Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ngabor2

    nagyúr

    válasz VladimirR #2397 üzenetére

    nem kell, mert amíg nem csökken egy szint alá (kb. 5-10%) a szabad hely, addig kultúráltan önmaga gondoskodik a töredezettség-mentességről.

    de ha rajtad is kitör az ''akkor is defragolok!'' perverzió, akkor van rá progi... amivel igen könnyen az örök vadászmezőkre küldheted a teljes fs-t, ha nem vagy elég körültekintő. nekem egyszer már sikerült :D (akkor álltam át először debianra SuSE-ról)

    apt-cache search defrag... bár nem próbáltam, illene, hogy eredményt adjon.

  • steveetm

    őstag

    válasz VladimirR #2397 üzenetére

    azért a kérdés teccet:)

    Nem kell egyébként, ja, mint leírták, de ha mégis szeretnéd, akkor kell még1 vinyó, bebootolsz cd és
    mv /defragmentálandó partició /újhely
    mv /újhely /defragmentálandó partició

    ennél tutibb defragment nincs^^

    Egyébként egy apróság, az ext3 SEM defragmental csak úgy magától, nem is tud szerencsétlen. Egyetlen ami miatt nem kell, az az, hogy file létrehozásánál csinál egy ''keretet'' a filenak, amin belül, amíg van szabad hely, nem fog új filet létrehozni.
    Alap esetben defragmentáltság márcsak azért sem jelentkezhet, mert a reserved blocksize 5% on van, ami bőven elég normális filenövekedésekből keletkező fragmentáció megakadályozására.

    mm fába egyébként mostanában talán bekerül egy online defrag, poc már van egy ideje, bár már itt az ext4 is, nemtom van e értelme még ienekkel jáccani.

    Ja még1:) ext3 rendesen lecsatolt állapotban egy kutya közönséges ext2, igy ext2 defragmenterének működnie kell rá, ha nagyon szeretnéd, ha nem, ott vmi eleve bugos volt.
    Üdv.: steveetm

    [Szerkesztve]

Új hozzászólás Aktív témák