Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bcl

    senior tag

    válasz bcl #21151 üzenetére

    Ígértem folytatást.
    Megvan, vége a sztorinak: a mentésből kellett/lehetett volna visszaállítani egy csomó dolgot.
    Viszont, a backup file sérült.
    Sikerült Colinnak kiszednie belőle a releváns dolgokat, és abból kiderült, hogy a router wifi adapterének (végfok? nem értek hozzá) kalibrációs adatai vesztek el.
    Azt írta, hogy pont ilyen, és ilyen revíziójú routere van, de ezek az adatok, habár nagyon-nagyon hasonlóak, nem pont ugyanazok; mindegy egyes darab eszközt gyárilag kalibrálnak be, és mentik el ezt az NVRAM-ba.
    Ezt a flash egy területéről a boot közben átmásolja a flash egy másik területére, és mentéskor onnan írja ki mentéskor fájlba. (ha jól értelmeztem, amit írt)

    Érdekes módon a beállításokat egyébként teljesen vissza tudtam állítani, "csak" a wifi ment el, de az nem a konfig fájl miatt. Valami más a gond.
    (Azt is írta, hogy még két azonos típusú router között sem szabad backupot visszaállítani.)

    Úgyhogy annyiban maradtunk, hogy mivel nem lenne tökéletes a router az övének a kalibrációs adataival (minden más adatot ki tudott szedni a mentésből, MAC-ek, PIN kódok stb), viszont működne, így nehéz lenne gariztatni.
    Így most viszont tudom, el is indítom holnap.

Új hozzászólás Aktív témák