Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Petykemano

    veterán

    válasz S_x96x_S #6866 üzenetére

    A Zen4 olyan, mint a zen2. Die shrink + core refinement + FPU fejlesztés.
    A zen5 viszont ground up New architecture, Amiről mondták is, h szélesedik. A magasabb IPC növekedés nem meglepő.
    Ha ez a Zen5 az, amit 2023 végén várunk, akkor az elég jól hangzik, hiszen akár 50%-ot is verhet zen3-ra - ami most válik szélesebb körben (olcsóbban) elérhetővé, másfél év múlva elavult teknős lesz. (Igen, tudom, nem avul el, van aki még P4-gyel nyomul és nem érzi, hogy váltania kéne)

    A magszám duplázódása ambivalens. Most biztosan úgy gondoljuk, hogy igazából céltalan, bár jól esne, ha egy tierrel lejjebb csúsznának a.magszámok árban.
    Viszont mondjuk az, hogy nő a max magszám még nem feltétlenül jár együtt ezzel. Én nem számítanék $300-os 12 magos procira újonnan. Bár már most lehet kapni $400-500-ért 12-16 magosat, de azért ez már 4 éves gyártástechnológia és 2.5 éves termék.
    Viszont az Intel várhatóan minden generációval emelni fogja az E magok számát és ezzel lépést kell tartani.
    Nagy eséllyel a magasabb magszámot az AMD is a Dense magok.segítségével.fogja elérni.

    A M1/A14 esetén láttuk, hogy egy széles design mennyivel nagyobb L1$-sel dolgozik. Ez is várható. A kérdés legfeljebb az, h az Apple hogy csinálta, hogy 5x akkora mérettel dolgozik, és még sem szignifikánsan rosszabb a késleltetés. Én továbbra is azt gondolom, hogy a magas frekvencia cél és az amiatti nagy / ritka tranzisztoroknak eredménye a nagy fizikai kiterjedés, és hát mivel a fénysebesség adott, a cache fizikai kiterjedése korlátot jelenthet. Magyarul, ha csökkentjük a frekvencia célt, kisebb kiterjedésű lehet ugyanakkora cache kapacitás és javulhat a késleltetés - az alacsonyabb frekvencia ellenére.
    Majd meglátjuk.

    A unified L2$ viszont teljesen értelmezhetetlen számomra. Egyrészt úgy tudom, hogy a szerver workloadok kifejezetten szeretik a nagy privát L2$-t.

    Hogy kell ezt érteni? L2$ szeletek.nincsenek is közel egymáshoz. Ez valami tartalmi egységesítés lenne, hogy tisztában lesz mindegyik mag, hogy melyik mag L2$ szeletében mi van? Vagy valami olyasmi, mint az IBM virtuális L3$-e?

    Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

Új hozzászólás Aktív témák