Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mozso

    senior tag

    Nekem továbbra sem egyértelmű az EDC 1 / 1x tuning.

    Ezzel a beállítással azt közöljük a rendszerrel, hogy csupán 1-1x Amper energiával gazdálkodhat a CPU, ami sokkal kevesebb, mint egy leggagyibb alaplapban elérhető lenne. Az 1.0.0.4B firmware bug miatt, ezt nem tudja lekezelni a firmware és megtolja az elméleti/gyakorlati PBO szerű értékeit a maximumra.

    Azt nem tudom megmondani egy mennyire egészséges, nem értek hozzá. Nem mindenkinek jött be ez a tuning azonban.

    Innentől 3900X példák jönnek egy ismerten bugos Asus C8H alaplapban. (nem fogok ilyet venni többet).

    Mindent hagytam eredeti beállításon, de EDC 1-nél:
    Kevés terhelésen, láthatóan minden akadozik, egy Cinebench elindítása 12 másodperc a korábbi 4mp helyett. Windows felület darabos a korábbi rendkívül fluid megjelenítés helyett.

    Ez nem csoda, a rendszer megpróbál 1Amper energiakeretből gazdálkodni single core/alacsony terhelésnél. Éppen csak sikerül neki, csak lassú mint a csiga. (OC-n olvastam erről, tudtam így lesz)

    2019 decemberi tesztek 3900X-el, 1.0.0.4B, sima PBO:


    2019 januári tesztek 3900X-el, 1.0.0.4B, sima PBO
    itt picit javítottam a ram dolgokon:


    EDC 1 kísérlet:
    CPU multi core-ban boostol, mintha nem lenne holnap
    single core, fele a korábbinak (ezért akadozott minden, lásd fent, hőmérséklet, CPU voltage teljesen ok):


    EDC 10 kísérlet:
    CPU multi core-ban boostol, mintha nem lenne holnap
    single core egészen okés, de így is 16%-al lassabb, mint korábban PBO-val. (hőmérséklet, CPU voltage teljesen ok)


    Nekem - lehet másnak más az eredmény -
    Hiába vannak ideiglenesen vagy hosszan kitartva olyan boost MHz értékek amik jelentősen magasabbak, mint korábban a programok teszteredményei mégsem ennek megfelelően emelkednek. KB ugyanannyi pontot kapok a tesztek során, de a CPU látványosan magasabb órajelen megy.



    Nekem ez túl bétateszt és nem is akarok kísérleti nyúl lenni. Kipróbáltam, de nem tudom jó-e az irány.

Új hozzászólás Aktív témák