Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • -Skylake-

    addikt

    válasz Boond #23653 üzenetére

    De ezt senki sem vitatta, én sem. Annyit mondtam, hogy a cikk kb így hangzik :

    Lehet, hogy a tanker az egész fedélzetén csak egyetelen pár zoknit visz és ehhez naponta 600.000 liter dízelt éget el, de ne hagyjuk ki azt a problémát, hogy a 140km/h-nál 8 litert fogyasztó személyautó fogyasztását is le lehetne csökkenteni 3 decivel, ha csak 125-el menne.

    Szóval persze, teljesen legit, hogy többet fogyaszt mint kéne. Csak a bankszektor hatékonysága (azaz mire elég 1 elfogyasztott kW) és a bitcoin hatékonysága két olyan külön dimenzió, hogy nem létezik a skála maga, amire mindkettő egyszerre felírható.

    Ha lett volna egy cikk, hogy a Bitcoin karbonlábnyoma mekkora , egy szót nem szólok.
    Ha lett volna egy cikk, hogy a bankszektor karbonlábnyoma mekkora, egy szót nem szólok.

    Azért szóltam, mert ezt a kettőt sikerült egy cikkben felvázolni, elegánsan kihagyva azt, hogy a fogyasztáskülönbség egyébként mekkora is valójában, mert valójában nem 1/56 a bitcoin javára, hanem mondjuk 200.000/1 a bankszektor javára. Mert nagyon nem ugyan annyi felhasználón oszlik el a befektetett energia.

    [ Szerkesztve ]

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

Új hozzászólás Aktív témák