Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Head88

    addikt

    válasz FIREBLADE78 #62227 üzenetére

    Nem értem a félelmedet. Az ios "botrány" valójában egy félresikerült fícsör.(jó tudom ez most közhelyesen hangzik)

    Az egész ott kezdődött, hogy sok panaszt kapott az apple olyan témában, hogy az 1évnél öregebb iphone se, 6, 6s telók bizonyos esetekben előjel nélkül kikapcsolnak és utána csak töltést követően voltak hajlandóak indulni. Az apple kivizsgálta, hogy ezt a lehasznált akkuk okozzák. Erre csinálták a patch-et amiben az ios új modulja figyeli az akkuk kondíciós állapotát és ha indokolt, egyszerűen visszaveszi a telók teljesítményét az app-ok használata közben.

    Megjegyzem a tegnapi nap Tim Cook személyesen nyilatkozta, hogy hamarosan kiadnak egy új frissítést amiben ezt a folyamatot a felhasználó is figyelemmel tudja kísérni. Sőt egy teljesen friss infó, hogy azt is megígérték, hogy ezt a lassító beállítást kikapcsolhatóvá fogják tenni gombnyomásra. Tehát a felhasználó fogja eldönteni, hogy gyenge akku esetén bevállalja-e a rizikóját annak, hogy a telója váratlanul kikapcsolhat. Ez mellett idén bruttó 9900Ft-ért lehet cseréltetni a már nem garanciális SE, 6, 6S, 7, 7P telók akkuját hivatalos szervizekben. Összességében szerintem elég korrekt reakciók.

    Ezeket úgy mondom,hogy nem vagyok apple fan és nem is használok iphone-t. Az utóbbi 4 évben nagy megelégedéssel használok SailfishOS rendszerű telókat. (korábban egy Jolla phone-t, most pedig egy Xperia X)

    Azt nem szabad elfelejteni, hogy a telókban 1cellás akkuk vannak (ellenben a laptopokkal). Ha ez az egyetlen cella elöregedik akkor nincs mivel kompenzáljon. (Macbook pro 13" 6cellés, 15" 9cellás) Ilyenkor 4 eshetőség van, hagyod hogy a teló megbízhatatlanul üzemeljen, elköltesz egy halom pénzt (nem akciósan) új gyári akkura, veszel olcsón utángyártott akksit ami gyengébb és szintén megbízhatatlan működést produkálhat, vagy mint csalódott vásárló elvárod a fejlesztőtől, hogy csináljon valamit a problémáddal. (szoftveres korlátozás és akku csere akció) Az egyetlen bosszantó és hanyag dolog az apple részéről annyi, hogy nem hangoztatták a frissítés korlátozó tartalmát mert úgy gondolták elég erősek a készülékeik ahhoz hogy elviseljenek pár százaléknyi teljesítmény csökkenést. De természetesen a benchmark huszárok észrevették.

    Illetve azt is hozzá kell tenni, hogy OSX-macOS fronton ezidáig nem volt jellemző a hardverek lassítása. (most pár napja jött egy os patch ami az intel 10évig titkolt architektúrális hibáját hivatott szoftveresen foltozni, és max 6% processzor teljesítmény csökkenéssel jár)

    Egy példa: a korábbi 15" 2010mid gépem még gyorsabb is volt 10.12 Sierra rendszerrel mint annó 10.9 Mavericks-en.

    Bocsi, hogy ilyen hosszúra sikeredett de szerettem volna kifejteni a komplett véleményemet az ügyről.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák