- Computex 2026: az AI-ra hangolta magát az FSP
- Computex 2026: hűtések és fejlett monitorozás a Montech műhelyéből
- Tízéves az ASRock Taichi, hologramos vízhűtéssel ünnepelnek – Computex 2026
- Computex 2026: hűtési megoldások és ízléses házak a Jonsbo fémjelzésével
- Nyáron hozza a Steam Machine-t és a Frame-et a Valve
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
joey04
titán
remélem így lesz, de akkor az nem 27-ben lesz.
-
doooo
veterán
Egyébként S24U userként annyiban megvédeném őket, hogy az Apple legalább nem használja a vásárlóit béta tesztelőknek.
Samsungnak pl megannyi parasztvakítós újdonsága volt, pl retina scanner (élt 1 évet), integetéssel való zeneváltás, hátlapi pulzusmérő, volt valami beam amikor össze kellett érinteni az NFC-ket, hogy aktiválódjon valami AirDrop felé megoldás...
AOD évekig bugos volt droidon - ette az akksit, lehetne sorolni reggelig. Az Apple biztonsági játékos ezen a téren. Viszont innovációként eladni a szabad ikonrendezést, színezést meg az iPad számológép appot 2024-ben elég erősen szánalmas
6.9"-en is maradnak a 4 appos ikonsorok...
Semmi parasztvakítás nem volt az íriszleolvasóban. Nagyon jól működött, és kár, hogy a kávák megszűnésével az is megszűnt, de valahol logikus, hogy meg kellett történnie (amúgy 4 széria is megkapta). AoD-t konkrétan ők kezdték el Androidon, és utána mindenki lemásolta. Akksit meg most is ugyanúgy enné, ha nem fejlődött volna (ismét a Samsungnak hála) a kijelzőtechnológia oda, ahol épp tart. Szóval lehetne sorolni a dolgokat, valóban.
Amúgy meg az is normális, hogy nem mindenből lesz trend (néha jobb is). Mégsem lesznek attól feltétlenül parasztvakítások ezek a funkciók. Minden gyártónál vannak ilyenek. Néhol szembetűnő, néhol nem. -
xedamen
senior tag
én mindig kiröhögöm az Apple-t, amikor erre hivatkozva évekkel később hoznak csak be valami olyan dolgot, ami más gyártóknál már réges rég alapnak számít, de erre a hajtogathatós megoldásra én is azt mondom, hogy egy kalap kaki, és nincs még értelme (legalábbis 2 éve még az volt, amikor utoljára megnyomkodtam az akkori samsungokat)
Egyébként S24U userként annyiban megvédeném őket, hogy az Apple legalább nem használja a vásárlóit béta tesztelőknek.
Samsungnak pl megannyi parasztvakítós újdonsága volt, pl retina scanner (élt 1 évet), integetéssel való zeneváltás, hátlapi pulzusmérő, volt valami beam amikor össze kellett érinteni az NFC-ket, hogy aktiválódjon valami AirDrop felé megoldás...
AOD évekig bugos volt droidon - ette az akksit, lehetne sorolni reggelig. Az Apple biztonsági játékos ezen a téren. Viszont innovációként eladni a szabad ikonrendezést, színezést meg az iPad számológép appot 2024-ben elég erősen szánalmas
6.9"-en is maradnak a 4 appos ikonsorok...
-
tibaimp
nagyúr
Nem mindenki lakik nagyvárosban, létezik vidék is....
És én, mivel kisvárosban lakom, se MM, se semmi kb. A helyi szolgáltatók boltjainál sincs kint, de mindegy. Majd, ha járok nagyobb városban megnézem, tervben volt amúgy! -
worxland
addikt
Nekem még nem volt szerencsém nyomkodni ilyen telefont, úgyhogy nem is tudok véleményt alkotni róla! Bár, ahogy néztem teszteket, mindig látni, még a legújabbon is, azt a bizonyos "törést", ahol összecsukódik, de az kb. mindig is látszódni fog! Azt nem tudom eldönteni, hogy mennyire zavaró. Szerintem nem véletlen az, hogy kb. az összesen van kívül is egy nagy/megfelelő kijelző, hogy a használó ne nyitogassa ki mindig...
Talán nézz meg egyet élőben.
Végülis alig pár helyen találsz, csak az összes Samu boltban, a Mediamarktban, az összes Voda/Yettel/Telekom üzletben. Tudom, kihívás ilyen helyet találni... -
tibaimp
nagyúr
én mindig kiröhögöm az Apple-t, amikor erre hivatkozva évekkel később hoznak csak be valami olyan dolgot, ami más gyártóknál már réges rég alapnak számít, de erre a hajtogathatós megoldásra én is azt mondom, hogy egy kalap kaki, és nincs még értelme (legalábbis 2 éve még az volt, amikor utoljára megnyomkodtam az akkori samsungokat)
Nekem még nem volt szerencsém nyomkodni ilyen telefont, úgyhogy nem is tudok véleményt alkotni róla! Bár, ahogy néztem teszteket, mindig látni, még a legújabbon is, azt a bizonyos "törést", ahol összecsukódik, de az kb. mindig is látszódni fog! Azt nem tudom eldönteni, hogy mennyire zavaró. Szerintem nem véletlen az, hogy kb. az összesen van kívül is egy nagy/megfelelő kijelző, hogy a használó ne nyitogassa ki mindig...
-
K0vasz
aktív tag
én mindig kiröhögöm az Apple-t, amikor erre hivatkozva évekkel később hoznak csak be valami olyan dolgot, ami más gyártóknál már réges rég alapnak számít, de erre a hajtogathatós megoldásra én is azt mondom, hogy egy kalap kaki, és nincs még értelme (legalábbis 2 éve még az volt, amikor utoljára megnyomkodtam az akkori samsungokat)
-
haruspex
aktív tag
Mondtam, hívők. És elképesztő, hogy embereket mennyire meg lehet vezetni, hogy rohannak megvédeni egy techcéget, mert bántják imádatuk tárgyát.
Az megvan amikor beperelték a Samsungot a tabletek miatt? PL. Meg a telefonok miatt.... De nem csak őket -
hapakj
őstag
Komolyan. Linkeljen már be valaki valamit, amikor az Apple azt állította, hogy feltalált bármit is?

Elképesztő, hogy az embereket ennyire felbasz egy jól összerakott termékbemutató. Ez csak aláírja az Apple-t hogy mennyire jól csinálja, amit csinál
-
haruspex
aktív tag
Nem az lesz, hogy megcsinálta rendesen, hanem feltalálta....mint az okostelefon, az érintőképernyőt, a copy-pastet, a tabletet, még sok dolgot ami nem jut eszembe, csak a megfelelő hívőt kell megkérdezni.
-
pusszycat
nagyúr
Meg tudom érteni, aki ragaszkodik a vezetékes füleshez, nekem van 7 bluetooth fülesem, azért ilyen sok mert kerestem az igazit, hát a legtöbbe kevés a basszus van olyan amelyik meg mélyen szól, ami jónak sőt kiválónak mondható az a huawei freelace pro/pro 2. A többi csak elmegy kategória.
-
hapakj
őstag
Mert így lesz
Amúgy teljesen észrevehető, hogy bőven van hova fejlődni. Abszolút feleslegesnek tartom ezeket a telefonokat, de megtapogattam múltkor párat és pl a Motorola sokkal kellemesebb tapintású és a hajlítás sem érezhető annyira, mint pl egy Samsungon. -
worxland
addikt
A Statista nem megbízható hely, max akkor, ha az adott diagrammoknak van megfelelő forrásuk; ez ritka (és ugye legtöbbször még csak nem is ellenőrizhető, ha valaki nem fizet elő).
Másrészt meg a Huawei nem csak mobilokat árul, és amit linkeltél, az mindennel együtt jelenti a bevételüket. A világ más részein mérhető bevételük csak a hálózati üzletágból van, ahol még nem tiltották be őket. Semmi köze a mobilokhoz. Pláne nem a hajlíthatókhoz, amik mind China-only státuszúak."A Statista nem megbízható hely, max akkor, ha az adott diagrammoknak van megfelelő forrásuk; ez ritka " - további 2 perc guglizással megtaláltam a forrást, ami a Huawei éves beszámolója
[link] - 21. oldal
Egyébként igazad volt, abban tényleg benne van, hogy az EMEA-ban a hálózati üzletág a kiemelt bevételi forrás. -
doooo
veterán
Nem lehet belekötni a leírtakba, nem lehet megcáfolni, hisz mind lehivatkozott idézet valahonnan, és a lényeg az, hogy nem stimmel semmi sem.
A probléma pedig egy helyen van, és leírtam, hogy hol.
Kimagyarázni nem lehet, ezért probléma. -
doooo
veterán
A Statista nem megbízható hely, max akkor, ha az adott diagrammoknak van megfelelő forrásuk; ez ritka (és ugye legtöbbször még csak nem is ellenőrizhető, ha valaki nem fizet elő).
Másrészt meg a Huawei nem csak mobilokat árul, és amit linkeltél, az mindennel együtt jelenti a bevételüket. A világ más részein mérhető bevételük csak a hálózati üzletágból van, ahol még nem tiltották be őket. Semmi köze a mobilokhoz. Pláne nem a hajlíthatókhoz, amik mind China-only státuszúak. -
worxland
addikt
Kíváncsi lennék egy ugyanilyen, Q1-es kimutatásra is.
Á, meg is van: [link] .
Tehát IDC szerint 2024Q1-ben a Huawei a kínai foldable piac 44,1%-át birtokolta, az is kiderül, hogy Kínában összesen 1,85 millió foldablet adtak el abban a negyedévben. Tehát ez kb. 820 ezer Huaweit jelent.
Globálisan mégis a piac 35%-a volt az övéké ugyanabban a negyedévben, úgy, hogy Kínán kívül gyakorlatilag nem léteznek, pláne nem ezekkel a hajlíthatókkal. Mindezt a mostanában sokszor idézett kimutatás alapján, a Counterpoint-tól: [link]. Ami ugye eleve abszurdnak tűnt sok szempontból (és ez rajtam kívül másoknak is szemet szúrt, itt a fórumon is).
Na már most szintén a Counterpoint szerint a globális eladások 2024Q1-ben 3,1 milliót tettek ki a hajlíthatókból: [link].
Azaz a Huawei 820 ezer eladott mobilja Kínában, az egyetlen helyen, ahol mérhető eladásai vannak, kb. 26%-ot jelent a globális piacon. Nem pedig 35%-ot, ahogy a Counterpoint írta. Ehhez hozzá kell tenni, hogy a 3,1 millió is meglepően kevés, és a többi negyedévnek sokkal nagyobb eladásokat kell produkálnia.
És akkor nyilván a többi gyártó számait is ugyanígy le kellene ellenőrizni, és kiderülne, hogy amit eddig megbízhatónak lehetett gondolni, már nem az. Mert ekkora különbségek már szembetűnőek, és mindezért az a tény felelős, hogy a Huawei adatait nem képesek valósan közölni az illetékesek. Úgy en-bloc, az elmúlt 1 évben (amióta gyanúsan növekedésnek indult úgy, hogy amúgy elég alkatrészt sem képesek gyártani hozzájuk, mondjuk a "saját fejlesztésű", új Kirinekből).
A Motorola szintén abszurd növekedést mutat világszinten amellett, hogy Kínában konkrétan megszűnt a jelenléte, az Oppo ellenben abszurd csökkenést mutat, holott tavaly a Huawei-es hazugságáradat előtt (ami ősszel kezdődött) vezette az ottani piacot. Most a többiekről ne is beszéljünk.A lényeg, a Huawei számaival valami nagyon nem stimmel. Ha csak nem ingyen vágják a kínai állampolgárok fejéhez őket, lehetetlen, hogy ilyen számokat produkáljanak. És az meg végképp az, hogy ennyire inkonzisztens eredményeket mutassanak ezek a Counterpointhoz hasonló cégek, mert a fentebb bemutatott számokra senki nem tudja azt mondani, hogy "hát ez teljesen stimmel". Márpedig korábban ilyesmire sem volt példa (és nagyon jó lenne, hogy a különböző médiumok szerkesztői észrevennék ezeket az ellentmondásokat és kicsit megválogatnák, hogy miket és hogyan osztanak meg az olvasókkal; és ezt most mindenkire értem az iparágban).
"Kínán kívül gyakorlatilag nem léteznek, pláne nem ezekkel a hajlíthatókkal." - hasperkábé helyett valami konkrétum:
az EMEA-ban is jók az eladásaik
[link] -
doooo
veterán
Kíváncsi lennék egy ugyanilyen, Q1-es kimutatásra is.
Á, meg is van: [link] .
Tehát IDC szerint 2024Q1-ben a Huawei a kínai foldable piac 44,1%-át birtokolta, az is kiderül, hogy Kínában összesen 1,85 millió foldablet adtak el abban a negyedévben. Tehát ez kb. 820 ezer Huaweit jelent.
Globálisan mégis a piac 35%-a volt az övéké ugyanabban a negyedévben, úgy, hogy Kínán kívül gyakorlatilag nem léteznek, pláne nem ezekkel a hajlíthatókkal. Mindezt a mostanában sokszor idézett kimutatás alapján, a Counterpoint-tól: [link]. Ami ugye eleve abszurdnak tűnt sok szempontból (és ez rajtam kívül másoknak is szemet szúrt, itt a fórumon is).
Na már most szintén a Counterpoint szerint a globális eladások 2024Q1-ben 3,1 milliót tettek ki a hajlíthatókból: [link].
Azaz a Huawei 820 ezer eladott mobilja Kínában, az egyetlen helyen, ahol mérhető eladásai vannak, kb. 26%-ot jelent a globális piacon. Nem pedig 35%-ot, ahogy a Counterpoint írta. Ehhez hozzá kell tenni, hogy a 3,1 millió is meglepően kevés, és a többi negyedévnek sokkal nagyobb eladásokat kell produkálnia.
És akkor nyilván a többi gyártó számait is ugyanígy le kellene ellenőrizni, és kiderülne, hogy amit eddig megbízhatónak lehetett gondolni, már nem az. Mert ekkora különbségek már szembetűnőek, és mindezért az a tény felelős, hogy a Huawei adatait nem képesek valósan közölni az illetékesek. Úgy en-bloc, az elmúlt 1 évben (amióta gyanúsan növekedésnek indult úgy, hogy amúgy elég alkatrészt sem képesek gyártani hozzájuk, mondjuk a "saját fejlesztésű", új Kirinekből).
A Motorola szintén abszurd növekedést mutat világszinten amellett, hogy Kínában konkrétan megszűnt a jelenléte, az Oppo ellenben abszurd csökkenést mutat, holott tavaly a Huawei-es hazugságáradat előtt (ami ősszel kezdődött) vezette az ottani piacot. Most a többiekről ne is beszéljünk.A lényeg, a Huawei számaival valami nagyon nem stimmel. Ha csak nem ingyen vágják a kínai állampolgárok fejéhez őket, lehetetlen, hogy ilyen számokat produkáljanak. És az meg végképp az, hogy ennyire inkonzisztens eredményeket mutassanak ezek a Counterpointhoz hasonló cégek, mert a fentebb bemutatott számokra senki nem tudja azt mondani, hogy "hát ez teljesen stimmel". Márpedig korábban ilyesmire sem volt példa (és nagyon jó lenne, hogy a különböző médiumok szerkesztői észrevennék ezeket az ellentmondásokat és kicsit megválogatnák, hogy miket és hogyan osztanak meg az olvasókkal; és ezt most mindenkire értem az iparágban).
-
worxland
addikt
Régen is tetszettek az összecsukható mobilok (bár sohase volt olyanom), és most is vennék egy ilyen okostelefont. Egy gondom van csak velük: nem láttam olyat, amin van 3,5 jack kimenet.
Már nem is lesz, mert olyan vékonyak lettek, hogy konkrétan nem fér el a jack.
-
Necroman_Mk2
őstag
Régen is tetszettek az összecsukható mobilok (bár sohase volt olyanom), és most is vennék egy ilyen okostelefont. Egy gondom van csak velük: nem láttam olyat, amin van 3,5 jack kimenet.
-
tibaimp
nagyúr
-
sfefe
addikt
-
Predatorr
őstag
Ezek még mindig összecsukható (esetleg összehajtható, az angol kifehezésből) modellek, hajlítani bármelyiket lehet.
-
judas13
veterán
Földbe állt a fold piac. Ja nem, éppen ellenkezőleg!
-
Ricardo
titán
Megvárják, míg a többiek kifejlesztik, és amikor úgy értékelik, hogy mmegfelelően megcsinálták, lefoglalják a gyártókapacitást, és az azt következő készülékbe beleteszik.
Majd hallgatjuk/olvassuk, hogy végre az "Apple megcsinálta rendesen"
-
Plug Life
senior tag
Majd szóljanak, ha nem lesz gyűrődés a képernyőn
-
pusszycat
nagyúr
Én nem vagyok oda ezekért, talán mert tudat alatt tudom, h sérülékenyebbek mint a normál telefon.
-
tibaimp
nagyúr
-
worxland
addikt
-
tibaimp
nagyúr
Akkor leszek kíváncsi a számokra, amikor az Apple is belép majd erre a piacra.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Lenovo X13s 13,3 Snapdragon 8cx Gen3 / 16 GB RAM / 256 GB SSD / akku: 96%
- Apple iPad 10.2 2021 64 GB Wifi + Cellular (4G), Logitech billentyűzetes tok + UAG Metropolis tok
- Apple iPhone 12 Pro 128 GB, akku: 98%, szép állapotban
- Bontatlan több db DoBox Apple Wireless Hub Dokkoló - Áfás számlával
- Samsung Galaxy S24 Ultra 512 GB + Samsung Galaxy Buds3 + Samsung Galaxy Fit 3
- Bomba ár! Dell Latitude E6420 - i5-2GEN I 8GB I 250GB I DVDRW I HDMI I 14" HD I Cam I W10 I Gari!
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad Helix - i5-3427U I 4GB I 256SSD I 11,6" FHD Touch I Cam I W10 I Gar!
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone Ultra 9 285K 32/64GB RAM RTX 5080 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- Corsair SP120 RGB Elite
- Apple iPhone 13 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
Állásajánlatok
Cég: aiMotive Kft.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
Amúgy teljesen észrevehető, hogy bőven van hova fejlődni. Abszolút feleslegesnek tartom ezeket a telefonokat, de megtapogattam múltkor párat és pl a Motorola sokkal kellemesebb tapintású és a hajlítás sem érezhető annyira, mint pl egy Samsungon.
AOD évekig bugos volt droidon - ette az akksit, lehetne sorolni reggelig. Az Apple biztonsági játékos ezen a téren. Viszont innovációként eladni a szabad ikonrendezést, színezést meg az iPad számológép appot 2024-ben elég erősen szánalmas
6.9"-en is maradnak a 4 appos ikonsorok...



