- Azonnali notebookos kérdések órája
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- Home server / házi szerver építése
- E-book olvasók
- Házimozi belépő szinten
- Sony MILC fényképezőgépcsalád
- HiFi műszaki szemmel - sztereó hangrendszerek
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- Milyen videókártyát?
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 / 3 5***(X) "Zen 3" (AM4)
Új hozzászólás Aktív témák
-
Fiery
veterán
"Az AVX-hez képest mennyit is hoz az AVX2?"
Ez egy nehezen ertelmezheto kerdes. Nagyjabol ahhoz tudnam hasonlitani, mint hogy mennyivel finomabb az alma, mint a grapefruit. Teljesen masra valo a 2 utasitaskeszlet kiegeszites, raadasul kapcsolodik hozzajuk az FMA is, mint egy harmadik utasitaskeszlet kiegeszites. Az AVX valojaban az AVX2-vel lett teljes. Az AVX2-t mar a Carrizo es a Bristol Ridge is tamogatja, tehat a Zen ebbol a szempontbol nem hoz a Sandy Bridge-hez vagy a Haswellhez hasonlo attorest. Ahol pedig a Zen elorelathatolag gyenge lesz (pl. FMA), az olyan reteg felhasznalas, ami a jatekokat pont nem erinti egyaltalan. A jatekokban en egyaltalan nem felek attol, hogy a Zen gyengen szerepelne.
"a konkurenciát lehengerlőt, vásárlót átcsábítót"
Ilyen nem lesz, legalabbis a desktopon semmikepp. Erre nem is erdemes varni. Ez mar nem a P4-es idok, amikor az Intel benazott evekig, es ez is hozzasegitette az AMD-t ahhoz, hogy evekkel atugorja az Intelt teljesitmenyben es technologiai fejlettsegben (pl. HyperTransport, IMC, AMD64). Most inkabb az varhato csupan, hogy ugyanazt adja majd kicsit mas csomagolasban az AMD, mint az Intel. Mint ahogy a GeForce es Radeon videokartyak nagyjabol hasonlo teljesitmenyt hasonlo aron nyujtanak.
Persze lesz majd olyan felhasznalasi terulet, ahol a 8 magnak koszonhetoen a Summit Ridge egy nagyon vonzo valasztas lesz pl. egy 7700K elleneben is, kulonosen ha arban kozel lesznek egymashoz. De ez nem lesz altalanos, hiszen sajnos me'g mindig nem tartunk ott, hogy a 4 mag keves legyen "koca" felhasznalashoz.
Új hozzászólás Aktív témák
- Azonnali notebookos kérdések órája
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Formula-1
- ASUS RT-AC68U
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- Gyúrósok ide!
- Futás, futópályák
- Okos Otthon / Smart Home
- Sub-ZeRo: Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
- Azonnali mobilos kérdések órája
- További aktív témák...
- Telefon felvásárlás!! Samsung Galaxy S24/Samsung Galaxy S24+/Samsung Galaxy S24 Ultra
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i3 10105F 16/32/64GB RAM RTX 3050 6GB GAMER PC termékbeszámítással
- ÁLTALÁNOS IGAZGATÓHELYETTES tábla
- ÚJ Lenovo ThinkPad X13 Gen 5 - 13.3" WUXGA IPS - Ultra 5 135U - 16GB - 512GB - Win11 - 2,5 év gari
- Telefon felvásárlás!! Honor 200 Lite, Honor 200, Honor 200 Pro, Honor 200 Smart
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest