Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • (Darkwood)

    őstag

    válasz runner 125 #41110 üzenetére

    Az Everest általában jó mér! Meg tudod nézni, hogy megy-e a venti!

    Idle 70-80fok?

    [ Szerkesztve ]

    Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

  • Hugo85

    aktív tag

    válasz runner 125 #41110 üzenetére

    Everest csalhat hőmérsékletben is, de nem valószínű.
    Ha 80 fokos a proci, akkor a ventinek a legmagasabb fokozaton kell már menni, ami elég hangos általában. Ha még ilyen hőmérsékletnél sem hallod, hogy megy a venti, akkor valószínűleg bekrepált szegény (vagy passzív a laptopod :) ).
    Amúgy tapasztalatom szerint a laptopok nem nagyon szokták kiolvashatóan visszajelezni a ventilátor fordulatszámát. Esetleg nincs olyan szervízprogram FuSi-hoz, ami pl. a Dell-ekhez van (bootolható CD image), és a teljes gépet ellenőrzi lépésről lépésre?

    #41113 - Akkor ez nem mobil processzor? Ex-lakótársamnak is valami kvázi-asztali AMD pörgött az ASUS-ában és az is idle 70-80 fok volt, viszont baromi hangos is egyben (elég szar konstrukció volt), szóval ha nem hallod a ventit, akkor nem is megy, ami elég problémás, mert nélküle meg fog sülni a gép (valószínű inkább csak lefagy) laptop hűtő ide vagy oda (az csak akkor ér valamit, ha megy a saját ventije). 90-95 fok fölé semmiképp se hagyd melegedni, inkább kapcsold le, mert a végén még valami baja lesz :(
    Egyébként az idle az annyit tesz, hogy terheletlenül (meg pl. a kocsiknál az alapjárat neve angolul), azaz nem fut semmi olyan ami jelentősen terhelné csak a rendszer, meg max egy böngető (apropó nézd meg, ugye nem ragadt be semmi program, ami 100% procit eszik folyamatosan).

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák