Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DeusHun

    őstag

    válasz Digital #30 üzenetére

    Ágak, hajtások metszése

    Miután elképzeltük a bonsai-unk leendõ alakját, (vagy az eredeti alakot szeretnénk vissza állítani) ne ragadjunk rögtön metszõollót, néhány dolgot elõtte nem árt tudnunk. A metszés utáni növekedést az ág végén lévõ rügy iránya fogja a leginkább befolyásolni.
    Ha a rügy felfelé álló, a növekedés intenzívebb lesz mint oldalra vagy lefelé álló rügy esetén. Természetesen, ha mondjuk egy ágat baloldali irányba szeretnénk növeszteni, akkor egy olyan rügy felett metszünk amely balra néz. Így az ág további növekedése a rügynek megfelelõ irányba fog folytatódni.
    Vigyázzunk, hogy a metszés ne legyen túl közel a rügyhez, mert könnyen beszáradhat, és ebben az esetben nem hajt ki, vagy túl messze a rügytõl mert a megmaradó ágdarab elrontja az összképet.
    A metszés ideje általában kora tavasz, az ilyenkor lemetszet ágak helye a növekedési idõszakban gyorsan gyógyul. Ha egy ágat vastagítani szeretnénk hagyjuk megnõni 6-8 levél(párig) utána vágjuk vissza 1-2 levél(pár)ra. Minél több levél van egy ágon, annál több energia áll rendelkezésére a növekedéshez.
    A fenyõfélék esetében a tavasszal megjelenõ hajtások közül, a legerõteljesebbeket és a leggyengébbeket távolítsuk el. Ezek eltávolításához általában elegendõ a körmünk. Mivel a metszés elég drasztikus beavatkozás, mindig csak jó erõben lévõ növényeken végezzük és mindig csak fokozatosan.
    Tehát elsõ lépésben a lobkorona felsõ részén, 1-2 hét múlva a korona középsõ és végül az alsó részén.

    Rainforest Alliance Certified signature

Új hozzászólás Aktív témák