Hirdetés

Aktív témák

  • promisz

    aktív tag

    WINDOWS 7 BUILD 7201 (X64) TESZT by promisz:

    A TELEPÍTÉSRŐL:
    Pendrive-ról telepítettem, mert nálam DVD-ről még ennél is lassabb lett volna. A következő adatok csak az én gépem adatai. Mint írtam már, valakinél lassú a telepítés (a szakaszok között sok a várakozás idő) míg másoknál a telepítési szakaszok között, szinte alig kell várni egy pár pilanatot.

    A pendrive-ról való bootolás után a "Windows loading files" szakasz 3:43 mp-ig tartott, aztán 3:30 mp várakozás volt.
    A "Setup is starting" kiírásnál 5 percig várt/tölött.
    A tényleges windows telepítés (Installing windows) ezután kezdődött, ami szerintem elég szapora volt a régebbi buildek-hez képest.
    A fájlok másolása (Expanding windows files) 4 percig tartott. Az egész újraindítással együtt mindösszesen 9 percig tartott.

    A komplett clean install nálam a bootolástól a kész rendszer felállásig összesen 24 perc-be telt. Eddig ez a build települt fel a legyorsabban.
    A feltelepített 64 bit-es op.rendszer, összesen 11,6GB-ot foglal le a merevlemezből.

    A MEMÓRIA HASZNÁLATRÓL:
    A telepítés után rögtön megnéztem a feladatkezelőben, ami 610mb-ot mutatott. Aztán 10 perc elteltével lecsökkent 544mb-ra (közben nem csináltam semmit).
    Az átlag ram fogyasztás 620mb és 670mb között van.

    BOOT IDŐ:
    A bekapcsolási idő az első induláskor kb 35 másodperc volt, ami fokozatosan csökkent és a 4. újaindítás után beállt 23 másodpercre (ugyanannyi mint a 7137-es build-ban).
    A kikapcsolás idő az első kikapcsoláskor 17 mp volt, majd egy pár kikapcsolás után (1 nap elteltével) ez is beállt szépen 10 másodpercre (javult).

    KI-BEJELENTKEZÉSI IDŐ + HIBERNÁLÁS:
    Kiejelentkezés: 5 mp.
    Bejelentkezés: 2 mp.

    Hibernálási idő: 6 sec (javult)
    Felébredési idő: 3 mp (javult)

    ÉSZREVETT HIBÁK:
    - Ha rákattintunk a tálcán lévő Windows Media Player ikonra, akkor mellette előjön egy másik WMP ikon is.
    Megoldás: ki kell unpin-elni aztán rögziteni (pin-elni) kell a WMP ikon-t.
    - Ha rákattintok a Start --> All programs --> és ott a "Startup", "Acessories" vagy "Maintenance" mappák egyikére jobb egérgombbal, aztán az Open-re, akkor ezt a hibaüzenetet adja be:
    "windows explorer has stopped work" --> "Windows explorer resarting".
    Megnéztem közvetlen rendszer telepítés után és akkor még semmi baj nem volt vele.
    Ez egy egyedi hiba, mert másnál még nem jelentkezett. :(((

    - Kérésre sem jegyzi meg a betárcsázós (ADSL) kapcsolatok jelszavát.

    - Néhány videókártyának nem működik a TV-OUT-ja.

    - A két nap alatt kétszer is volt kék halálom a rossz megtört kábelű tesco-s egerem miatt. Az ezelőtti buildeknél, még csak annyit írt ki a win7, hogy ismeretlen eszköz (amikor nem reagált az egerem) de a mostaninál be adja a kékhalált.
    Tehát egy kicsit érzékenyebb lett az ilyen dolgokra.
    Megoldás: vennem kell egy új egeret :D

    - Sokaknál és nálam is eddig minden buildnál előfordult, hogy a paint-al készített képeim a photo view-errel sárgásan látszanak.
    Megoldás: írd be a futtatáshoz: Calibrate display color és végig kell nyomokodni a next-et. A végére szépen beállít mindent.

    ÉSZREVETT ÚJDONSÁGOK/JAVÍTÁSOK (a 7137 build-hez képest):
    - Határozottan gyorsabb upgrade a korábbi verziókról (2 óra helyett kicsit több, mint 1)
    - Gyorsabb, gördülékenyebb működés
    - A programok indítása, telepítése is gyorsabb lett.
    - Egyes játékokban nagyobb FPS
    - Kisebb méretű telepítőfájlok
    - Újabb videókártyák DirectX 11-es támogatása
    - Frissebb NVIDIA driver verzió: 2009.05.14-ei
    - Az IE-be a jobb felső sarokban lévő kereső a Bing-et használja
    - A sütik kezelését javították a 7137-es build-hez képest.
    - A windows élmény index pontozásán egy kicsit szigorítottak (mindenre 0,1 pontal kevesebbet kaptam) :((
    - A töredezettség mentesítő elemzési szakasza gyorsult
    - A billentyűzet már nem áll át angolra magától (egyedi hiba volt nálam)

    ÖSSZESÉGÉBEN:
    Jól láthatóan zajlik az optimalizálás, nem is csoda, hiszen szűk másfél hónapon belül kész kell lenni. :)
    Többen kérdeztétek mi a különbség az RC1 és az RC2 (7201) között. A különbség nem szemmel látható, hanem érezhető.
    Egy kicsit hosszúra sikeredett ez a tesztem, remélem nem baj. Kíváncsi vagyok a Ti véleményetekre, tapasztalataitokra is, ezzel a build-al kapcsolatban. Köszi!

    Ez volt az utolsó interim build tesztem, mert ez a 7201-es build már elég stabilnak tűnik ahhoz, hogy kihúzzam vele az angol RTM megjelenéséig. ;]

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák