- Milyen monitort vegyek?
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 7***(X) "Zen 4" (AM5)
- Épített vízhűtés (nem kompakt) topic
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- Vezetékes FEJhallgatók
- Házimozi belépő szinten
- Azonnali VGA-s kérdések órája
- OLED monitor topik
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- Azonnali informatikai kérdések órája
Új hozzászólás Aktív témák
-
3psilon
aktív tag
válasz
old rocker #312 üzenetére
"Akik istenhívők, azok isten létezésével magyarázzák a véletleneket. Én hiszek a véletlenekben, bizonyos szempontból fatalista vagyok, de nem tudom elfogadni, hogy van isten."
Én szeretek a reggeli napsütésben biciklizni, emellett nincs lábam és vak vagyok.
(bocs, ez most jött, magas labda volt...)
Küszködöm a hitemmel. Van is nincs is. Még pár hét, és lesz valami.
Nem tudom, miért keresek. Valahogy mintha vágynék az istenkapcsolatra.Egyébként ti ateisták, éreztetek már ilyet? Amikor rád tör az érzés, hogy ott van Isten, fent, körülötted, benned... látod, tudod... mintha másképp színeznék ki a világot olyankor. Mert van ilyen érzés.
Szerintetek mi okozza (tudományos megközelítésben persze)?-----
Más.
Nagyot csalódtam a legtöbb keresztény internetoldalban.
"Mert MIND JÉZUS ELÉ kerültök megítéltetni, és akik nem üdvözültek, a pokol égő tüzére vetetnek..." kb ez a szint. NE már...
Kit motivál a megtérésben az hogy nem akar a pokolban égni? Főleg, hogy a pokol nem is létezik, maximum egy szemétégető telep Jeruzsálem mellett?Meg. Például házasság előtti szex téma (barátomat érdekelte, de már rég a pokolra került volna a lelke
):
"Mint más szexuális bűnök, a házasság előtti szex is többször meg van tiltva az Igében (Apostolok Cselekedetei 15:20; Róma 1:29...) A Biblia a házasság előtti önmegtartóztatást mondja helyesnek."
Olvasom az idézeteket:
pl.
Hogy mikor újra odamegyek, megaláz engem az én Istenem ti köztetek, és sokakat megsiratok azok közül, a kik ezelőtt vétkeztek és meg nem tértek a tisztátalanságból, paráznaságból és bujaságból, a mit elkövettek.Mindegyik idézetben ennyi van: paráznaság, bűn, bujaság... A Biblia rohadtul nem mond semmit a témáról, mert abban a korban kb. nem létezett házasság előtti szex (persze, miután mindenki kb. 18 évesen megházasodott?). Ja, de volt ilyen "jogszabály", hogy fizessen nemtommennyit és vegye feleségül a lányt. lol
Na mindegy szóval ez röhej. Én tényleg csak művelődni akartam és minden angol oldalon ugyanazt a gagyi agymosást találtam.
Az apologia.hu viszont tetszik. Meg találtam egy normális könyvet, amit egy normális teológus írt (olyannyira, hogy az utolsó fejezet kimondottan a tudomány-vallás témával foglalkozik). -
KilgoreTrout
senior tag
válasz
old rocker #314 üzenetére
Miért ne fogadhatnád el, hogy bizonyos dolgok "így vannak és kész"? Pont abban különbözöl a vallásos emberektől, hogy te úgy tudod, hogy még nincs rá magyarázat, ők meg azt hiszik, hogy isten.
Szintén nem függ össze az ateizmus az ok-okozati összefüggések elfogadásával, vagy elvetésével. Nekem eléggé úgy tűnik, hogy amennyiben a tudomány teljes mértékben megismerné a világot és (és ami mögötte van), akkor egy elég pontos becslést tudna majd adni arról, hogy mi is fog történni a következő pillanatban. Éppen ki fog megfázni, és kinek durran ki a kezében egy lufi. (Persze ez gyakorlatban nem igazán működhetne, nemhiába utálom a macskákat
)
Ami esetedben kérdéses, hogy olyan megmagyarázhatatlan dolgokat fogadsz el létezőnek amit a társadalom nagy része is létezőnek tart, vagy van pár olyan is közöttük, amit az emberek nagy része nem fogad el létezőnek. Mondjuk ennek nincs sok köze az ateizmushoz. (Bár az ateisták és a szkeptikusok között elég nagy az átfedés, az előbbinek nem feltétele az utóbbi, csak fordítva.) -
SystemRoot
őstag
válasz
old rocker #312 üzenetére
Ő ezt írta:
"az ateizmus szó jelentése, ami annyi, hogy nem hiszek semmiféle "felsőbb" erőben/teremtőben/lényben. "Ez így teljesen korrekt, és le is fedi azt amit te mondasz, annyi különbséggel hogyha te a misztikusságban való hitedben valamiféle rendezést, szervezést, mögöttes cselekedetet feltételezel akkor nem vagy ateista, mert bármiféle felsőbb erőben/szellemben/mifenében való hitre rá lehet mondani hogy egy másfajta Istendefiníció.
Egyébként az ateizmus szó értelmezése elég egyszerű önmagában, hiszen az "a" az a fosztóképző, vagyis egyenlő azzal hogy non-teista. Istenben nem hívő. Amit mondasz hogy tagadná, az számomra úgy értelmezhető hogy aktívan ellene szólna föl, érvelne nem léte mellett, ez pedig nem lehet általános ateista definíció, csak specifikus. Szerintem. Amúgy az ateizmusnak sok fajtája van. Lehet úgy is értelmezni ahogy én, hogy semmi idealista és misztikus gondolatot nem fogad el. Azt hiszem erre van egy olyan vicces kifejezés hogy tooth-fairy agnostic. De félek hogy rosszul használom a kifejezést, szóval csak utánaolvasás után vegyétek készpénznek hogy ez arra utal.Üdv.
-
alexnowan
aktív tag
válasz
old rocker #148 üzenetére
Isten létezik - csak banolták...
-
Flow
senior tag
válasz
old rocker #124 üzenetére
Ebben teljesen egyet kell értsek.
-
Flow
senior tag
válasz
old rocker #114 üzenetére
Komolyan, vannak emberek, akik úgy gondolják, hogy aki Istenben hisz, az a Bibliát szó szerint elfogadja (legalábbis a genezist)? Erről csak egy reklám jut eszembe (persze kicsit más környezetben):
"És mit eszik?"Igazából nem tudom, mennyire jön az evolúció és az ateizmus össze. Vannak köztünk rejtett kreacionisták? Esetleg bigott vallási fanatikusok?
Különben is, Amrikában már bebizonyították[link], hogy Isten létezik. Vagy hogy nem létezik?
-
nervus.v
tag
válasz
old rocker #66 üzenetére
Szerintem ezt mind az egyház csinálta, ami ugye nem feltétlenül tökéletes, nem egyenlő Istennel.
Emiatt még lehet hinni Istenben, vagy bármilyen felsőbb erőben.
Vallás és egyház nem egy és ugyanaz.
De ugye azt is nézhetjük, hogy mindenütt vannak fekete bárányok, attól, hogy van néhány [sajnos elég sok] pedofil pap, az még nem az egyház hibája. Egy irodában is dolgozhat pedofil, nem derül ki róla ránézésre.
Új hozzászólás Aktív témák
- Lenovo Thinkpad P53S - 15.6" - I7 8565U 1.80GHZ- 16Gb ram - Nvidia P520
- Lenovo Thinkpad P1 15,6" CORE I7-8850H 2.60GH- 32Gb ram - Nvidia P2000 vga
- Galaxy S23 Ultra 512gb 1,5 év gari
- Kedvező áron Lenovo ThinkCentre M73 Mini PC eladó Fali konzollal
- AMD TUF FÉLKONFIG Ryzen5 5600g 32Gb G.skill DDR4 WIFI CM hűtés , garanciával .
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad L380 - i5-8GEN I 8GB I 256SSD I 13,3" FHD / MT I HDMI I Cam I W11 I Gari!
- Apple iPhone 12 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Lenovo Thinkpad P16 G2 - i9-13980HX, 64GB, 1TB SSD, 16" WQUXGA (3840 2400), RTX 4090 (ELKELT)
- Xiaomi Redmi Note 13 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- iKing.Hu - Apple iPhone 14 Pro - Deep Purple - Használt, karcmentes, 100% akku
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem
Város: Budapest