Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • trbvszkij

    tag

    válasz Z10N #1 üzenetére

    1. IQYHA. Ebből nagyon keveset láttam (kettőt), de ha látsz ilyet, ne habozz. Elvileg mobile. Gyakorlatilag van desktop verzióban is, és megy, mint a barom. Mindkét példány, amit láttam, ment/megy 215*11en alapfeszen. Ebben azért van némi spekuláció, elismerem:)
    Ha nem ódzkodsz az eBaytől, akkor meg vadászni kell egy mobile-t. Vagy lásd még xtremesystems.at.

    2. Nem tudom, lehet, hogy a magasabb számozásúak jobbak. De csak 2500+t vennék, mert a szorzója ennek a legalacsonyabb. 200FSB magasságában már nagyon számít az a +0,5 szorzó is.

    3. Ha eddig nem találták meg, nemigen fogják már.

    4. Nem sok. A tech határa amúgy nem olyan alacsony.

    5. Lásd 2.

    The meaning of life: Well, it's nothing very special. Uh, try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations.

  • trbvszkij

    tag

    válasz Christoph #5 üzenetére

    Ez nem nagyon világos nekem. Miért volna az jobb, ha pl. 200*11,5ként hozok ki 2300MHzet mintha ugyanezt 209*11ként csinálnám? Az utóbbi lesz a gyorsabb, nem is kevéssel.

    The meaning of life: Well, it's nothing very special. Uh, try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations.

  • trbvszkij

    tag

    válasz Z10N #7 üzenetére

    Bírhatja, de kevésbé valószínű. Ahogy te is írtad, a technológia a végét rúgja, még ha nem is 2300MHz a vége, de 2400-2500nál többet léggel a legjobb darabok se mennek (és nem biztos, hogy a 2600+ többet megy, mint a 2500+, sőt.). Ha 2400MHzet veszünk felső határnak, akkor 2500+ esetén ezt 218as FSBvel éred el, 2600+ nál 208assal. Komoly különbség lesz a kettő között. Az a lényeg, hogy nem az FSB jelenti a lockos prociknál a szűk keresztmetszetet, hanem az órajel. Ezért jobb az alacsonyabb szorzóst választani, mert magasabb FSBvel éri el ugyanazt az órajelet.

    [Szerkesztve]

    The meaning of life: Well, it's nothing very special. Uh, try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations.

  • trbvszkij

    tag

    válasz Christoph #12 üzenetére

    Megfigyelném azért, hogy ugyanannyi eséllyel rakod a 2600+t 200FSBre, mint a 2500+t. Amikor az emberek fele azon görcsöl, hogy egyáltalán a 2200MHz összejöjjön, akkor ez egy kicsit erős nekem:) Akkor ennyi erővel a 2800+t is ugyanannyi eséllyel rakod 200ra? Ugye, hogy nem:) Továbbra is tartom, hogy az órajel a szűk keresztmetszet, nem az FSB. Pl. a régi TbredB-m 220FSBn elment akár 1,2Volttal is, 5ös szorzó mellett. 11es szorzó mellett már inkább kellett olyan 1,8V...

    Nem hiszem, hogy egy márkás DDR400as ram ne menne legalább 430at. OK, az enyém Corsair, ezzel nem példálózok, de volt nekem Samsungom is, nem okozott neki gondot a 460 sem... 2300 valóban több, mint 2200. De nyakam rá, hogy arányosan kevesebb 2600+ megy 2300MHzen, mint ahány 2500+ 2200on (azonos feszültség mellett). Rengeteget számít ilyen magasságban 100MHz.

    The meaning of life: Well, it's nothing very special. Uh, try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations.

  • trbvszkij

    tag

    válasz Nikk #13 üzenetére

    Jaj, mindig elvetitek a sulykot a mobil bartonokkal. Simán felhúzom 2,5-2,6gigára? Naná:) Vízzel, kompresszorral, folyékony nitrogénnel. De hogy 1,8Vtal? Szinte soha:) Fogalmazz inkább úgy, hogy van olyan, ami tudja ezt. Arányosan több, mint a desktopok közt, de így se sok. Léghűtéssel reálisan 2400at várhatsz tőle, de már jócskán emelt feszültséggel. Szinte biztosan meglesz alapfesz alatt a 3200+ szintje, ami nagyszerű, alapfesz körül 2300MHz szintén reális várakozás. 1,45Von 2GHz körül szaladnak, szintén kiváló, de nem olyan csillagászati eredmény, mint amit mondasz. Nem a levegőbe beszélek, nem egy Mobilt láttam már, és két hete még boldogított is egy:)

    Ettől függetlenül teljesen igazad van, jó vétel. Ebayről már lassan meg lehet úszni 25k körül is egy teszteletlen darabot. A 2,6gigára és afölé tesztelt példányok már jóval drágábbak.

    The meaning of life: Well, it's nothing very special. Uh, try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations.

  • trbvszkij

    tag

    válasz Christoph #15 üzenetére

    Nem kevésbé tuningbarát az órajelet tekintve, mint a 2500+, ezt elismerem. Viszont az érvelésedet akkor sem értem. Miért nyújt nagyobb távlatokat a 2600+? Szerintem beszűkíti a használható FSBtartományt azáltal, hogy nagyobb a szorzója, ami mindenképpen negatív dolog számomra.

    The meaning of life: Well, it's nothing very special. Uh, try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations.

  • trbvszkij

    tag

    válasz Z10N #19 üzenetére

    Lassan egy éve nem gyárt az AMD lockmentes procit. Reménykedni lehet, de nagy csalódás lesz.

    Max FSBről: Az enyém pl. 223at megy prime stabilan az én alaplapomban. 1,9Von talán vízhűtéssel meglenne még a 228 is, de a Thermalright-Papst kombó ide már kevés (a prime benchmarkja lefut, ami kecsegtető, de torture testben ahogy eléri a 60fokot a hőmérséklet, hibázik). A mobil 220-at bírt még a SilentBoosttal.

    A legjobban egy 266FSBs mobillal járnál, feltéve, hogy NF7-Sed van. Ha nem, akkor egy bármilyen mobile megteszi.

    The meaning of life: Well, it's nothing very special. Uh, try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations.

Új hozzászólás Aktív témák