Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Joci10

    őstag

    válasz urban racer #16 üzenetére

    Gondolom, ez a mostani ajánlóban lévő 2,5 Gb-es megoldás a konzumer piacra lett tervezve, ahol az olcsóbbság előnyt jelent a sebességhez képest. Ráadásul a felhasználók nagy részéhez még csak most kezd eljutni a 2,5Gb-es csatlakozó is (végre elkezdték ezeket előnyben részesíteni az alaplapgyártók az 1Gb-es csatikhoz képest), így nekik ez pont passzol. Akinek meg több kell (főleg sebességben), az meg úgyis megkeresi a drágább, de 10Gb-es változatokat is (ahogy előttem írták is az ASUS megoldását). A konzumer iránytól eltérő irányú embereknek meg marad a várakozás, a magasabb árak, és a folytonos keresgélés. Ez ilyen volt eddig is, és ilyen lesz ez után is. Szerintem. :)

  • Joci10

    őstag

    válasz urban racer #20 üzenetére

    Azért a tesztet érdemes át is olvasni. Idézek belőle:
    "Read speeds are fairly good, but the write speeds are meager. We could get much higher write speeds in RAID 0, 1, or 10, but RAID 5 results were meager."
    Nálad meg (ahogy említetted is) RAID 10 van, ami alapból gyorsabb, mint a RAID 5.

    Ettől függetlenül nem akarom én védeni, csak próbálom megmutatni, hogy van, akinek nem a sebesség a legfontosabb. Ahogy az általad linkelt tesztben is látni, a sebesség bőven elég szinte mindenre is, ami kellhet egy 'kazuár' otthoni felhasználónak (RAID 10-ben meg még többre is). Te viszont még ennél is többre vágysz, meg is oldottad (és ahogy említetted, ez után is megoldod). De ez rétegigény. A többség meg ellesz a lassabb vezérlővel ellátott, de éppen ezért is olcsóbb ASUS-szal is. Egyelőre. Aztán ha már ez is lassú lesz, akkor majd vesznek egy másik terméket (hiszen ez a lényeg az egész hardveres piacnál: folyton újabb jön, amit el kell adni - és nem szabad túl nagy lépésekkel haladni, mert akkor nehéz lesz legközelebb egy jobbat csinálni).

Új hozzászólás Aktív témák