Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kernel

    nagyúr

    válasz JEEMBO #14241 üzenetére

    Ariva egy ritka kivétel lehet szerintem, amelyiken nem tiltották le a SCART-kimenetről a HD YUV lehetőséget, amit a processzor egyébként tud, de a nálunk kapható boxok többségénél csak SD-jelet engednek ki rajta. Miután nálunk gyakorlatilag nincsenek olyan TV-k sem, ami SCART-bemeneten HD-jelet képes lenne feldolgozni.

    Külföldön jobban vannak ilyenek állítólag, a franciáknál például, ha jól tudom. A SCART eleve francia, Thomson találmány. Az is ismert, hogy a SCART egyébként szabványosítva lett HD-komponens (Y Pb Pr) jelekre is, csak az már kevéssé terjedt el, mert közben elavult maga a SCART.

    http://en.wikipedia.org/wiki/SCART

    Monitor D-Sub viszont RGB, tehát ez így eléggé ellentmondásos. Hacsak a monitor bemenete nem kapcsol át automatikusan RGB-ről Y Pb Pr komponensre. Utóbbit egyébként szokták YUV néven is említeni, tévesen.

    Szerintem nem lesz egyszerű másik olyan boxot találni, ami analóg HD-kimenetes. Nekem volt például a DPS 80, Y Pb Pr csatlakozókkal, de minek? Dísznek, ugyanis jelet nem adott. Ugyanez a Not Only Tv LV6TMPVR4 csak az előlap más, háta azonos:

    A hasonlóságon felbuzdulva a DPS 80-ra felraktam a Not Only firmware-t, de HD-komponens kimenet még azzal sem működött. SCART-ról meg csak SD volt.

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

Új hozzászólás Aktív témák