Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sylvia_1988

    tag

    válasz dani0113 #41521 üzenetére

    Csak információ:

    Nekem is ilyen tápom van egy R9 280X mellé, és abszolút semmi gond. Tehát nem kérdés, hogy elég-e a táp, hibás persze lehet, ahogy más komponens is.

    [ Szerkesztve ]

    *** "A negatív gondolkodás határt szab a teljesítménynek. Ha viszont ezt megfordítjuk, akkor a lehetetlen hirtelen nagyon is elérhetővé válik." - Amby Burfoot ***

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz dani0113 #41521 üzenetére

    "ezek számítanak most"
    esetetdben a zúgás és a fagyás közel sem biztos, (sőt inkább nem az), hogy bármi köze lenne egymáshoz.

    1. zúgás.
    neked is azt mondom, hogy indítsd el a 3dmark06-ot, és fülelj az első pálya 2 villogós, golyószórós részénél. ha ott zúg, zenél, úgy mint amit máshol hallasz, az a táp. idáig én minden tápot meg tudtam ezzel szólaltatni, csak a mértékük nagyon eltérő. (a júzerek többsége a ventik miatt eleve ezt meg sem hallja.)
    de ettől a táp még feltétlenül nem hibás.

    2. fagyás. 90%, hogy az előbbi zajnak ehhez semmi köze. (kizárni persze nem tudom.)
    a táp eleve elég erős is, egy ágon bőven lead annyit, amire szükséged van.
    képkimerevedéses fagyásban volt bőven részem.
    rendszerint 3 fő oka lehet. instabil proci vagy vga beállítás. (húzod valamelyiket?)
    ezek túlmelegedése, ami szintén insabilitási problémát okoz.
    és a driver. én dirt2-nél jártam így, amiket írsz. zajos is volt a táp tőle, ki is fagyott folyton. eredeti játékkal!
    próbaképpen el kezdtem visszalépkedni a vga driver-ekkel, mire találtam egyet, aminél megszűnt a jelenség.
    de mire erre rájöttem...
    megtaláltam: itt írtam a problémáról.

    1* alaplap nem szerette a memóriákat, és a shift1 produkált olyat, hog ykb. 5-8 mp-re megakadt a kép, miközben maga a játék folytatódott. rendre az árokban végeztem. próbáltam physx-szel vacakolni, minden.
    amikor vettem új ramokat, megszűnt a dolog.
    sosem gondoltam volna, hogy ram okozhat ilyet.

    és a warezolt játékok is okozhatnak ilyen problémát...

    tehát sose akard előre tudni vélni, hogy mi és mire van hatással.

    ****

    1. tápcücörögtetés 3dmark06-tal.
    2. nézz olyan játékot, ahol van fagyás, és dx 11->9 kapcsolási lehetőség.
    3. különböző driver-ek kipróbálása.
    4. tuning vissza, alapbeállítások.

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • kona005

    senior tag

    válasz dani0113 #41521 üzenetére

    GRID Autosportban nekem is volt ilyen...

    MÁS:

    Valaki meg tudja mondani mi is pontosan az a VRM? Ne angol és magyar oldalak linkjét légyszi hanem úgy tömören a lényeget. Egy ASUS GTX 660Ti -nál hogy tudom megnézni hogy hány fokos ez a valami?

  • Ximo

    tag

    válasz dani0113 #41521 üzenetére

    A zúgás szerintem egyszerűen attól van, hogy rettenet hitvány kis hűtő van a kártyán és hangos ha elkezd melegedni játékok alatt.
    Nálam csak egy napig volt a Zotac gtx 660 TI AMP edition (pont a fent említettek miatt menti s vissza a boltnak, és azóta is várom hogy visszaadják az árát), az is adott mindenféle cicergő hangot, de fagyást nem tapasztaltam.
    A melegedés főleg egy kevésé szellőző házban gond lehet, driver-re nem gondolnék (Nvidia driverei nem szoktak hibásak lenni az AMD-vel szemben), proci- VGA tuning szintén lehet a gond forrása....
    Ja és a tápot én is kizárnám, mivel egy raider 55 röhögve el kell bírja

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák