hang. Pl ha egy kondit rögzítek, annak nem lesz hallható eredménye, ha minden komponensben mindent rögzítek, annak már igen.
    Vagy lehet hinni vagy nem hinni mindenféle usb meg lan szűrőkben és újraórázókban, de amiket eddig próbáltam, azok mind jó irányba mozdították a hangot.
    Szóval kellő türelemmel, érdeklődéssel, nyitottsággal, anyagi áldozattal, ki lehet hozni a számomra viszonylag lenyűgöző hangot.
    Így aztán a "szerintem az nem úgy van, mert nem lehet" meg az "én nem hiszek benne" és hasonló kezdetű mondatokkal nem tudok mit kezdeni.

    Ha nincs minőségi forrásod, akkor mosóbenzinnel járatod a Ferrarit..

Új hozzászólás Aktív témák