Hirdetés
- Pánik a memóriapiacon
- AMD Catalyst™ driverek topikja
- Több száz játékban kezdi meg karrierjét az FSR Redstone
- Házi barkács, gányolás, tákolás, megdöbbentő gépek!
- Hobby elektronika
- Milyen SSD-t vegyek?
- Azonnali informatikai kérdések órája
- Milyen videókártyát?
- Házimozi belépő szinten
- Milyen alaplapot vegyek?
-
PROHARDVER!
Mára a ProHardver!/IT.News Fórum is nagylétszámú Linuxban jártas taggal büszkélkedhet. Nehéz szinteket felállítani egy olyan rendszer ismeretében, ami annyira sokrétű, hogy teljesen szinte lehetetlen megismerni minden egyes részét. Azt azonban mindenki tudja, hogy kezdő-e vagy sem. Elsősorban nekik szólnak az alábbiak, de érdemes mindenkinek elolvasnia, mint útjelző táblát.
Új hozzászólás Aktív témák
-
válasz
ZCoyote
#11271
üzenetére
az asus p8b ws egy öszvér alaplap, félig desktop, félig szerver. 2.9Ghz-es qc i5-2310-es procival. Két szerver-kategóriás intel ethernet vezérlője van, ezért tetszett meg. Az az ibm, amit találtam, x3200 m3-as, 2.53GHz-es qc xeonnal, 2G ecc ddr3 rammal. Az ibm-nek rendes háza van (tudod, rendes gép az, amit a gazdája nem bír felemelni
)Gyakorlatilag ennyi a különbség, az ibm-ben xeon és szerver ramok vannak, az asusban meg sandy bridge desktop. Emiatt az asus *sokkal* gyorsabb, az ibm meg hibajavító.
Mindkettő egy tápos, az asusban erősebb táp van (nem mintha számítana).
Arra, amire kell, mind a kettő bőven elég, most egy 1G ramos, dual p3@1GHz-es x330-on megy a dolog, csak az már annyira öreg, hogy instabillá bált. Hogy kiszáradtak a kondik vagy túl gyors vinyók kerültek bele és már nem bírja, nem tudom.
Egyetlen dolog számítana, a rendelkezésre állás. A desktopnál ez egyszerűbb, mert ha bedöglik valami, sarki fűszeresnél veszek másikat, belerakom, oszt jónapot (vagy nem, ezt az alaplapot hetek óta kergetem az országban
). Az ibm (talán) nehezebben döglik be, de ha bedöglött, ahhoz alkatrészt keríteni kicsit macerásabb és drágább.A normális megoldás persze az lenne, hogy x3550 vagy x3650, sas diszkekkel, legalább 6 giga rammal (hogy a három csatorna működjön), valami rendesebb xeonnal, gyári ibm diszkekkel, rsa2-vel, dual táppal, rackkelhetően. Na ez kerül 600k-tól felfelé

Új hozzászólás Aktív témák
- Bitdefender Total Security 3év/3eszköz! - Tökéletes védelem, Most Ünnepi áron! :)
- Kaspersky, BitDefender, Avast és egyéb vírusírtó licencek a legolcsóbban, egyenesen a gyártóktól!
- Játékkulcsok : ! Legjobb Áron ! : PC Steam, EA App, Ubisoft, Windows és egyéb játékok : (12.10.)
- Játékkulcsok olcsón: Steam, Uplay, GoG, Origin, Xbox, PS stb.
- 10 Darab ÚJ PC Játékszoftver
- BESZÁMÍTÁS! GIGABYTE B650M R5 7600 32GB DDR5 1TB SSD RX 9070 16GB NZXT H700 Cooler Master 750W
- BESZÁMÍTÁS! ASUS B760M i5 12400F 32GB DDR4 1TB SSD RTX 3070Ti 8GB ZALMAN Z1 Plus Cooler Master 750W
- Zebra ZP505 EPL hőpapíros címkenyomtató
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone Ultra 9 285K 64GB RAM RTX 5090 32GB GAMER PC termékbeszámítással
- ÚJ AKKU! Ár/ÉRTÉK BAJNOK! Dell Latitude 5330 i3-1215U 6mag! 16GB 512GB 13.3" FHD 1 év gar
Állásajánlatok
Cég: ATW Internet Kft.
Város: Budapest
Cég: BroadBit Hungary Kft.
Város: Budakeszi
)
). Az ibm (talán) nehezebben döglik be, de ha bedöglött, ahhoz alkatrészt keríteni kicsit macerásabb és drágább.

