Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • roPHka

    senior tag

    Sziasztok!

    Valaki megtudná mondani, milyen oknál fogva mennek tönkre a *vinyóim?
    Anno egy Samsung 250Gb-os ATA merevlemez lett egyik napról a másikra bad sectoros, igaz az egy teljesen másfajta gépben volt használva, mint a ma beszarodótt Seagate 500Gb-os SATA2 vinyó. Nem "szállt el" szó szerint, de tegnap, sőt, még szerintem ma délelőtt is az egyik gépet teszteltem a rajta lévő oprendszerrel. Most pedig kicseréltem a az alaplapot, mivel ezt is tesztelnem kellett (minden egyéb más hardver maradt ugyanaz), és a vinyóra nevetséges 1172 hibás sectort ír ki a HD Sentinel.
    Hogyan-miként jött ez össze? Nem értem egyszerűen. A táp nem túl minőségi, aláírom (Deer 400W), de soha semmi bajom nem volt vele. Nem ez az első vinyó amit rákötöttem, és a többinek semmi baja, sőt, használtam már ettől sz*rabb minőségű tápegységet is. A kábel nincs megtörve, a gépet úgy állítottam le állandóan teszt alatt is, ahogyan azt kell. A vinyót nem rugdostam menet közben, tehát semmi extrém dolog nem történt a tegnapi naphoz képest és mégis bad sectoros lett.
    Valaki tudna erre mondani valamit? Mert számomra ez egy felfoghatatlan jelenség! Csak szeretném elkerülni, hogy a következővel is így járjak.
    Még jó, hogy garis a vinyó.

    R

Új hozzászólás Aktív témák