- Milyen videókártyát?
- OLED monitor topik
- Előrendelhető a OnePlus Pad 3
- AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- AMD vs. INTEL vs. NVIDIA
- Kezdő fotósok digitális fényképei
- Milyen TV-t vegyek?
- Milyen házat vegyek?
- NVIDIA GeForce RTX 5070 / 5070 Ti (GB205 / 203)
- NVIDIA GeForce RTX 4080 /4080S / 4090 (AD103 / 102)
-
PROHARDVER!
Mára a ProHardver!/IT.News Fórum is nagylétszámú Linuxban jártas taggal büszkélkedhet. Nehéz szinteket felállítani egy olyan rendszer ismeretében, ami annyira sokrétű, hogy teljesen szinte lehetetlen megismerni minden egyes részét. Azt azonban mindenki tudja, hogy kezdő-e vagy sem. Elsősorban nekik szólnak az alábbiak, de érdemes mindenkinek elolvasnia, mint útjelző táblát.
Új hozzászólás Aktív témák
-
janos666
nagyúr
Arra én is azt mondtam lentebb, hogy RAID-5/6 módban semmiképp ne használd, mert ismerten hibásan működik jelenleg. Vagy amúgy is más RAID profilt szeretnél (pl 1 vagy 10)?
A lélegzés is egy hibaforrás. Ha veszel levegőt, akkor mozog tőle az egész tested, így könnyen elrontod a precíziós mozdulatokat, de ha sokáig nem veszel, akkor előbb-utóbb elszédülsz, és akkor biztos félremegy a kezed is. Csak a viccben működik az, hogy "stresszhelyzetben az emberi test képes előállítani az összes oxigént, amire szüksége van".
Semmi sem tökéletes, így szerintem azt érdemes keresni, hogy elvben mivel küszöbölöd ki a legtöbb lehetséges hibát (így kevesebb dologra kell figyelni az emberi oldalról, ahol a feledékenység és rossz párhuzamosítás miatt nehezebb több kicsi, mint kevesebb nagyobb dologra figyelni), miközben könnyen és egyértelműen/megbízhatóan felismerhetővé teszed a lehető legtöbbet a fennmaradó hibalehetőségből.
A Btrfs és ZFS ezt tudják garantálni (vagy minden adat ismerten hibátlan, vagy ismerten és ismert mértékben hibás) olcsó consumer vinnyogókkal is (amiknek nem RAID-re van tervezve a vezérlője/firmware-e), míg a hagyományos RAID nem (legalább is nem mindig, nem egyértelműen, főleg nem random hardware-en és/vagy software-el, esetleg még emberi hibafaktorral).Szerintem jobb, hogy elszáll a teljes filerendszer, mint ha látszólag ott marad minden sértetlenül, de nincs módod rá, hogy felismerd, ha tetszőleges mértékben hibás, aztán esetleg halmozódik is a hiba. A sima RAID adott esetben akár szó szerint tönkreteheti a részben még hibátlan adatokat is, ha hibázik/hazudik a HDD vezérlője, miközben sokáig semmi nem tudja, illetve nem is próbálja ezt felismerni és tájékoztatni téged róla.
Az "okos" filerendszernél inkább az a veszély, ha összezuhan magába, de akkor legalább tisztán, egyértelműen teszi, így nem fogod tönkremorzsolt, hibás adatokkal felülírni a régi, jó biztonsági másolatokat, amiért fogalmad sincs még arról, hogy már tönkrevágtad az eredetit (ha már szar az, ami a lemezeken van, akkor nem adja neked őket oda úgy, mint ha hibátlanok lennének).
Új hozzászólás Aktív témák
- Xiaomi 15 - kicsi telefon nagy energiával
- Sütés, főzés és konyhai praktikák
- Mibe tegyem a megtakarításaimat?
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Milyen videókártyát?
- WoW avagy World of Warcraft -=MMORPG=-
- Mielőbb díjat rakatnának a görögök az olcsó csomagokra az EU-ban
- OLED monitor topik
- Béta iOS-t használók topikja
- Autós topik
- További aktív témák...
- Eladó steam/ubisoft/EA/stb. kulcsok Bank/Revolut/Wise (EUR, USD, crypto OK)
- Sea of Thieves Premium Edition és Egyéb Játékkulcsok.
- Windows, Office licencek kedvező áron, egyenesen a Microsoft-tól - Automata kézbesítés utalással is!
- Eredeti Microsoft termékek - MEGA Akciók! Windows, Office Pro Plus, Project Pro, Visio Pro stb.
- Eladó Steam kulcsok kedvező áron!
- BESZÁMÍTÁS! MSI Z77 MPOWER Z77 chipset alaplap garanciával hibátlan működéssel
- Creative Sound BlasterX G5 (70SB170000000) (Sound Blaster) (DAC)
- BESZÁMÍTÁS! ASUS ROG CROSSHAIR VI EXTREME alaplap garanciával hibátlan működéssel
- LG 27CN650N-6A - Felhő Monitor - 1920x1080 FHD - 75Hz 5ms - USB Type-C - Quad Core - BT + WiFi
- Azonnali készpénzes INTEL CPU AMD VGA számítógép felvásárlás személyesen / postával korrekt áron
Állásajánlatok
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest