Hirdetés

Aktív témák

  • fpeter07

    veterán

    Oké, igyekszem törleszteni a kimaradt hetet...

    A hét első két napja szünet volt. Hétfőn Christhimmelfahrt volt, kedden nem tudom mi, gondolom valami egyetemi szünet volt csak. Nem csináltam tulajdonképpen semmit sem. Néha ezt is kell csinálni. Kikapcsolódni, pihenni etc. Brutál izomlázam volt a sok lépcsőtől, és az ujjsérülésem sem tette lehetővé a bringázást, szóval szobafogságot adtam magamnak.

    Szerdán megkaptam az első nem elégtelen osztályzatomat. Az angol nyelv szépségei, 91 %. :) Az estét ásványokkal töltöttem, megpróbáltam felkészülni a mikroszkópos vizsgára. Hát nem mondom azt, hogy sikerült minden főbb ásványt megtanulni. Még ha mindegyik jellegzetes lenne, azt mondanám laikus is megoldja, mert lehetett segédeszközt használni. De nem nagyon segítettek. Mindenesetre talán a tanár megadja a minimumot. Igyekeztem én, de ez nem az én világom. Délután volt egy bevezető előadás a vízkémiai gyakorlathoz. A tanár zseniális. Stílusos ősz haja van, és jó dumája.

    Másnap egész napos vízanalízis program. Vettünk egy mintát a leobeni erőműnél, és folyamatosan felfelé haladtunk a folyón. A végén a leobeni hütténél kötöttünk ki, ez volt a túra legmagasabb pontja. Egy kézi bőröndöt használtunk. Olyan volt, mint egy társasjáték. Kiválasztod az elemezni kívánt ion-t, és követed az útmutatót. Néztünk hőmérsékletet, pH-t, nitritet, nitrátot, ammóniát, foszfátot, összes keménységet, karbonátkeménységet, maradék keménységet, vezetőképességet, sűrűséget (jó drága műszerrel, valami 2000 euro...). Némelyik helyre szagot is felírtak. Végig allergiával küszködtem, eléggé megterhelő volt a túra. Nem mentünk sokat, de nem esett jól. Kaptam egy tippet hova lehet menni júliusban virágnézőbe. A tanár azt mondta egy rész tele van Edelweißal. Nem tudtam milyen növény az magyarul; havasi gyopár. Nagy turisztikai látványosság ez. Azt viszont nehéz megfejteni, hogy miért isznak az osztrákok minden egyes hegyi viskóban. Mintha valami néphagyomány lenne. A másik dolog, amit nehéz értelmezni, az a beszédük. 1 per 1-ben lehet beszélgetni, de így csoportba csak körvonalazni tudom, miről lehet szó.

    Válogatott képek következnek:
    Lokomotíve Vordernbergben:

    A repcsi ihlette a képet:

    Népes túra volt a mai. Tessék nézni az eget is! Ez a negyedik hónapom itt, de ilyen tiszta eget ezidáig még nem láttam.

    Vordernberg a Leobner Hüttéről:

    Szombat reggel arra ébredtem, hogy esik az eső. Véggrre, kevesebb pollen, ki lehet menni bringázni. [link] A leírásban minden benne van. Este elmentünk sunset-et nézni a régi várhoz. A következő sorozatfelvételen jól lehet követni a felhők változását, szerintem imádnivaló:

    10-11 June UCI MTB WORLD CUP - DHI Leogang AUT: Azt hiszem ez a verseny megért 450 km autókázást. Ez volt az első dh versenyem, amit élőben, a pályán mellől láttam. Nehéz volt bejutni, lezárták a főbb feljutási helyeket, de a semmiért nem adunk ki 15 €-t. Liftet meg még ezen a díjon felül kellett volna fizetni. Túrázni (is) jöttünk. :) A pálya mellett felbotorkálva a meredeken igen becsülendő, amit ezek a sportolók csinálnak. Gyalog nem lehet ott lejönni (maximum fenéken), ahol ők bringával lezúznak. És a meredekségen kívül még a terepakadályokkal is meg kell küzdeniük. Igyekszem Ilnur videóiból majd egy rövid filmcsekét összevágni. Az általam lőtt fotók:

    A lányok is szeretik az extrém dolgokat:

    A srácok előtt volt egy repülős bemutató is, nehogy már egy pillanatra is unatkozzon a nép:

    Nagyon gyorsan jöttek:

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák