Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz gbors #5263 üzenetére

    Képminőség beli visszaesést még nem vettem észre, pedig kényes vagyok rá, ha egy porszem kerül a monitorra, már hozom az alkoholos törlőkendőt, ha picit fura a film képe, már frissítem a kodeket és/vagy átnézem a beállításait...
    Illetve egy volt, HDR mellett az élek szemcséztek néha, de Multiról Supersamlera tettem a TransparencyAA-t, és fasza (Radeonon a supersample az alap, ha bepipálod ezt az opciót).

    Mégvalami feltűnő: Érezhetően gyorsabban tölt be most a játék, ennek gondolom a shadercompilerhez, vagy a memóriaallokáláshoz, netán a textúrabetöltögetéshez (mindháromhoz egyszerre, plusz ahhoz amiről nem tudok) lehet köze driverek kapcsán.

    Persze, a lagot x2-re értem, és csak CSS alatt éreztem igazán, ez kevésbé érdekelt, mert mostanában úgyem multizom már. Ez a lag is okozhatja azt az érzést, hogy "válaszkészebb" a rendszer (jobban leköveti az 1ms Razer egeret), de a többi eddig elindított játéknál a sima 4870-est próbáltam felidézni (eleve csak olyat vettem elő, aminek illik szépen elfutni 1 GPU-n, az X2-t azért vettem, mert nem minden futott el 1-el, tehát értelem szerint azzal inkább olyanokat toltam, amiknek 2 kell, mert korábbról félretettem pár ilyet, és nem volt meg sokáig a kártya;; nyár elején nem sokat gépeztem, most bezzeg már itthon unatkozom...)
    Így végül is nem annyira nehéz összevetni, mert G80-as GTS-ről váltottam 4870-re, aztán X2, és most vissza G92-es GTS-re. Persze mikor 4870-esre adtam a fejem, akkor azt próbáltam bemesélni magamnak, hogy jó döntés volt, illetve X2-nél, hogy kényszerűség volt, nem a hibákat kerestem, hanem az előny feltárására helyeztem a hangsúlyt.

    Nem tudom pontosan körbeírni, de szerintem 1 GPU-s kártyák közt is sokkal kellemesebb érzés Geforceal játszani (hasonló FPS-ek mellett, akár plafonozó 60-al Vsync mellett). Lehet, hogy mégis lag, ami 1 GPU-ból is megvan mondjuk driveroldalról.
    Ha netán visszakapom az x2-t, vagy mégis HD5 lesz a következő kártyám, berakom őket egymás mellé, x2 esetén letiltom az egyik GPU-ját, és windowsból váltogatva kipróbálgatom még őket gyorsan egymás után, de most hiszek magamnak, hogy jobb érzés geforceal játszani! (És nem szivesen hiszem ezt, mert HD5-öt terveztem venni, megintcsak amint jut belőle itthonra, merthát a GTS nem mai gyerek, és most csak ez van a gépben...)

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Aktív témák