Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • shin-211

    csendes tag

    Segítsetek!! Egy eléggé bosszantó próblémám van!
    Bocsha lejárt a téma de már egy egész éve szenvedek... egyszer egy zárlat hazavágta a tápomat/alaplapomat/procimat így mindet újítani kellet, ezeket vettem:
    ASUS P5VDC-MC alaplap
    Celeron 2.8 GHz proci
    Trust 370W táp

    A régi videókártyám egy Geforce 3 Titanium 200 64MB volt, az új alaplap nem volt hajlandó felismerni a kártyát, ugyanez a kártya egy másik gépet el se engedte indítani, szervízbe teszt után nekem azt mondták a kártya hibátlan.
    Félrehajítottam mert elegem lett.

    Kaptam kölcsönbe havertól agy Ati Radeon 9550 128MB, Windóz alat semmi gond, viszont minden játéknál legjobb esetben is fél órát bír, aztán vagy lefagy vagy újraindítja a gépet.
    A 9550 Passzív hűtéses és ha megtapizom egy fagyás vagy újraindulás után, odaégne az újjam ha otthagynám. Ebből is elegem lett, ezt is félredobtam.

    Reménykedve hogy csak a kártyák szarok, vettem használtan boltból egy 9800 Pro 128MB osat. Játéknál detto mint a 9550, csak 10ből 9szer már a játék menüjénél kifagy. Érintésre még durvábban forróbbnak tűnik mint a 9550...

    Speed(R)-nek:
    1. nem, nem tudom egyértelműen hogy a melegedés-e a baj, azt se tudom mi a baj és nincs pénzem semmiféle spéci hűtésre
    2. sokfajta hűtést kipróbáltam már, még a hajszárítós házi megoldást is, plusz a házon állandóan szellőzik.
    3. nehezen hinném el hogy egy olyan kártya ami alapból nem hajlandó futtatni semmi 3D-t, akkor majd egy kis újrapasztázás után csoda fog történni, nem melegedik túl (már ha az a baja) és nem fagy le többet emiatt.

    bárhól nézték meg a VGAkártyákat mindig azt mondták hogy hibátlanok!! Mi a fenét csináljak??? Az alaplap az, ami egy kártyát se szeret? vagy szarok a driverek vagy miiiii? Légyszi vki segyítsen!!

  • shin-211

    csendes tag

    válasz Ronnie12 #7120 üzenetére

    Aktív hűtéses :( ... nemhinném hogy MÉG egy hűtő segítenem, sztem max egy plusz 10 percem lenne a lefagyásig... bár nemtudom de olyan érzésem van hogy vagy az alaplap vagy proci vmi miatt felhevíti a kártyát izmosul, vagyis: normális hogy ennyire melegszenek ezek a kártyák?

Aktív témák