Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gicz

    addikt

    válasz speed3456 #7016 üzenetére

    hát nemtom engem rohadtul zavarna ha a másik monitor nem 16:10 es hanem 5:4 es lenne

  • wesen

    csendes tag

    válasz speed3456 #7016 üzenetére

    Okulásul írom le :C

    Cettem egy 5850es kártyát, be is szereletem és a ccc 9.12 feltettem. Monitorjaim egy ACER TFT (1680x1050@60Hz) és egy P1120 CRT (1600x1200@85Hz). Operációs rendszer windows 7 x64.

    A probléma az volt, hogy a két monitor D-SUB kábellel volt szerelve, és amikor elindult a win7 gyakorlatilag a TFT csak 1400x900 vagy egyéb más felbontásba volt hajlandó működni, ha sikerült is ráerőltetni az 1650x1050es felbontást akkor: "Not supperted" üzenetet kaptam. A CRT- minden felbontásba lehetett használni de csak 60Hz-en.

    Itt is kérdezgettem volt egy ötlet hogy esetleg az ehet hogy a két monitor közül ez egyiknek DVI-nek kell lennie a másik lehet VGA. Miután úgyis aktuális volt egy monitor vásárlás más okok miatt, így beruháztam egy SAMSUNG P2450H-ra.

    Mikor hazavittem rádugtam a kártyára, azt kellett tapasztalnom, hogy igazából semmi sem változott. A Samsung hozta a felbontást ahogy kell, de a két másik monitornál továbbra is fennállt a hiba. Ami érdekes volt hogy ha win7 futása közben megcseréltem a két monitor csatit akkor, működött rendesen minden, de amint újraindítottam megint jelentkezett a probléma. Így hát elindultam a keresgélés útján.

    ATI kártyára gyanakodtam első körben, de lassan sok-sok fórum olvasgatása után rá kellett jönnöm, hogy NVIDIA tualjdonosok is ugyanebben a cipőben járnak. Nos ez engedte azt a következtetést levonni hogy itt a windows 7-tel lesz probléma.

    A gyanúm beigazolódott, a windows 7 erősen támaszkodik a monitor EDID információjára és az XP-vel ellentétben, ha nem tudja kiolvasni egyszerűen nem vesz tudomást a monitorról. Erre megoldásként találtam olyanokat hogy eprom flashelés, meg registy key átírások, de igazából egyik sem volt meggyőző számomra.

    Aztán jött a nagy áttörés, egész véletlenül a kereséseim pont vissza vezettek a prohardver fórumra. A megoldás ott rejlik hogy a DSUB kábelek nagytöbsége 15tű helyett csak 14et (vagy kevesebbet használ). A lényeg a 9-es tű megléte mert ez hajtja meg az EDIDes áramkört. Tehát gondoltam teszek egy próbát szereztem egy olyan DSUB kábelt amin megvan mind a 15tű és láss csodát a monitorok életre keltek.

    :DD :DD :DD

Új hozzászólás Aktív témák