Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fenyő

    őstag

    Korábban szó volt a gyenge gépre milyen lájtos disztrót örökzöld témáról, kezelhetőség szempontjából egy Lubuntu vagy Peppermint a legegyszerűbb választás, viszont ha még további sebességet szeretnénk kicsikarni az öreg vasból, akkor az Antix 12 final jó választás lehet, hogy ne lassuljon be frissítéstől vagy egyéb program telepítésétől, érdemes a sources listákat testingről stable-ra állítani, alapból Icewm felülettel rendelkezik, de egy kis állítgatás (hal telepítés és powerdev hozzáadása után) után LXDE-vel is tökéletesen működik, ami azért szebb és könnyebben állítgatható mint az icewm és olyan sokkal nem is eszik többet (53 vs 63 mb indítás után), eddig tartott a felvezetés és jönne az érdemi kérdésem, hogy teljesen kerek legyen az Antixos történet; a firewall beállításnál egy olyan bugba botlottam, amit nem igazán tudtam kiguglizni, hogy pontosan mi is probléma;
    -szóval maga az ufw rendszerindításkor ezt a hibaüzit dobja; iptables-restore: line 35 failed. Problem running '/etc/ufw/user/user.rules A hivatkozott fájl 35. sora az utolsó, annyi áll benne, hogy commit, ha kiveszem, akkor az utána levő már üres line 36-ra írja, hogy failed. Amúgy ha a terminálban lekérdezem az ufw státuszát akkor azt aktívnak mutatja;
    Status: active
    Logging: on (low)
    Default: deny (incoming), allow (outgoing)
    New profiles: skip

    Szerintetek mi a tököm lehet a nyűgje? (frissíteni frissítettem az ufw-t, ill purgálás utáni friss installt is próbáltam, ugyanaz az eredmény)

    [ Szerkesztve ]

    Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

Új hozzászólás Aktív témák