Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • frescho

    addikt

    válasz Vladi #47074 üzenetére

    En toleransan allok hozza, mindenkinek megvan a maga bogara. En pl. nem ertem miert jo, ha egy C64-et szetfureszel, betold egy fel masikat, meg LCD-t es egy olyan FPGA-t, ami gyorsabb egy teherautonyi Amiganal, majd ezt mutogatja, mint retro-t. Az elvezeti erteket ertem, en is csinalom, de ehhez kepest csak modjaval es ugy, hogy visszaalakithato legyen. De ahogy napi hasznalatra nem kellene palyaauto, ugy egy ilyen C64 sem.

    Ez nem a programozo sara nagyreszt, hanem piaci, gazdasagi realitas. Ipari meretben termelni nem lehet a regi modszerekkel. A konfekcio sem er fel egy kezzel keszitett oltonnyel, de az ara sem.

    Attol nem elo platform, hogy nem cserilek le, mert:

    a, nincs helyete mas
    b, igy is jo
    c, nincs ra love

    zoltanz: csak annyit tettel, hogy eltoltad a jov fele, de amin mar Win 2k vagy XP fut az inkabb youngtimer, mint retro. Kilora vasarolhato olcso es "nem kar erte"

    arn: nezopont kerdese. En nem tartom retronak, csak youngtimernek. Mielott felreertened, nem nezem le. Ha megnezed a regebbi bejegyzeseimet, akkor lathatod, hogy van jo par dolog a polcon. PC-bol nekem valahol a PPro kornyeken all meg ami meg erdekes. Akkor tunt el a Cyrix, IDT es jott a bipolaris vilagrend. Aztan az alternativ chipsetek is kihaltak, minden integralasra kerult...

    A szubjektiv reszhez: En ZX81-en kezdtem, szoval onnan indul az elet, de valahol a C64-486 vilagban ment a legnagyobb mokolas. Aztan a BH6-tal elmult az aranykor.

    https://frescho.hu

Új hozzászólás Aktív témák