Hirdetés
- Intel GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- OLED TV topic
- Milyen egeret válasszak?
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- TCL LCD és LED TV-k
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- VR topik (Oculus Rift, stb.)
- Socket AM5-ös ASRock alaplapok az AMD X870E/X870 platformon
- Intel Core i5 / i7 / i9 "Alder Lake-Raptor Lake/Refresh" (LGA1700)
- SSD kibeszélő
-
PROHARDVER!
Ha e-book olvasót szeretnél vásárolni, és nem tudod melyiket válaszd, olvasd el a következő írást: Elektronikus könyvolvasó választása
Népítélet, avagy a felhasználók véleménye az olvasóikról
A jelenleg Magyarországon megvásárolható legismertebb olvasók listája:
Új hozzászólás Aktív témák
-
tt124307
tag
Tudom, hogy még nagyon új cucc a Wayteq 60FL, de akkumulátor üzemidő tapasztalat érdekelne olyanoktól, akik már nyúzzák pár hete.
Ez ugyan nagyon függ a használati módtól, igazából a kérdésem arra irányul, hogy a jelenlegi Nook ST-mhez képest kb. mivel számolhatok (az NST-t csak ebook olvasásra használom 99%-ban kikapcsolt wifi mellett, netre, egyebekre ott a tablet)? A Nook-nál az op.rendszer viszonylag kis overhead-et jelent, nálam simán elmegy 4-5 hétig napi fél-egy óra olvasás mellett, ez mennyit bírhat hasonló használatnál? Első ránézésre ugyan sokkal feature gazdagabb a cucc, de hardver tekintetében félek attól, hogy kevésbé optimalizált. -
tt124307
tag
Nook ST-n CoolReadert használok és emlékeim szerint úgy állítottam be, hogy csak öt oldalanként legyen teljes frissítés. így egy kicsit "szellemképes" ugyan az első oldal után, de csak akkor zavaró, ha kimondottan azt figyelem. Mondjuk ez a lehetőség valószínűleg a kifejezetten ebook reader alkalmazásoknál szempont / lehetőség, remélhetőleg ezt a wayteq cuccon is be lehet állítani.
-
tt124307
tag
válasz Kiralybali #7719 üzenetére
A mágneses lapok helye jól kitapintható a belső oldalról. Én mellettük (a rövidebb oldalnál) egy éles pengével vágtam egy kb. 3-4 mm-es rést a borításon, egy hegyes fogóval kihúztam a mágneslapokat és megfordítva visszatoltam. Gondolkoztam azon, hogy esetleg ragasztóval meg kellene kenni, de eleve kicsit ragacsos a felületük és nagyon masszívan ülnek így is a helyükön. Ha kell, este dobok róla fotót, gyakorlatilag alig észrevehető a "műtési seb" és így már tökéletesen zár a tok.
APK telepítés:
Egy módszer (de ezen kívül sok alternatív megoldás is létezik)
1. Android marketen megkeresed amit telepíteni szeretnél
2. Kimásolod a böngészőből az aktuális URL-t
3. Például a már korábban is linkelt weboldalon bemásolod az adott alkalmazás URL-ét az input mezőbe majd kattintasz a Generate Download Link-re
4. Ha sikeres volt az akció, akkor az időközben megjelenő zöld "Click here to download..." gombra kattintva letöltöd a .apk kiterjesztésű binárist
5. Valahogy rátöltöd ezt a file-t az olvasóra (pl. gépről USB kapcsolaton keresztül, SD-kártyára másolva és azt az olvasóba dugva, esetleg ha van hálózat-képes fájlkezelő az olvasóra telepítve, akkor hálózaton keresztük). Én javaslom az olvasó download mappáját használni erre a célra, de akár csinálhatsz egy APK mappát is valahol a fájlrendszerben.
6. Az olvasó fájlkezelőjével megkeresed a telepíteni kívánt apk-t és rákattintasz, illetve megadod az engedélyeket a telepítéshez.Amit én tapasztaltam: Telefonon, tableten működött az is, ha egy alternatív fájlkezelőt (pl. ES File Explorer) használtam, abból telepítettem. Itt ez nem működik, nekem az a tapasztalatom, hogy a saját fájlkezelőjét szükséges használni apk telepítéshez.
[ Szerkesztve ]
-
tt124307
tag
válasz Kiralybali #7740 üzenetére
Ha van másik olyan androidos eszközöd, amin van android playstore, akkor ott telepíted a calibre companion-t, lemented az apk-t (pl. file expert használatával) és onnan átmásolod valamilyen módszerrel a wayteq olvasóra. Én ezzel a módszerrel telepítettem és nekem működik.
Ha valakinek van már tapasztalata wayteq xbook-60fl akku üzemidejével az megoszthatná! Nekem egyenlőre siralmas tapasztalatom van, wifi-t kikiapcsoltam, minden olyan létező alkalmazást töröltem ami elvben feléledhet / szinkronizálhat, ennek ellenére egy éjszaka alatt képes az akku 8-10%-ot teljesen passzív rendszer esetében merülni. A gyakorlatban ha csak áll magában a készülék és nem nyúlok hozzá 3-4 nap alatt lemerül nullára. Tudom hogy dualcore meg android 4.2 de ez nekem mellbevágó, minimum elvárnék 1.5-2 hetes üzemidőt passzív módban. Ha csak az enyém csinálja ezt, akkor minden ötletet szívesen veszek a workaround-ra (egyenlőre totál kikapcsolom inkább ha nem olvasok).
[ Szerkesztve ]
-
tt124307
tag
válasz Kiralybali #7753 üzenetére
Hát a Wayteq lerázó stílusából nekem is kijutott. Rákérdeztem a gyors merülésre, magas fogyasztásra és az a választ kaptam, hogy ez így rendjén van:
"Az xBook-60FL készülék éppen az Android rendszer miatt nagyobb energiafogyasztással működik, mint a hagyományos e-könyv olvasó készülékek. Az e-ink kijelző technológia miatt természetesen egy átlagos táblagéphez képest az energiafogyasztás kisebb, ám az Android rendszer akkor is dolgozik a háttérben, amikor a készülék alvó üzemmódban van. Így tehát nem várható el ugyanolyan hosszú üzemidő ettől a készüléktől még kikapcsolt háttérvilágítással és wifi használattal sem, mint a korábbi e-könyv olvasók esetén."
Ezek szerint akkor itt egy e-ink kijelzős tabletről beszélünk leginkább, ráadásul az eddigi jó gyakorlattal szemben rootolva sincs, tehát ha nagyon javítani sem lehet a helyzeten, vagy nagyon pörög a két Cortex-A9 mag vagy egy kicsit kevésbé.
Én a magam részéről levontam a tapasztalatot, kicsit elhamarkodtam a választást, nem vártam meg a teszteket, visszajelzéseket. Biztos van olyan célközönség, akinek szükséges van erre a vasra is, én úgy gondolom, hogy egy ebook olvasó legyen inkább kevésbé funkciógazdag de ezzel szemben ne kelljen már 3 naponta a töltőre dugni azokért a képességekért, amiket egyébként nem használnék.
Ja és azért lássuk be, hogy mert valami Android nem feltétlen kell fogyasztania is (főleg deep sleep-ben), példa erre a Nook ST, ami "altatva" akár hónapokat is jól elvan.[ Szerkesztve ]
-
tt124307
tag
válasz mike1334 #7758 üzenetére
A Nexus7 nálam is kevésbé merül deep sleep-ben mint az xbook-60FL, pedig az 4+1 magos. Ja és még néha fel is ébred közben leveleket szinkronizálgatni. Nem is igazán ezzel van a probléma, hanem a Wayteq hozzáállásával. Problémád van a termékkel? Ez van, ezt vetted, ezt szeresd! Véletlenül sem az a válasz, hogy OK, rendben, megnézzük mit lehetne tenni és megpróbálunk javítani a szoftveren. Megjegyzésként hozzátették, hogy a szervízük ha kérem bevizsgálja a készüléket. Köszönöm nem kérem. Semmi értelme, ez alapjaiban lett elcseszve valahol.
[ Szerkesztve ]
-
tt124307
tag
válasz mike1334 #7768 üzenetére
Az is fájó persze, hogy miközben használom az androidos olvasó appot (jellemzően AlReader vagy Cool Reader) folyamatosan 300MHz körül pörögnek a CPU magok (nem csak lapozáskor hanem folyamatosan), de ezzel még akár együtt is élhetnék, mondhatja a Wayteq hogy miért nem a gyári defaultot használom (mert f*shalmaz, gyakorlatilag számomra használhatatlan de ez szubjektív). Ez mondjuk a gyakorlatban azt jelenti, hogy használat során óránként esik az akkuszint 3%-ot. Napi átlag egy óra használattal számolva (+overhead-ek) még mindig ott tartanánk, hogy két hét alatt merült 50%-ot. Ez ha soványan is, de beleférne. Ami itt inkább bosszantó, az az üresjárati merülés (deep sleep állapot), amit nehogy már ne tudna a gyártó (vagy a kínai partnere) optimalizálni ha akarna. Vagy alapvetően hibás tervezés eredménye az alatta lévő hardver.
[ Szerkesztve ]
-
tt124307
tag
A beépített olvasóval éppen az a problémám, hogy limitált a betűkészletek száma, a betűméret ugyan több lépcsőben állítható (nincs itt nálam a készülék, de minimum 5-6) azonban a számomra optimális méret az első és második között lenne félúton. Ezen kívül nem vagyok hanyatt esve a megjelenítési minőségtől sem (megint csak a Nook ST-t tudom alapnak tekinteni, annál jóval gyengébb). Ezen kívül még lehet három lépésben sorközt állítani meg margót és ezzel ha jól rémlik ki is merültek a képességek, nincs pl. elválasztás támogatás.
Az általam használt olvasók közül az AlReader például támogatja az e-ink módot, ebben az esetben a szoftver megjelenítése e-inkre optimalizált (pl. menürendszer), gyakorlatilag tökéletesen testre szabható és lehet úgy játszani a betűtípussal, mérettel, vastagsággal, sorközzel, szóközzel, állapotsorral stb., hogy gyakorlatilag minden igényemet kielégíti.
A lényeg, hogy számomra éppen az "alternatív" olvasó app hozza inkább a minőséget és a gyári mind megjelenítési minőségben, mind funkciókban messze alulteljesít. Csak az a fránya fogyasztás ne lenne...[ Szerkesztve ]
-
tt124307
tag
válasz Kiralybali #7805 üzenetére
A rootolás leegyszerűsítve azt jelenti, hogy rendszergazdai jogokat szerzel az eszközön és olyan műveleteket is végre tudsz hajtani (illetve a root jogosultság segítségével a különféle alkalmazások), amiket egyszerű felhasználóként nem. Tudod például írni a fájlrendszernek azokat a területeit is, amelyek egyébként csak olvashatók.
A battery saver alkalmazások alapból pl. a hálózati, szinkronizációs és egyéb szolgáltatások "optimalizációját" végzik el, vagyis kb. annyit segítenek, hogy ezek kikapcsolását, "hangolását" megteszik helyetted. Én ezeket alapból magam szoktam beállítani, tiltani és jelen esetben szerintem sokat nem segítenek a helyzeten. Itt tényleg azzal lehetne eredményt elérni, ha rootolás után a működéshez nem szükséges általános android folyamatokat permanens módon le lehetne állítani. -
tt124307
tag
válasz #32839680 #7901 üzenetére
Vitatkoznék azzal, hogy az android alapból szívja az akkut. Ha jól van optimalizálva, akkor ez nem lehet probléma, lásd pl. B&N Nook ST(wGL). Az igaz, hogy optimalizáció nélküli droid-os olvasó ugyanúgy viselkedik (vagy még rosszabbul) mint egy tablet, a különbség itt szinte csak a kijelző. Erre példa a Wayteq új androidos olvasója (xBook-60FL) ami akku szempontjából katasztrófa. De még egyszer hangsúlyozom, hogy alapvetően nem a droiddal van a probléma, a Nook android 2.1 alapokon nagyságrendileg azonos üzemidőt nyújt a kindle-lel.
-
tt124307
tag
válasz Kiralybali #7991 üzenetére
A Wayteq "optimalizációjáról" csak annyit, hogy ezen az xbook-60FL-en még az androidos csengő- és riasztás hangok is rajta maradtak, pedig az eszközön ugye sem hangszóró, sem füles kimenet nincs. Nem csináltak ezek semmit, gondolták ide az Észak-Balkánra ez is jó lesz, aztán ha a vevőnek nem teccik esetleg, akkor lehet oszani az észt, hogy dehát ez android, az ilyen (örülj hogy ez négy napod bír, a telefonodat naponta kell töltened).
Én az Alcortól sem várnék sokkal mást, de természetesen lehetnek még csodák és az esetleg mindannyiunk hasznára válhat. Hardverileg (a lényeget tekintve) szerintem megegyezik a Wayteq cuccal, így elsőre talán az audio kimenet (leírás szerint mintha lenne) a különbség. -
tt124307
tag
Root-olt Nook ST-t használtam több mint egy évig (Coolreader-rel), soha semmi problémám nem volt, azt is lehetne mondani, hogy atomstabilan működik rajta a 2.1-es android. Mondjuk könyvolvasáson kívül másra nem használtam, de arra tökéletes, az üzemideje is teljesen elfogadható (4-5-6 hét). Az egy év alatt talán 1x vagy 2x kapcsoltam ki, már nem emlékszem (család azóta is azt hasznája, illetve azokat, mert van belőle kettő is )
Való igaz, hogy funkciók tekintetében a Wayteq xbook-60FL verhetetlen, de az azért brutál mellbevágott, hogy egy alapvetően remek koncepciót hogy lehet elrontani olyan trehánysággal, nemtörődömséggel ahogy a gyártó illetve a hazai disztributor hozzááll. Ha csak minimálisan is foglalkoznának a rajta futó android optimalizálásával már hatalmasat javulhatna az olvasó használati értéke, talán még azt is lehetne mondani, hogy "best buy" lehetne. Nem kellene ehhez sok, csak el kéne szakadni attól a gondolkodástól, hogy az átlaguser így is megveszi, minek erre még költeni, akkor kisebb rajta a profit. Lehet, hogy csak ki kéne adni minimális díjazás mellett valamelyik egyetemre önálló labor vagy diploma feladatnak, mint "Android környezet optimalizálása általános célú e-book olvasó környezetben".
Btw a használati értéken valóban sokat segít az olvasás utáni teljes kikapcsolás, a korábbi 3-4 napos üzemidő extrém módon megnőtt, már lassan elkezdem felírni, hogy mikor töltöttem fel fullosra az akkut, mivel két hét távlatában erre már nehezen emlékszem. Mondjuk az enyémnél ha leesik az akkuszint 48%-ra, akkor onnantól kezdve beleáll a földbe, onnan max. 1.5 óra olvasás mellett kisül és kikapcsol. Azt hittem ezen majd a kalibráció segíteni fog, sajnos nem, ez egy "feature", erre figyelni kell. És itt valóban már nem olyan stabil a 4.2-es android mint a Nook esetén, volt már rá példa, hogy valami processz beragadt és elkezdte pörgetni a CPU-t, ilyenkor vagy lehet nyomozni és kilőni a bűnöst vagy nyomni egy reboot-ot. De ez megint inkább implemenctációs hiba és nem általánosíthatóan az android bűne.[ Szerkesztve ]
-
tt124307
tag
Itt van egy rövid bemutató, kvázi összehasonlító az elődjével.
- it has twice the storage and audio support
- it has a somewhat improved frontlight
- T62 is more responsive than the T61...have a better touchscreen or a better driver for the touchscreen
- While the T62 and the T61 both run Android 4.2.2, they do not run the same firmwareIlletve sejtetni engedik, hogy 3000mAh-ás akkumulátort kapott, amiből arra következtetek, hogy ezzel próbálják orvosolni az előd(ök) katasztrófális üzemidejét.
[ Szerkesztve ]
-
tt124307
tag
Nem szeretném a forgalmazó bizniszét rontani, de Alcor Codex HD-t senkinek nem ajánlok. Családban volt hozzá szerencsém, szerencsére internetes vásárlás volt és vissza lehetett vinni. Mind minőségben (fizikai kialakítás, lapozógombok működése, kijelző minősége), mind szoftver tekintetében óriási csalódás volt. Viszonyítási alapom a kb. hasonló kategóriájú, és az akkuidő miatt sokat szidott Wayteq xbook-60FL, Nook ST és Nook ST with GL.
Lehet, hogy csak apósom futott bele selejtes darabba, de Calibre-t nem sikerült összelőni a készülékkel, maradt a sima fájl másolgatás. Androidos a készülék, de nincs wifi támogatása. Az általam pl. a Wayteq olvasón teljes megelégedéssel használt (legálisan megvásárolt) Moon+ reader olvasót nem engedte telepíteni (a gyári olvasó hulladék), a képernyő felbontása ugyan 1024x758, ennek ellenére nagyságrendekkel szebb képe van a csak 800x600 felbontású Nook-nak. Próbálkoztam Alreadert telepíteni, ami vakrepülés volt és a végén feladtam, pedig ugyancsak a Wayteq eszközön problémamentes volt.
A lényeg, hogy nem szabad specifikáció alapján vásárolni (ezt a Wayteq-nél megtettem, morogtam is utána, de végül is együtt tudok vele élni), ki kell próbálni, meg kell nézni.[ Szerkesztve ]
-
tt124307
tag
válasz SaGa59 #11557 üzenetére
Androidos olvasó és androidos olvasó között igen nagy különbség van, általában az Icarus / Wayteq / Boyue / stb. vonalat értjük alapértelmezetten ide (legalábbis jelen fórumban). Ez utóbbi csapat közös jellemzője a nem optimalizált OS, vagyis rájuk egyáltalán nem érvényes, hogy az üzemidőt a lapozások száma határozza meg. A gyakorlatban egy ilyen olvasó (én csak a Wayteq FL60-ról tudok nyilatkozni) olvasás és lapozás nélkül, csupán standby módban is képes 1-2 hét alatt csontra merülni, szemben a szinten androidos NST-vel (vagy NST GL-lel), ahol lazán elérhető még sokszáz oldalnyi lapozással együtt (vagyis normál használat mellett) is 5-6 hét üzemidő. A több hónap sajnos csak kikapcsolva érvényes rájuk
[ Szerkesztve ]
-
tt124307
tag
Sziasztok!
Nook ST, Nook STwGL, Wayteq xbook-60FL után új olvasó vásárlását tervezem, segítséget szeretnék kérni mert bizonytalan vagyok.
Kindle PW3 és Pocketbook TL3 között ingadozom, teljesen egyik sem győzött meg, Ti mit ajánlanátok inkább (hitvita-gerjesztés szándéka távol áll tőlem).Ami mindenképpen fontos lenne:
- Hosszú akkuidő, minimum 2-3 hét egy töltéssel, napi kb. 1.5 óra olvasás mellett bekapcsolt de letekert világítással
- OPDS katalógus támogatása (nagyon hozzászoktam, nehezen képzelném el nélküle az olvasót)
- Saját betűtípusok használatának lehetősége
- Magyar elválasztás
- Minél kontrasztosabb, szép, világos kijelző
- Esetleg a gyári "beépített" reader alkalmazás cseréje valami másra (tudom, hogy egyik sem futtatja az androidos appokat, de van-e erre, és ha igen milyen lehetőség).Ami teljesen hidegen hagy:
- Brand
- Epub vagy mobi vagy egyéb ebook formátum (Calibre-t használok, minden könyv megvan mindkét nagy formátumban, ráadásul OPDS feed-ben minden kereshető, elérhető)
- MicroSD bővíthetőség (egyszerre max. 2-3 könyvet olvasok, de még egy nyaralás során is bőven sok a belső tárhely bármelyik olvasónál).
- Zenelejátszó (habár tudtommal egyikben sincs)Még egy utolsó kérdés: tudtok valami üzletet ajánlani Budapesten, ahol jó eséllyel ki lehet próbálni mindkét készüléket? Az már hab a tortán, ha esetleg saját könyvet is rá lehetne tenni a viszonyítás végett. MM-ben, Edigital-ban van rá esély?
Esetleg létezik valami más a fenti két modellen kívül, ami a fenti szempontoknak jobban megfelel? Ahogy írtam nem a brand érdekel, szeretnék egy olyan olvasót, amit örömmel és megelégedéssel tudnék használni a következő 2-3 évben.
Köszönöm előre is, ha tudtok segíteni!
[ Szerkesztve ]
-
tt124307
tag
Köszönöm a válaszokat, azt hiszem PB TL3-mal fogok egy próbát tenni.
Kérdés az ilyet használókhoz, hogy kb. mennyi akkuidőre lehet számítani?
Minden olvasómat tokkal használtam, ehhez egy ilyen tokot tervezek majd venni. Használt valaki ilyet vagy ehhez hasonlót, javasoljátok? -
tt124307
tag
válasz Ajándékok #12241 üzenetére
A 20 óra üzemidő (screen on time) önmagában nem igazán probléma, annyit még az emiatt sokat szidott Wayteq xbook 60fl is tud szerintem (vagy érzésre nagyon hasonlót), ráadásul azon szinte olyan androidos olvasóappot futtatszt, amit csak akarsz (moon+, alreader, coolreader, fbreader gond nélkül megy rajta). A probléma a készenléti idővel van, az androidos olvasóknál (és ez alól az optimalizált, de csak 2.1-es androidot futtató NST és NSTwGL kivételek) ez jó ha 4-5 nap. Én is úgy használom a wayteq-et, hogy amikor nem olvasok, akkor kikapcsolom, így kijön napi kb. 1.5-2 óra olvasás mellett a 8-10 napos üzemidő), de ilyen használat mellett éppen azt bukod, hogy csak előkapod az olvasót ha olvasni van kedved. Sajnos ki kell várni azt a 25-30 másodpercet, amíg bekapcsol és ez leszoktat arról, hogy csak úgy előkapjam és olvassak pár percet ha ráérek.
-
tt124307
tag
válasz LittleBiG007 #12245 üzenetére
Szerintem pont azt írtam, hogy az NST és NSTwGL üdítő kivétel az androidos olvasók között az üzemidő tekintetében. Én is használtam őket, az NST esetén 4-5 hét készenlét simán megvolt állandó bekapcsolás és napi kb. 1-1.5 olvasás mellett.
Számból vetted ki a szót, első elkeseredésemben másfél éve azt írtam - talán éppen erre a fórumra -, hogy a wayteq olvasója e-inkes tabletnek tekinthető. Azért az a 8 mp is sok sajnos, persze ki lehet bírni ha nincs más, de akkor inkább olyan eszközt választok, ami jó és kényelmes használni. Nem én szeretnék az eszközhöz alkalmazkodni ha lehet, hanem az eszköz szolgáljon ki engem. -
tt124307
tag
válasz sublett #12475 üzenetére
A vele kb. teljesen azonos wayteq xbook-60fl-en használok moon+ readert, de nálam teljesen jó.
A moon+ reader képes alkalmazáson belüli fényerőszabályozásra, esetleg ott lehet valami félreállítva. Nem moon+ readerrel, hanem valamelyik másik appal volt emlékem szerint ilyesmi nyűgöm. Lehet hogy tévedek, egy tipp volt. -
tt124307
tag
válasz sublett #12477 üzenetére
Most nézem, hogy a moon+ readerben az appból lehet kékfény szűrőt beállítani, viszont annak eink kijelző esetén nincs értelme (vagy pontosabban fogalmazva értelmetlen). Ennek ellenére - éppen mivel a progi "univerzális android app" - megengedi a beállítását és attól az eink szürke hátterű, alacsony kontrasztú képet ad. Esetleg ez lehet nálad bekapcsolva / felhúzva magas értékre. A fényerővel kapcsolatban tévedtem, lehet ugyan appon belül állítani, de nincs hatással a kontrasztra, olvashatóságra.
-
tt124307
tag
válasz sublett #12475 üzenetére
Oldman2:
Most letekertem 0-ra az alsó margót, de így sem ért bele az alsó sor az állapotsorba. Lehet, hogy játszani kéne az állapotsor betűméretével, a sortávval, esetleg betűtípussal hozzá hogy előjőjjön, de az is lehet, hogy moon+ reader bug, ami közben javítva volt. Nálam viszonylag friss verzió van fent, talán a napokban frissült.
[ Szerkesztve ]
-
tt124307
tag
válasz sublett #12482 üzenetére
Fényerő álllításra kell bökni a menüből és ott jelenik meg a fényerő alatt. Az egyszerűség kedvéért telefonról csináltam screenshotot, de az olvasón ugyanez az elrendezés, csak ott a színes héttér miatt alig látni. A kékfény szűrő bekapcsolása alatt van az opacity (homályosság) csúszka, ha az a jobb szélre van húzva és be van kapcsolva a szűrő, akkor eink-en tiszta szürke homály lesz minden.
[ Szerkesztve ]
-
tt124307
tag
válasz Dhampir #14023 üzenetére
Ha feledni tudnám a Boyue T61 klón Wayteq xBook-60FL katasztrófális akkuidejét azt mondanám, hogy ennél jobb olvasót nem szeretnék sosem. Nekem nincs problémám a minőséggel, kb. három éve napi szinten használom (ugyan tokban) és gyakorlatilag akár újként el lehetne adni. Az androidos oprendszernek köszönhetően használhatom a Moon+ reader alkalmazást, ami minden igényemet kielégíti (formátumtámogatás, millió beállítás formázásra, fontra, elválasztásra stb., dropbox és gdrive szinkronizáció, natív OPDS támogatással közvetlen Calibre kapcsolat). Én megőrülök a Kindle zártságától, az adroid adta szabadság mindennél többet ér számomra (használom még a Calibre Companiont, az Alreader-t, de problémamentesen futna millió egyéb hasznos alkalmazás).
Erről az Energy System-ről azt olvastam, hogy valamit optimalizáltak az alap androidon, de nagy varázslatot sajnos nem várnék tőle. Lehet, hogy a 3-4 napos standby / 10-12 órás működési üzemidő megugrik 20-25%-kal, de még az is nagyon messze van az elvárhatótól.
-
tt124307
tag
Sziasztok!
Pocketbook Touch HD tulajdonosoktól szeretném kérdezni:
- Hogyan alakul az olvasó üzemideje? (normál, napi 1-1.5 órás használatot feltételezve)
- Mennyire bugos a készülél HW / SW szempontból? (olvasni ezt is, azt is, ezért érdekelne konkrét tapasztalat)
- Esetleg akinek van tapasztalata szintén Carta kijelzős PB TL3-al, az megírhatná, hogy szerinte megéri e a készülék a kb. 12-13 e forintnyi pluszpénzt. Ha igen miért?Előre is köszönöm a válaszokat!
-
tt124307
tag
válasz totasenior #14383 üzenetére
totasenior, hroberto: Köszönöm a tapasztalatokat, infót!
-
tt124307
tag
Nincs specifikus PocketBook topic itt a PH-n, ezért jobb híján itt kérdezem meg: PocketBook E-inkes eszköz (Touch HD) és a PocketBook hivatalos androidos alkalmazása között szeretnék olvasási pozíciót szinkronizálni. Van valakinek erre bevált megoldása?
A DropBox szinkronizáció sajnos eleve csak könyveket szinkronizál, de ráadásul az E-ink eszköz és az androidos app más-más dropbox mappát használ, így nem OK. A másik, "natív" lehetőség a PocketBook Cloud lenne, de az androidos appban nem találok olyan opciót, hogy bejelentkezzek PB Cloudba. A leírások alapján kéne lenni egy ilyen menüpontnak, de a play-ből letölthető appban nincs (lehet, hogy korábban volt, de most már kivették?). Ez így elég gáz, nem tudom hogyan lehetne megoldani.[ Szerkesztve ]
-
tt124307
tag
válasz LittleBiG007 #14873 üzenetére
Annyi megjegyzésem van, hogy a PocketBook-nál is lehet collection-öket létrehozni és egy könyv több collection-be is tartozhat.
Sok könyv esetén a Calibre szerintem egyik olvasó esetén sem megkerülhető, én azt mondanám, hogy nagyon leegyszerűsítve az intelligens könyvespolcot jelenti a digitális könyvek világában.
Amit én nagyon hiányolok az az olvasók OPDS támogatása, igazából számomra az lenne a tökéletes megoldás, ha a könyvek tárolása, rendszerezése, "katalogizálása" Calibre-ben történne (ahogy történik is), amihez az olvasó szabványos interfészen keresztül tudna csatlakozni, gyakorlatilag így tudnám egyszerűen kikeresni és levenni a könyvet a digitális könyvespolcomról. Ez a pc és a mobil eszközök esetén szépen működik, viszont valamilyen okból (pl. a saját digitális könyvesbolt preferálása miatt) a legtöbb hagyományos ebook olvasó gyártója nem implementálja. -
tt124307
tag
válasz Ajándékok #15110 üzenetére
Megnéztem, jelenleg éppen 1714 darab könyvem van calibre könyvtárban, én ezt a mennyiséget csak így tudom kényelmesen kezenli, egyébként elvesznék benne. Sokszor kell cimkék alapján keresni, sok könyvet cimkék alapján rendezek csoportokba, virtuális könyvtárakba, ezt másképp elég nehéz lenne megtenni.
Lehet hogy régetigény, de én a calibrét használom arra is, hogy a saját kedvenc betűtípusomat beágyazzam a könyvbe, számomra sokkal komfortosabb úgy olvasni az olvasón, ha kellemes, szép, jól olvasható a betű. Végül ugyancsak a calibre oldja meg az elválasztás kezelését, mivel erre a jelenlegi olvasóm csak úgy alkalmas maradéktalanul, ha magában az epub-ba van ez beágyazva.
Szóval szerintem ha digitális tartalomhoz digitális könyvespolcot keresel, akkor a Calibre szinte megkerülhetetlen, ráadásul a katalógus megvalósításán túl azért rengeteg olyan képessége van, ami könnyebbé, kényelmesebbé teszi az életet (vesszőparipáimról, az opds megosztásról, calibre tartalomszerverről, webes felületről még nem is írtam).[ Szerkesztve ]
-
tt124307
tag
válasz zsoltzsolt #15256 üzenetére
moon+ readerben szerintem nem fogsz csalódni. ha bejön, akkor érdemes megvenni a teljes változatot, időnként 50%-os akció van rá (jelenleg is éppen).
[ Szerkesztve ]
-
tt124307
tag
Bejelzett az árfigyelőm, PB olvasók most az MM-ben elég baráti áron kaphatók. Többször volt szó az utóbbi időben InkPad3-ról, kezd az is befigyelni a lélektani határ alá.
-
tt124307
tag
Androidosat is meg lehet csinálni jó, lásd a Nook ST-t vagy az NST glowlightot. Ellenben lehet pocsék az implementáció, mint a wayteq ipari hulladékánál (xbook 60fl) vagy az azzal egyenértékű icarus illumiánál vagy annak eredeti kínai változatainál (boyue t61, t62). A lényeg, hogy a gyártó mennyire veszi komolyan a dolgokat. Ha jó az implementáció, akkor tényleg öröm lehet használni az androidos eszközt. Van tapasztalatom, volt ilyenem is, olyanom is.
-
tt124307
tag
Sziasztok!
Két problémám van Pocketbook Touch HD-vel (PB631) kapcsolatban, hátha találkoztatok vele, van tippetek:1. Koreader-t telepítettem (2020-06, vagyis a legfrissebb), el is indul, de nagyon instabil, gyakorlatilag folyamatosan elszáll, kilép. Ha az alkalmazások közül indítom, akkor már böngészni sem lehet a könyvek között, könyvtár váltásra, lapozásra crash-el. Ha a library-ból nyitok meg könyvet, akkor azt tudom olvasni, lapozni, de a beállításokba lépve randon módon crash-el. Mi lehet a probléma? Minden "gyári" módon, a telepítési leírása alapján lett felrakva.
2. Van az olvasómon coolreader is (epub-hoz az a default), az megy rendesen, de időnként szeretném kiválasztani, hogy egy adott könyvet ne azzal nyissak meg. A library-ben a könyvre hosszan nyomva meg is jelenik a menüpont, hogy milyen olvasóval szeretném megnyitni (extensions.cfg-ben beállított olvasókat dobja fel), de bármit válaszok mindig az extensions.cfg adott sorában szereplő első olvasóval nyitva (vagyis hiába választom pl. az olvasó default fbreader-ét, akkor is az elsőként szereplő coolreader-ben nyitja meg).
Bármi tippet szívesen veszek!
[ Szerkesztve ]
-
tt124307
tag
válasz csendes #19233 üzenetére
Köszönöm mindenkinek a tippeket, megosztanám mire jutottam:
1. A Touch HD-ra (PB631) nem sikerült rendesen portolni a koreader-t (illetve a lefordított és letölthető változat nem megy ezzel a hardverrel a jelenlegi legrissebb fw verzión sem). Van rá nyitva bug, de nem nagyon foglalkoznak vele, a fejlesztőnek nincs ilyen hardvere, csak emulátoron próbálkozik. Nem sok jót nézek ki ebből a helyzetből. szerintem elengedem ezt a témát (sajnos).
2. Az olvasó választónál (open with...) az a helyzet, hogy időközben másik app lett a default olvasó a PB-n, már nem az fbreader.app van, azt lecserélték az eink-reader.app-ra. Helyesen ezt kell beírni az extension.cfg-be, így már lehet olvasó alkalmazást váltani. Engem az zavart meg, hogy a koreader és a coolreader leírásokban még az fbreader.app-ra hivatkoznak, a letölthető csomagban is az szerepel az extension.cfg-ben.
Valóban a legutolsó olvasó app-al nyílik meg az olvasott könyv. Ezen lehet változtatni, annyi kell hozzá, hogy a feladatkezelőben ki kell lőni a megnyitott könyvet (háttérben bent van). Ezt követően ismét lehet választani hozzá olvasó alkalmazást.
[ Szerkesztve ]
-
tt124307
tag
Érdemes esetleg megpróbálni a Calibre könyvszerkesztés alatt a könyv szerkezetének az ellenőrzését (check book) vagy letölteni a sigil ebook szerkesztőt (multiplatform a cucc) és abban ellenőrizni a könyvet (well-formed check epub). Nekem volt, hogy ezekkel sikerült helyreraknom a virágboltból kölcsönzött könyveket.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
Tiltott témák:
● E-book illegális beszerzése
● Amazon Kindle jailbreak
● Saját olvasó eladásra kínálása
- Intel GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- OLED TV topic
- Sorozatok
- Samsung Galaxy Watch (Tizen és Wear OS) ingyenes számlapok, kupon kódok
- LEGO klub
- Hálózati / IP kamera
- S.T.A.L.K.E.R. 2 Heart of Chornobyl - Befutottak az első tesztek
- Bundle topik
- Call of Duty: Black Ops 6
- Csak úgy lapul ezeken a képeken a Galaxy S25 Ultra dummy
- További aktív témák...
- Apple iPad Air 5 (2022) 64gb M1 chip - Makulátlan, Apple garancia, akár beszámítással
- Samsung Galaxy tab A 6
- Apple iPad 10th Gen Wi-fi 64GB, Újszerű, 1 Év Garanciával
- Ipad pro 12.9 3. gen 256GB Wifi+Cellular, némi hibával, üzletből
- Apple iPad (2017) Wifi + 4G 32GB, Megkímélt Kártyafüggetlen, Töltővel, 1 Év Garanciával!
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest