Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz Piedon #12138 üzenetére

    Igen, az általad fordított aarch64-es pcscd-vel kezeli a kártyaolvasót a K1plus :K Köszönöm a segítséged :R

    Viszont azért nem fenékig tejfel minden, mert vannak anomáliák. Némi tapasztalat, amit ezen rövid idő alatt "sikerült" szereznem (nem volt még ilyen kütyüm és KODI-val sem találkoztam eleddig)

    A kódolt csatornáknál véletlenszerűen előfordul, hogy csatornaváltáskor megjelenik a jobb alsó sarokban egy ablak a Tvheadend HTPS Client részéről No Signal szöveggel és persze ilyenkor nem is jön be a választott csatorna. Elváltok róla, majd vissza és már működik :F
    Kódolatlan csatornánál egyszer sem tapasztaltam ilyet, így a kártyaolvasó résznél lehet még valami bibi?

    Néha előfordul, hogy közvetlenül csatorna váltáskor többszöri alkalommal megakad a műsor és ilyenkor jobb felül kis ablakban mutatja, hogy bufferel, majd pár tized másodperc múlva megy tovább a műsor, de szinte majdnem azonnal újra előjön és ezzel pár másodpercig "szórakoztat". Szerencsére ritkán fordul elő, de azért érdekes lenne, hogy mi okozhatja.

    Közben SNR: 100%, Signal quality: 85...86%

    Néha előfordul, hogy közvetlenül csatornaváltáskor reccsen egyet a hang, majd utána szépen megszólal az adott csatorna

    Rádiók közül (4 van ugye) egyiket sem lehet élvezhetően hallgatni, mivel 2-3 másodpercenként elnémul néhány tized másodperce, majd ismét megszólal és ezt játssza folyamatosan (fél órát hagytam menni, de nem javult). Tvheadend felületén a Status fülnél a Bandwith értékén is szépen jelentkezik a hiba, mert leesik 1-1 pillanatra 0-ra, majd onnan ugrik vissza

    A tapasztalt problémák korrigálásához Tvheadend TV Adapters részén megnöveltem az Input buffert a maximális 1880000 byte értékre és a Status Period (ms) értékét is felraktam 5000-re (1000-ről), hogy kevesebbet kérdezgesse az adaptert, ami valamennyit tehermentesít a CPU-n.
    Oscam user részen au-nak értékként megadtam a kártyaolvasó .server részen adott label-jét, mert Live log-ban azt írta au ki van kapcsolva az adott user-re. Ezzel elértem, hogy au engedélyezve legyen.
    A confignál beraktam clienttimeout-ot 10000 értékkel (10sec gyakorlatilag), hátha javít

    Most - azt hiszem :B - stabilabban lehet csatornákat váltani, de ugye még mindig előfordul a No signal jelenség

    junkpod

    Köszi, akkor használom a beépített backup-ot. Ahogy néztem a .tar fájl tartalmát lényegében ott van minden felkonfigurált és telepített cucc :B

    Más

    Ami még érdekelne, hogy olyan netes rádiót hogyan, melyik addonnal lehet lejátszani, ami nem szerepel a hozzáadható kiegészítők között? Gondolom egy zenelejátszó kellene, amiben URL-t is meg lehet adni lejátszáshoz

    [ Szerkesztve ]

    read-only mode on the forum

Új hozzászólás Aktív témák