Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kisza25

    félisten

    válasz Oceanus #2286 üzenetére

    K10STAT használata, nagy vonalakban:

    k10stat elindítod->
    átváltasz P-state fülre->
    első körben feszültségekhez nem nyúlsz, csak P0 értéket állítod,
    minden érték előtt van egy üres kör amire, ha rákattintasz az az érték lesz aktív->
    rákattintasz P0-a elé ezután tudod az órajelet állítani a FID és DID mezők alatt lévő számokkal, mellettük meg látszik az órajel változása, a sor végén meg az értékhez rendelt feszültséget tudjuk állítani(ehhez most nem nyúlunk)->
    először a FID-et emeld, ha már itt kevés lenne az elérhető órajel akkor DID-et kell eggyel kisebb számra állítani (P0-nál 1-ről 0-ra)
    Amit a program nem enged:
    kisebb órajel/feszültség beállítása, mint az alatta lévő érték pl P0-nál nem lehet kevesebb az órajel és feszültség, mint P1-nél
    az oka, hogy az órajelet dinamikusan változtatja a processzor, nyugalmi állapotban P6 értéke az aktív és terhelés függvényében emelkedik a cpu órajele a beállított P6-P0 értékig és bizonyos helyzetekben a B0 értékre vált ami a szorzó állapot.

    by kisza25:)

    [ Szerkesztve ]

    Eladó Seat Leon FR multi kormány, szép állapotú (2013 utáni leonokba benzin/diesel jó)

  • ->Raizen<-

    veterán

    válasz Oceanus #2286 üzenetére

    Ez a gép akkor minek is van ide belökve ha a6-os verziós laptopod van?

    XPS L502X
    -- NVIDIA GeForce GT 540M 2GB graphics
    -- Intel Centrino Wireless-N 1000
    -- 6 GB DDR3 SDRAM 1333MHz (2 DIMMs)
    -- 15.6 inch High Definition+ WLED Display with TrueLife
    -- Processor: Intel Core i7 2630QM 2.0GHz (2.9GHz Turbo Mode, 6MB Cache)
    -- 500 GB SATA Hard Drive (7200 RPM)

    A K10STAT-ról röviden: Szerencsére az összes notis APU szorzózár mentes. Ezért lehet állítgatni az órajeleket tetszés szerint. P-STATE fülre mész A FID és a DID értékekkel tudod PONTOSAN beállítani a kívánt értékeket. Nekem alapfeszen (ami az 1,4 ghz-s érték alapfesze a k10stat-ban fentről lefelé a második sor 1,0625v megvan a 2.0 ghz stabilan. p0-ás sor.
    Én a többi sort nem módosítottam csak ezt az egyet. Nekem elég. Hogy a tálcán maradjon mindig és rendszerindításkor is elinduljon a k10stat a leírásomat az 1. hsz-ben találod.
    Ja igen és ez a program alkalmas alulfeszelésre is nyerhetsz még értékes perceket ha akksiról használod a gépet ha van időd pöcsölni és kitesztelni az alsó p6 p5 p4 p3 p2 sorokat.
    Kitesztelni egy órajelet úgy tudod hogy tálcán a k10stat ikonjára jobb egérgomb és lock P-state kiválasztod azt az órajelet amit épp alulfeszeltél illetve downclockoltál. Aztán adsz neki 5 kör ibt-t(intel burn test) standard memory használattal.

    [ Szerkesztve ]

  • ->Raizen<-

    veterán

    válasz Oceanus #2286 üzenetére

    Reggel van még felfogtam miért van az az i7-es laptop a hszedben. Hát az i7-es proci sokkal erősebb az a6 3400m-nél. Viszont mindenhol vga limitben van az egész rendszer. Én biztos nem vennék már i7 2630qm procis laptopot nekem a fő célom az volt hogy 4 magos laptopom is legyen már és sikerült plusz még 700 mhz tuningpotenciál is van az a6 3400m procimban én teljesen elégedett vagyok. Ja és teljesen kihajtja a 6720g2 felállást ez a 4 magos amd proci is. Ja és a két videókártya ami a laptopomban van hd 6720g2 közös nevén bőven erősebb a gt 540 nv kártyánál. 800 stream processzor vs 96 cuda mag ugye.. Majdnem 2x több pontot hozott 3dmark11-ben nekem dual graphics módba mint anno az i3 gt 540 acer 5750g laptopom.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák