Hirdetés

Aktív témák

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz rferenc #7035 üzenetére

    A Pana plazmák kb. 5, maximum 10%-ánál fordul elő a zúgás, mint "hibajelenség" -> igazából nem hiba, csak kellemetlen. Ilyen arányban bármelyik másik gyártó TV-jénél is belefuthatsz ilyen jellegű problémába. Én számos ismerős/barát/rokon Pana TV-jét üzemeltem már be (a legkülönbözőbb típusú és méretű felhozatalban), összesen egyikőjüknél tapasztaltam az itt említett zizegő hangot, nevezetesen egy 42PX8-asnál. Az én Pana-m például olyan szinten néma, hogy nem lehet megkülönböztetni a bekapcsolt állapotot a kikapcsolttól, ha le van némítva, függetlenül attól, hogy milyen fényerejű/kontrasztú képanyag van a panelen. Ez a normális, és ennek a Pana TV-inek döntő többsége meg is felel. Kisebb "szépséghibás" darabok meg minden gyártónál előfordulnak, ez a tömeggyártás átka. A probléma ott kezdődik, amikor egy gyártó termékei között nagyobb számban kezdenek előfordulni az olyan hibával rendelkező darabok, amelyek már a használatot is lehetetlenné teszik. Az elmúlt években ilyen tekintetben az LG vitte a pálmát, az ő TV-iről lehetett a legtöbb helyen a legtöbb panaszt olvasni. A Pana-nál is volt egy hibás széria: a 2007-es modellek nagy hányadában pukkant el egy vezérlő, aminek következtében a panelen egy széles sávban kiesett a megjelenítés és egy egyszínű (legtöbbször lila) oszlop jelent meg. A hiba nem volt javítható.

    Ha bejárattad a TV-t, akkor úgy állítod, ahogy neked tetszik, de a kontraszttal csak óvatosan, nagyon el tudja cseszni a látott képet. Nem kell izzani annak a panelnek. Tipikusan amatőr hiba, hogy feltolják a kontrasztot, meg a képélességet és úgy felerősödik a képzaj, hogy csak na. A Pana plazmáknál optimális esetben feles érték alatt kell, hogy legyen a kontraszt, a fényerő pedig picivel afölött.

    Get Moded!

Aktív témák