Hirdetés

Aktív témák

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz PLaci58 #7549 üzenetére

    Hát, ha óracsere előtt nem volt ilyen sok, akkor szerintem vizsgáltasd felül az órát, mert ez így nem normális. Kérdés, hogy a TV-id milyenek, mert egyes 2006-2007-es plazma/LCD modelleknél elő-előfordul, hogy akár 30 W/h-t (!) is képesek fogyasztani standby-on. Na, az azért masszív tud lenni, szép csendben fogyaszt, miközben nem is használod.

    szerk.: Hát igen, ezek a melegítő-berendezések már csak ilyen zabálósak.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • sbazsi

    veterán

    válasz DM-Fan #7548 üzenetére

    Köszönöm.
    Mivel notiról van szó, amin svideo és vga kimenet van, nem sok választásom van.
    A csere még nem aktuális... :N
    Főleg nem a filmek miatt ;)

  • LonGun

    csendes tag

    Sziasztok,

    megnéztem és követem DM-Fan tanácsát. Így marad a 50" és HD ready.
    Én is a TX-P50X10Y néztem ki Debrecenben 220eHUF-ért.
    (2,6-2,8 méterről néznék legtöbbet 720p filmeket)

    Már majdnem megrendeltem, de inogok még egy kicsit... (nem egyszerű a döntés) HELP! :)

    Mivel rosszabb a Samsung PS50B430 vagy a LG Electronics 50PQ2000 ami csak 180eHUF?
    Sajnos megnézni nem tudom, így rátok (a tapasztaltakra ) támaszkodnék.
    Főbb paraméterekben ezek megegyeznek.

    Köszönöm! Gun

  • PLaci58

    őstag

    válasz DM-Fan #7551 üzenetére

    Meg fogom mérni a vízmelegítőt, mert ha jól emlékszem 2KW-os és ha csak 2 órát kapcsolgat be naponta, akkor elég drága mulatság a napi kb. 5-10 liter melegvízért :W

    "Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz LonGun #7553 üzenetére

    A 24p megjelenítésben problémák vannak a Samsung adott modelljénél, a pulldown nem működik rendesen, így (ha érzékeny rá a szemed) kevésbé lesz folyamatos a HD-anyag (így a 720p is) lejátszása, ezért lehet jobb választás a Pana. Egyébként a Samsung szolgáltatásokban többet nyújt, viszont dobozból kivéve nincs olyan szép képe, mint a Pana-nak, kalibrálgatni kell erősen, de utána a Samsung is szép képpel rendelkezik.
    Az LG PQ2000-rel kapcsolatban nincs konkrét tapasztalatom, de az biztos, hogy ghosting terén az LG gyengébben teljesít, illetve a meghibásodási statisztikája egy kicsivel rosszabb a dél-koreai gyártónak, mint a japánnak.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • kpal

    veterán

    válasz PLaci58 #7554 üzenetére

    Milyen fogyasztásmérőd van ? lehet én is beszerzek egyet.

    [ Szerkesztve ]

  • feek

    csendes tag

    Ha letelt a kb. 500 órás ún. bejáratási idő, nézhetem a tv-t úgy, hogy alul-felül, vagy bal-jobb oldalt lesznek fekete sávok?
    Engem nem zavarnak ezek a sávok, és jobban szeretem a valós képet nézni.

  • vasii

    senior tag

    válasz kpal #7556 üzenetére

    bocs h beleszolok, lehet nem ilyenre gondolsz de asszem lidl vagy aldi ujsagban lattam 1-2ezer hufert fogyasztasmeros konektort.

  • kpal

    veterán

    válasz vasii #7558 üzenetére

    atolfélek ezek az olcsok nem mérnek 10watt alatt...

  • PLaci58

    őstag

    válasz kpal #7556 üzenetére

    Valami "düwi" felirat van a fogyasztásmérőn. Talán az OBI-ban vettem 4-5e Ft. körül. Konnektorba dugható. ( megtaláltam )
    Mér: feszültséget, frekvenciát, áramot, power faktor-t (fi), max. fogyasztást, pillanatnyi fogyasztást, összes fogyasztást. Összes időt és bekapcsolt időt.
    Ma rá néztem :) Csak a TV van rajta!
    29,58 KWh; 348 óra
    Ezek alapján 85W a fogyasztása :C

    Na itt valami sántít, merthogy 17 napja van meg a TV és ez a 348 óra napi 20,4 órás üzemidőt jelentene. Na azért annyit nem megy! Mondjuk 16-02-ig (kb. napi 10 óra), hétvégén 08-02-ig (kb. 18 óra). Ezek alapján a TV nagyjából hozza a gyári 175W körüli átlagfogyasztást.
    Magyarul a készenléti idő nagy részét is bakapcsoltnak méri, ami nem csoda, mert ha jól emlékszem pár mA-es áramfelvételt bekapcsoltnak vesz.
    Érdekes a TV készenléti állapota. Sokáig "0" áramfelvétel, aztán egy rövid ideig 6W-os fogyasztás volt még pár napja. Jelenleg folyamatosan 6W a készenléti állapotban. Mikor megvettem még "0" volt. Ez biztos! A gyártó is 0,1W-ot ad meg rá. Hát ezért nőtt meg ennyire a bekapcsolási idő.
    Gondolom ezzel nem vihetem vissza, hogy egyébként jól működik, de készenléten sokat fogyaszt :D

    [ Szerkesztve ]

    "Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

  • KTTech

    veterán

    válasz PLaci58 #7560 üzenetére

    Nincs bekapcsolva valami funkció? Pl. a Panák képesek a DVB-T/C adást kikapcsolt állapotban is fogni, kiadni a kimenetükön, ami bizony magas készenléti fogyasztást okoz...

    www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

  • PLaci58

    őstag

    válasz KTTech #7561 üzenetére

    Nem tudok ilyesmi funkcióról, ami készenléten is fogyasztana (LG 42PQ1000 ZD).
    Én inkább a műszernek tulajdonítom. 20 mA-nél kezd mérni és ha jól láttam 10 mA-es lépésekben mér, tehát ez az utolsó digit. +- 1 digit elfogadható mérési hibának tűnik :)

    "Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

  • feek

    csendes tag

    válasz vasii #7558 üzenetére

    Holnaptól lesz az Aldiban 2500 pénzért.

  • LonGun

    csendes tag

    Én itt vettem a fogyasztásmérőt.
    http://www.soselectronic.hu/?str=371&artnum=69710

    Ez most drága is, mert egysoros kijelzős volt 2900 HUF.
    Ami szivatós az ez ennél a boltnál:
    A minimális rendelés összege (személyes átvétel esetén is) netto 5000Ft, tételenként minimum 100Ft!

    Bocs az off-ért!

    [ Szerkesztve ]

  • DM-Fan

    nagyúr

    Egy baj van csak ezekkel az olcsó fogyasztásmérőkkel: semmire sem jók. Teljesen inkorrekt értékeket mérnek, pont azért, mert olcsó alkatrészekből rakják össze őket. Különösen akkor csalnak sokat, ha kisebb a teljesítményfelvétel (pl. standby-állapot), ekkor hihetetlen mértében képesek akár alul-, akár fölülmérni. Egy valamirevaló fogyasztásmérő ott kezdődik, hogy Voltcraft.

    A Conrad-ban van egy-két verzió, zömmel az olcsó árszegmensből, de ezek már azért valamelyest pontosabban mérnek:

    Conrad - Fogyasztásmérő-műszerek

    Hozzáteszem, hogy ezek sem minőségi műszerek (tulajdonképp a Conrad saját termékei), de azért ezek valamelyikével már érdemes lehet próbálkozni, bár pontos értéket csak igen komoly, százezer forintos nagyságrendű, hivatalosan kalibrált műszerrel lehetne kimérni.

    Nincs amúgy nagy rejtély a plazmák fogyasztásában: alapvetően akár 42", akár 50"-os, 2008/2009-es modellről beszélünk ha HD-Ready, akkor átlagosan 150-250 W/h között fogyaszt képtartalomtól függően, ha fullHD, akkor meg átlag 200-350 W/h között. A standby fogyasztást ilyen olcsó műszerekkel nehéz lenne pontosan kimérni (konkrétan nem lehet), tekintettel arra, hogy 1 W/h alatt, vagy a körül, de semmiképpen sem 5 W/h fölött mozoghat ez az érték a mai plazmák esetében, aminek pontos méréséhez komoly műszer kell.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • kpal

    veterán

    válasz DM-Fan #7565 üzenetére

    Ettől félek hogy nem pontosak az olcsok én ebben gondolkodom ami jó árban is van még ENERGY CHECK 3000 .

  • vasii

    senior tag

    válasz DM-Fan #7565 üzenetére

    a legolcsobb fogyasztasmero:
    midnent kihuzol a lakasban csak a tvt hagyod bedugva es megnezed a villanyorat:D
    (csak vicc mielott elkezdtek ervelni h hulyeseg:) )

    egyebkent meg ha 5W/hval is szamolunk es tegyuk fel napi 8orat megy a tv tehat 16ban van standby, akkor is 2,4 kwh jon ki egy honapra ami kb 100huf?
    szal sztem ezzel annyira nem erdemes foglalkozni.

    a rendes mukodesnel fennallo fogyasztast pedig ha nemis pontosan de max par kW elteressel le lehet merni a gagyival is.szertinem

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz vasii #7567 üzenetére

    Ez így van. Gyakorlatilag minden igaz, amit írtál. Szerintem sem érdemes ennek nagy feneket keríteni, nem szignifikáns fogyasztó egy plazma, kb. 2-3 darab 100 W-os villanykörtével ér fel, az meg ugye lufi.

    Get Moded!

  • #21346560

    törölt tag

    válasz jcs #6596 üzenetére

    Igenis Ti vagytok a hibásak!!!
    Eladtam a 37"-os plazmát..... na jó, nem azért mert kicsinek találtam, de megfordult a fejemben egy 42"-os.... :DDD
    Rájöttem 3 hónap alatt, hogy teljesen fölösleges nekem.... heti 3-4 óra használattal azt hiszem nincs rá szükségem :(((

    Mindenesetre nagyon meg voltam elégedve vele, rosszat nem tudok mondani......

  • PLaci58

    őstag

    válasz DM-Fan #7565 üzenetére

    Egy baj van csak ezekkel az olcsó fogyasztásmérőkkel: semmire sem jók.

    Nem állítottam, hogy túlságosan pontosak. Szerintem nem is az a lényeg, hogy kis fogyasztást pontosan mérjenek. Feljebb meg szerintem elég pontosak. Mivel a mérési tartománya 20 mA-16A között van, ezért elég nehéz 20 mA körül pontosnak lennie.
    Pontos mérést nem olyan nehéz csinálni, ha lesz időm és kedvem, akkor meg is fogom tenni egy egyszerű analóg árammérővel. Az, hogy egy ilyen készülék 3e vagy 10e Ft, az nemigen befolyásolja a pontosságot. Természetesen vannak pontosabb és nagyon drága műszerek, de a célnak szerintem a legolcsóbb is megteszi. 3-5%-os pontosság nekem elég ilyen célra. Na bumm, 100KWh-nál téved max. 5 KWh-t. Egyelőre hiszek a műszernek, amikor 6-8 W-os készenléti teljesítményfelvételt jelez. Azért az még nem olyan rettenetes, főleg, hogy pl. egy műholdvevőre 10/30W-ot írnak (készenlét/üzem).

    vasii !
    Nem is sok az a 100 Ft, de gondolj bele, hogy most legalább 10 készüléket számoltam itt össze a lakásban. Ha csak mindegyik ennyit fogyaszt máris havi 1000 Ft-nál tartunk :D

    [ Szerkesztve ]

    "Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

  • attesz_32

    tag

    Sziasztok!
    Van egy plazma tv-m, samsung ps42b430, Szoftverfrissitéssel érdemes foglalkozni? mi változik tőle? Miben lesz más a tv? Segitségeteket előre is köszönöm

  • szp1

    addikt

    válasz attesz_32 #7571 üzenetére

    Szia
    Arra kérnélek röviden írd meg a tapasztalataidat a Samu-val kapcsolatban, választás előtt állok, sokat segítene
    kösz

    Az erőszak a gyengék végső menedéke. (Isaac Asimov : Alapítvány), "Az ember okos, de nagy tömegben buta és hisztérikus állattá válik. ( MiB, K ügynök )

  • attesz_32

    tag

    válasz szp1 #7572 üzenetére

    Szia!!!
    Nagyon nem tudok nyilatkozni, ugyanis még csak két hete van meg, és még a bejáratási időszakba vagyok. De az eddigiekben meg vagyok vele elégedve, Amire nekem kell, arra elég. Mi csak kábeltévét, és nagyonkevés dvd-t nézünk rajta.

  • Berzerker

    csendes tag

    válasz DM-Fan #7546 üzenetére

    DM-Fan Köszönöm! Köszönöm! Köszönöm!

    És persze mindenki másnak aki segített a választásban.

    Engedjetek meg egy kis élménybeszámolót.

    Tegnap bementem a boltba, majd 1 órás töprengés után végül egyszer élünk címszóval megvettem a TX-P50X10Y típusú plazmát. A boltban sokat töprengtem azon, hogy hát túl nagy lesz, meg mégis csak 200e, de aztán hirtelen felindulás, kérés, fizetés, majd kocsiba bepakolás.

    Hazaérve kicsomagolás, talp rászerelése, majd beállítás a helyére. Ahogy DM-Fan írta, 2 óra várakozás. Aztán bekapcsolás. Párom mellettem én meg full idegesen, hogy mindjárt kapok egy pixeles vacak képet ekkora kijelzőn és végem, asszony kinyír. DE nem, jött az első döbbenet. JúPC tányéros beltéri, RCA kábellel összekötve és már bámultuk is Hause dokit. Szép tiszta kép és hatalmas élmény, ahogy lehuppantunk az ágyra és elénk tárult a 127 cm.

    Nem álltam meg, PS3 ráköt (HDMI), Uncharted 2 betesz, áll leesve. Gyönyörű, tűéles, telt színekben gazdag kép. Egyszerűen csak pislogtunk.

    Következő állomás, PC beindít, Earth mkv kiválaszt (routeren keresztül van összekötve a gép a PS3-al, ez játsza le), lejátszás. Nah itt már tényleg a padlóról kellett az állunkat felszedni. Hihetetlen volt, gyári beállításokkal.

    Szóval, aki gondolkodik, hogy 42" full HD vagy 50" HDready, ne gondolkodjon és ha teheti, inkább vegye meg az 50"-est. Hihetetlen élmény amikor leülsz/fekszel és eléd tárul a monumentális méret (nekünk 3 méterre van a TV), mintha moziban ülne az ember. :)

    Sajnos több tesztelésre nem volt idő, majd 7végén.

    Műszakilag még nem tudok nyilatkozni, de eddig esztétikailag és képminőségileg tökéletes választás volt.

  • Berzerker

    csendes tag

    Két kérdésem is volna:

    Egy ilyen falitartó szerintetek megfelelő minőségű? [Fali konzol]

    A másik, hogy ahogy írtam, júpíszí tányéros TV van egy humax beltérivel, amin RCA és koaxiális csatlakozás (LNB Out) lehetséges. Melyik ad szebb képet? Van olyan beltéri, amin már van HDMI kimenet? Ezt külön kell kérni vagy venni?

  • kpal

    veterán

    válasz Berzerker #7574 üzenetére

    Na ugye mégis csak a méret gyözött. És ez is egy példa aki gondolkodik a plazma méretén.

  • waterphone

    tag

    Sziasztok!

    Gyakran olvasgatom ezt a fórumot, és nagyon sokat segített abban, hogy jó döntést hozzak TV vásárlás ügyében.
    Vettem egy Pana TH-37PV80P-es készüléket, ami tökéletes ár/érték aránnyal bír (szerintem legalábbis). 1,5 - 2 méterről nézzük, ezért elegendő ez a méret.

    WD HD TV eszközzel lejátszott HD tartalmaknál csodálatos a képe.

    Köszönet a sok hasznos információért.

  • KTTech

    veterán

    válasz Berzerker #7575 üzenetére

    Az LNB out az más tészta... szóval csak a kompozit marad, ha nincs más lehetőség...

    www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

  • Berzerker

    csendes tag

    válasz KTTech #7578 üzenetére

    A fene, akkor sajna tényleg ez marad, mert a scart az felejtős. :(

  • attesz_32

    tag

    Akkor a szoftverfrissitéssel kapcsolatba senkinek nincs tapasztalata, hogy mi változik, ha változik egyálltalán, vagy miben lesz más bármi is

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz attesz_32 #7571 üzenetére

    Átlag felhasználó részére érzékelhető változás nem szokott bekövetkezni a TV-k firmware-jének frissítése kapcsán, hacsak nem pont azért adják ki őket, mert valami durva hibát javítanak vele (mint pl. a legutóbb a Panasonic a NeoPDP paneles TV-inek 1080p tuneres megjelenítése kapcsán jelentkező vibrálást). Szóval olyanokra ne nagyon számíts, hogy új funkciók jelennek meg a menüben, vagy többet fog tudni a TV, mert ez abszolút nem jellemző. Lényegében stabilitási problémákat szokott javítani, esetleg színkorrekciós tényezőket tartalmaz.

    Egyébként miért? Van valami bajod a TV-vel? Nem tetszik a képe? Mert ha nincs, akkor nem érdemes frissíteni. Alap ökölszabály: jól működő rendszert ne piszkálj, mert csak rosszabb lesz!

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Berzerker #7574 üzenetére

    Örülök, hogy tetszik, gratulálok hozzá! Használd egészséggel!

    Bejáratásnál picit figyelj oda, ne terheld túlzottan, csak ahogy megbeszéltük!

    Az általad linkelt konzol nem tűnik rossznak, hasonló konstrukciójú ahhoz, amit én is vettem (Harmantrade ML-P12, itt írtam róla), úgy látom ez is 75 kg-ig terhelhető, szóval bőven elég.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • PLaci58

    őstag

    válasz DM-Fan #7581 üzenetére

    Alap ökölszabály: jól működő rendszert ne piszkálj, mert csak rosszabb lesz!

    Én még piszkálódok kicsit :)
    Ennek eredményeként visszaállt a közel "0" fogyasztás készenlét esetén.
    A megoldás: A "Készülék azonosító"-t Ki állásba kell tenni.
    Fogalmam sincs mit állít, de változik a távvezérlőn a bekapcsolási lehetőség, nemcsak a Power gomb, hanem a P+- illetve a szám gombokkal is be lehet kapcsolni készenlétről Be állás esetén.
    A Valós adattérképezés1-re hivatkozik a leírásban (ez az RS232 porton keresztüli adatvezérlés része) és itt rádöbbentem, hogy nincs elég tudásom egy TV kezeléséhez :D

    * Valós adattérképezés 1
    00 : 0 fokozat
    A : 10-es fokozat
    (Készülékazonosító 10)
    F : 15-ös fokozat
    (Készülékazonosító 15)
    10 : 16-os fokozat
    (Készülékazonosító 16)
    64 : 100-as fokozat
    6E: 110-es fokozat
    73 : 115-ös fokozat
    74 : 116-os fokozat
    C7: 199-as fokozat
    FE: 254-as fokozat
    FF: 255-as fokozat

    [ Szerkesztve ]

    "Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

  • znagyznagy2

    csendes tag

    Előzmények: kinyírtam ma idegességemben egy 72 cm-es 11 éves Orion-t, pedig szerettem, csak rühelltem, hogy a távirányító jelének a vevője már túlságosan érzékeny volt vagy az előtte lévő műanyag ház fogta meg a jelet. Na mindegy...

    Elég struktúrálatlanul, de pár száz hsz-t elolvastam a fórumból, no meg az 1-es számút is. De pont az 1. kérdésemre még utalást sem találtam

    Szóval alapvetően TV-zésre használtam és használnám az újat is. Analóg kábelTV van nálunk, s nem is kívánok átváltani a digitálisra addig, amíg nem leszünk kénytelenek. DVD-t természetesen nézünk, de legalább annyiszor videót is. HD minőség nem hiányzott, de a gyatra képet nem csípem. Tehát valahol az átlagember körül vagyok igényességben. :-)

    1. Kell-e egyáltalán nekem plazma, azaz ha valaki főleg analóg adást néz főleg, érdemes-e annak plazmán gondolkodni vagy inkább egy mai CRT-re cseréljem le a megboldogult Orion-t?
    (Apám TV vásárlása során eldöntöttük, hogy inkább plazma, mintsem LCD, figyelembe véve az ő nappalijuk fényviszonyait, s mivel nálunk is hasonlóak, ezért ha nem CRT, akkor plazma).

    2. Megmértem a nézési távolságot, 2,4-3,2 m között mozog, attól függ, hogy kiről van szó, ugyanis 5 fős a kis családunk, azaz azonos távolságra nem tudunk leülni. Nem jön be a táblázaz, amire az 1-es hozzászólásban van hivatkozás (vsz lekerült a kepfeltoltes.hu-ról), így egy másik helyen néztem utána. Jól gondolom, hogy ez a távolság határeset, tehát mind a 42 col, mind az 50 col OK, de talán inkább az első? (mármint ha kell nekem egyáltalán plazma)

    3. A hsz-ok alapján a ghost+beégés téma foglalkoztat a legjobban, ezért a Panasonic felé tendálok, de mivel ezeket a kb. 1 évvel ezelőtti hsz-okból vettem, kérnék egy megerősítést, hogy a 0-220e ft-os sávban a Panasonic kezeli a legjobban ezt a jelenséget, azaz itt a legnagyobb az esélye annak, hogy 5 éven belül nem kell kidobni a TV-t!

    4. Végül figyelembe véve azt, hogy mire használjuk a TV-t, milyen készülékben gondolkodja, pontosabban milyen tulajdonságokkal kell bírnia a TV-nek, s mi az ami nálam irreleváns? Ez a kérdésem akkor is áll, ha azt javasoljátok, hogy maradjak a CRT-nél, hiszen még az is lehet, hogy király 72 cm-es CRT-k vannak ma már összehasonlítva a 10 évvel ezelőttiekkel (nagyobb CRT-t nem akarok, mert nem tudom hova tenni, a plazmánál csak kb 10 centi kellene befűrészelni a bútoron :-)

    Hálás köszönetem!

    Zoli

  • kpal

    veterán

    válasz znagyznagy2 #7584 üzenetére

    Én csak annyit akarok mondani hogy ha már ilyen elérhető közelségbe kerültek a plazmák akkor inkább aszt vegyed ne elavult crt, már szinte nem látni a boltokban sem crt amugy is. (nekem csak az egyik szobában van crt 55cm-es de aszt is inkább valami 82 vagy 94 plazmára cserélném ugy mint a nagyobbik szobában ott 127cm LG van kb 3-4m-re vagyok)

    [ Szerkesztve ]

  • Henry06

    tag

    válasz znagyznagy2 #7584 üzenetére

    Hát ha már crt van szó, tavaly nagyszüleim vettek egyet (az a márkája hogy Alien:) és bevallom őszintén nagyon meglepődtem rajta, ugyanis egy kis kalibrálás után rohadt jó képe lett, persze biztosan egy hd-tv fényévekkel jobb(olyat még nem láttam házban:) csak meglepő volt! Az én 6-éves samsungom a nyomába sem érhet, ráadásul cefettűl jó hangszórói vannak! Egy másik ismerősünk két éve vett egy nagyobb képernyős Sony crt-ét azon is annyira szép minden hogy szavakat nehéz találni rá, ezzel csak azt akarom mondani hogy ez a technológia a legkiforrottabb, persze egy hd-tv nem pipálhatja le így sem, de árban azért nagyon jó helyen vannak. És végül is rengeteget tudnak, nincs rajtuk beégés veszély nem égeti ki a szemedet l mint ugye az lcd-k, tökéletes betekintési szög, remek fekete megjelenítés, kevés energia fogyasztás(azt hiszem), olcsó ár, és minden szépen néz ki rajta, persze egy jó high definition tv-én egy új generációs konzol vagy egy felskálázott dvd élménye utolérhetetlen, de még is ha nem érzed még szükségesnek egy plazma vételét, akkor nyugodtan vehetsz CRT-ét, (már ha még árulnak valahol), szerintem legalábbis.

    [ Szerkesztve ]

    Go Gunners!

  • gh9

    csendes tag

    válasz znagyznagy2 #7584 üzenetére

    Szerintem, ha a 72 centis méret elég neked, és ragaszkodsz a videóhoz is, akkor inkább CRT. Válthatsz plazmára is, de akkor záros időn belül mást is cserélni fogsz (pl. nálunk az 55 centis Samsungon borzasztó jól mutató divx-ek a 42-es Panán már so-sok, ez persze javulna, ha nem Scarton lenne rádugva a lejátszó, de annak még nincs HDMI-kimenete, akkor már azt is cserélni, de akkor legyen inkább már MKV-jáccó, stbstb., gondolom, érted).

  • gh9

    csendes tag

    válasz gh9 #7587 üzenetére

    Ja, és ismétcsak szvsz: ha plazma, és félsz a beégéstől/ghosttól, és van rá pénzed, akkor Pana.

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz znagyznagy2 #7584 üzenetére

    1. Az előttem szólókkal ellentétben én mindenképpen lebeszélnélek arról, hogy CRT-t válassz. Egyrészt már nagyon nem is van olyan felhozatal, amelyből kompromisszummentesen fel lehetne vállalni megfelelő készüléket, másrészt meg ne visszafelé lépkedj. Tekintettel arra, hogy nem írtad, hogy inkább PC-s felhasználásod lenne, ezért az LCD-t nem javaslom, analóg TV-adásra, DVD-re sokkal inkább a plazma ajánlható. A felhasználási körödet elnézve neked is bőven elég a HD-Ready.

    2. A nézési távolságodat figyelembe véve pedig az 50"-os képátló a tökéletes élményhez. Persze ha spórolni akarsz, akkor a 42" is megváltás lesz a 72 cm-es képátló után, de én nem vennék ma már 50" alatti TV-t ilyen nagy helyre.

    3. A ghosting terén ma is igaz az, amit a Pana-ról 1,5 éve irkálok ide: a Panasonic TV-i kezelik legjobban ezt a problémakört - van ugyan ghosting, de minimális és gyorsan el is tűnik, abszolút nem zavaró, semmit nem fogsz észlelni belőle, hacsak nem kopp sötét szobában nézel kopp fekete képernyőt 30 cm-en belülről. Átlag felhasználásnál semmit nem fogsz észlelni.

    4. Kiváló plazmákat lehet már kapni 200 eFt-ból, fullHD-t is, HD-Ready-t is. Az általad leírtakat figyelembe véve neked is a Panasonic 50X10-et ajánlom: 200-220 eFt között megkapható, HD-Ready 50"-os (127 cm) plazma, idei modell, korrekt fogyasztással, tökéletes képtulajdonságokkal. Pár HSZ-szel följebb egy friss tulajdonos írt róla épp élménybeszámolót, de én is csak jót tudok elmondani a modellről. Nagyon korrekt ár/érték viszonyú készülék.

    Get Moded!

  • gh9

    csendes tag

    válasz DM-Fan #7589 üzenetére

    Kicsit azért vitatkoznék. :-)

    "Egyrészt már nagyon nem is van olyan felhozatal, amelyből kompromisszummentesen fel lehetne vállalni megfelelő készüléket,"

    Ezt mondjuk el kell ismerni, viszont...

    "másrészt meg ne visszafelé lépkedj"

    Egy 11 éves Orion tv után azért kb. bármit vesz, az nem lesz visszalépés. :-)

    És ha nincs igénye nagyobbra/jobbra, akkor miért vegyen jóval drágábbat? Eleve az általad ajánlott 50-es tévé 200e+ píz, VHS-t nézni 50-es plazmán azért már inkább nem, tehát erre még rá fog jönni minimum 50e lejátszóra, de inkább több. Ehhez képest ha vesz egy új 72centis Oriont (Cora katalógus: 44e Ft), és boldog vele ötödáron, azzal mi a baj?

    Persze ha van pénze, és szívesen rá is szánja, akkor felejtsük el a CRT-t szerintem is.

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz gh9 #7590 üzenetére

    Nem a 11 éves Orion TV-hez képest lépne vissza azzal, hogy CRT-t venne, hanem a jelenlegi átlaghoz képest.

    Ha nem lenne igénye nagyobbra/jobbra, akkor nem is írt volna ide. Azért merészeltem 200 eFt-os TV-t ajánlani neki, mert ő írta, hogy ebben az árszegmensben keresgél: 0-220 eFt között, ez a TV bőven belefér.

    Kiváló HDMI-kimenetes lejátszót már 25 eFt-ért is kap, de egyébként sem feltétlen kell újat vennie, mivel komponens kimenet 100%, hogy a jelenlegin is van neki, amivel gyönyörű képet fog kapni a DVD-kből a HD-Ready képernyőn. De ha igénye lesz egy HDMI-kimenetes lejátszóra és megkapja a TV-t 200 eFt-ból, akkor a 220 eFt-os keretet még 5 eFt-tal kipótolva azt is megkapja.

    Ha vesz egy 72 cm-es Orion-t, akkor az miért is nem visszalépés a 11 évvel ezelőtti Orion-jához képest? Sok esetben a mai CRT-k már gyengébbek a régiekhez képest, különösen a nagyobb méretűek. Kis méretű CRT-nek nem nagy kunszt szép képének lenni, pont, hogy a nagyobb méretnél vérzik el a CRT. Ha nem is lépne sokat vissza, de előre sem semmit és ha 2 év múlva megszűnik az analóg TV-adás (meg fog) és minden szolgáltató átáll a HDMI-kimenetes STB-ra, akkor lesz csak igazán bajban az általad hőn ajánlgatott CRT-vel.

    Nem értem a logikádat.

    Ezen felül szerintem az átlagos embernek vágya az, hogy ha vesz valamit, az nyújtson többet, mint az előző. Ha vesz egy ugyanakkora CRT-t, mint amekkora az előző volt neki (ráadásul ugyanazt a gyártmányt), akkor nem fogja azt érezni, hogy a beleölt pénz ellenére jobb neki, mint volt (mégha ez a pénz kevesebb is, mint amit plazmára költene).

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • PLaci58

    őstag

    válasz DM-Fan #7591 üzenetére

    Én sem javaslom a CRT-t senkinek. Márcsak azért sem, mert előfordulhat, hogy fogyasztásban egy 29"-os CRT ugyanott van mint egy 42"-os Plazma :D
    Saját tapasztalat! Anyukámnak vettünk ajándékba egy 29"-os noname TV-t. 1 év múlva kiderült, hogy majdnem megduplázódott a villanyszámlája. 140W-ot eszik! Ennyivel elmegy egy Plazma is simán.

    A 42"-os LG-vel elégedett vagyok. Elismerem, hogy a Pana biztos sokkal jobb, de nekem a 4:3-as TV és pár DVD megnézéséhez bőven elég. Az, hogy 42" vagy 50" esetleg nagyobb? Sokszor a hely meghatározza a méretet és nem csak a nézési távolság dönt.
    Az 50"-ost már nem tudtam volna elhelyezni.
    Ráadásul tegnap láttam az E-World-ben 119.990-ért kamatmentes kölcsönre (LG 42PQ1000). Majd felébe kerül mint az 50"-os Pana és ha nincs HD és extra szolgáltatás igénye valakinek, akkor szerintem bőven megfelel. Az, hogy mi lesz 5 év múlva? Ezek a mai TV-k már elavultak lesznek :)

    [ Szerkesztve ]

    "Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

  • DM-Fan

    nagyúr

    Arról már nem is beszélnék, hogy a TV-adók egyre inkább a 16:9-es képarányt részesítik előnyben (végre valahára) és ugye a DVD-k 95%-a is szélesvásznú (vagy 1.85:1, vagy 2.35:1). Namost egy 72 cm-es, 4:3-as képarányú CRT-n (amit amúgy is uszkve 3 méterről néz az illető) nem jelent túl nagy élményt egy középső sávot nézni, amiben megjelenik a film. A 16:9-es képarányú CRT-ket meg inkább felejtse el mindenki, de egyébként sem nagyon lehet már kapni.

    Get Moded!

  • gh9

    csendes tag

    válasz DM-Fan #7593 üzenetére

    "Arról már nem is beszélnék, hogy a TV-adók egyre inkább a 16:9-es képarányt részesítik előnyben (végre valahára) "

    Nincs igazad (sajnos), a két nagy kereskedelmin nagyítóval kell keresni a szélesvásznú tartalmat... A reklámok már szinte mind 16:9-esek, de ez is csak arra jó, hogy a TV-t őrületbe kergessék automatikus módban (mivel két reklám között van egy félmásodperces TV-szignál, természetesen 4:3-ban). :)

  • gh9

    csendes tag

    válasz DM-Fan #7591 üzenetére

    "Nem a 11 éves Orion TV-hez képest lépne vissza azzal, hogy CRT-t venne, hanem a jelenlegi átlaghoz képest."

    Vissza- és előrelépést az ő jelenlegi állapota alapján van értelme nézni. :-)

    "Ha nem lenne igénye nagyobbra/jobbra, akkor nem is írt volna ide."

    Gondolkodik rajta, hogy kell-e ez neki, szerintem.

    "Kiváló HDMI-kimenetes lejátszót már 25 eFt-ért is kap"

    Viszont akkor már "jobban megéri" valami olyat, amivel ki is tudja használni a tévéjét (ami MKV-t is visz, stb.), nem? Ez így olyan félmegoldás.

    "Ha vesz egy 72 cm-es Orion-t, akkor az miért is nem visszalépés a 11 évvel ezelőtti Orion-jához képest?"

    Szerinted a 11 éves low-end tévékben hány éves technika van, 15 vagy 20? :-)

    "és ha 2 év múlva megszűnik az analóg TV-adás (meg fog) "

    Ezt várjuk ki azért, itthon ezek nem szoktak ilyen ripsz-ropsz módon menni. :-) (Mintha te is ezt képviselted volna, mikor a kell-e nekem mpeg-4 tuneres tévé volt a téma. :-) ) Kábeltévé meg aztán főleg maradni fog; de ha mégis ez lesz a helyzet, hát két év múlva eladja az Oriont húszezerér', oszt került neki a dolog évi 12e-be.

    De mondom mégeccer, mindez persze csak akkor áll, ha egy 72-es CRT-vel is elégedett és nem tudja, kell-e neki ennél több. Ha kell, vagy eleve van 200e+ Ft tévére szánva, az más.

    "Ha vesz egy ugyanakkora CRT-t, mint amekkora az előző volt neki (ráadásul ugyanazt a gyártmányt), akkor nem fogja azt érezni, hogy a beleölt pénz ellenére jobb neki, mint volt"

    Azért öl bele pénzt, mert úgy jobb neki, mint most, egy halott tévét nézegetve. Mert azért az összes opció közül ennek a legrosszabb a képe. :-D

  • PLaci58

    őstag

    válasz DM-Fan #7593 üzenetére

    Sajnos analóg kábelen kapom a TV jelet és azon minden csatorna 4:3-as.
    Majd 2012-ben talán errefelé is lesz digitális földi adás :)
    Az AV bemeneteknél szerencsére külön beállíthatóak a kép tulajdonságai.
    A DVD lejátszóknál is állítható a kimenet, hogy min akarom nézni (4:3, 16:9).
    Na ebből szokott lenni nálam a legnagyobb kavar :D

    "Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

  • vasii

    senior tag

    válasz gh9 #7595 üzenetére

    "Kiváló HDMI-kimenetes lejátszót már 25 eFt-ért is kap"
    "Viszont akkor már "jobban megéri" valami olyat, amivel ki is tudja használni a tévéjét (ami MKV-t is visz, stb.), nem? Ez így olyan félmegoldás."

    WD TV live 30E es midnent visz..

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz gh9 #7595 üzenetére

    "Vissza- és előrelépést az ő jelenlegi állapota alapján van értelme nézni. :-)"

    És az szerinted előrelépés, ha ugyanazt veszi, ami most van neki? Egyébként meg az adott kor színvonalához is kell nézni azt, hogy előre, vagy hátra megy az ember. Ha mindenki így gondolkodna, akkor nem lenne igény az újra, meg sem születnének az új technológiák.

    "Gondolkodik rajta, hogy kell-e ez neki, szerintem."

    Tehát igénye van. Ha nem lenne, nem is gondolkodna, nemde?

    "Viszont akkor már "jobban megéri" valami olyat, amivel ki is tudja használni a tévéjét (ami MKV-t is visz, stb.), nem? Ez így olyan félmegoldás."

    Egy szóval nem írta, hogy .mkv-t is le akarna játszani, analóg-TV-adásról, meg DVD-nézésről írt. De fordítsuk meg: ha annyira ajánlod neki a CRT-t, arra hogyan köt .mkv-képes lejátszót?

    "Szerinted a 11 éves low-end tévékben hány éves technika van, 15 vagy 20? :-)"

    Miért, szerinted egy jelenlegi Orion CRT-ben hány éves technika van? Mert szerintem ugyanaz, ami a 11 évvel ezelőttiben is.

    "Ezt várjuk ki azért, itthon ezek nem szoktak ilyen ripsz-ropsz módon menni. :-)"

    Nem szoktak, de ez így fog, ugyanis az EU nem enged majd mást. Ugyanúgy, ahogy a villanykörtéket is kivonják, ezt is ki fogják és nem lesz apelláta. Már most ezért van bajban a két nagy kereskedelmi adó, mert ők eddig nem voltak hajlandóak pénzt invesztálni a digitális átállásra (szemben a közszolgálatival), így nagy eséllyel meg is büntetik őket.

    "Mintha te is ezt képviselted volna, mikor a kell-e nekem mpeg-4 tuneres tévé volt a téma. :-) )"

    Nem, én annyi mondtam, hogy fölösleges mpeg4 tuneres TV-t venned, mert úgyis ott lesz a STB, amivel HDMI-re kötöd a TV-det, így a tuner mindegy. Az viszont nem mindegy, hogy ajánlasz valakinek egy CRT TV-t, amire viszont nem tudja majd rákötni a HDMI-kimenetes STB-ot, amit Te rá tudsz a HDMI-bemenetes, egyébként mpeg4 tuner nélküli plazmádra. Ne forgasd ki a szavaimat és ne vigyél be mást az erdőbe, mert azt ő sem köszöni meg!

    "Kábeltévé meg aztán főleg maradni fog"

    Igen, a digitális, STB-szal, amiből akkorra jó eséllyel ki is kopnak az analóg kimenetesek.

    "de ha mégis ez lesz a helyzet, hát két év múlva eladja az Oriont húszezerér', oszt került neki a dolog évi 12e-be."

    Hát, akkor tényleg nagyon megéri neki CRT-t ajánlani. Főleg úgy, hogy már most sem lehet eladni a használt CRT-t (újat se nagyon), nem még 2 év múlva, mikor a 42"-os plazmák röpködnek majd 100 eFt alatt.

    "De mondom mégeccer, mindez persze csak akkor áll, ha egy 72-es CRT-vel is elégedett és nem tudja, kell-e neki ennél több."

    Épp ezért arról próbálod győzködni, amit már ismer és nem arról, amit még nem? Bölcs.

    "Nincs igazad (sajnos), a két nagy kereskedelmin nagyítóval kell keresni a szélesvásznú tartalmat... A reklámok már szinte mind 16:9-esek, de ez is csak arra jó, hogy a TV-t őrületbe kergessék automatikus módban (mivel két reklám között van egy félmásodperces TV-szignál, természetesen 4:3-ban)"

    Neked nincs igazad. Ne a híradót várd 16:9-ben, de pont valamelyik este jegyeztem meg, hogy 2 sorozatepizód ment egymás után az egyik kereskedelmi adón, mindkettő 16:9-ben ment, majd jött egy mozifilm, ami szintén. Átkapcsoltam az m1-re, ott is 16:9-es tartalom ment, az m2-n szintén. Szóval nem kell már azt nagyítóval keresni. A külföldi HD-adók meg nem is adnak már másban.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz vasii #7597 üzenetére

    "WD TV live 30E es midnent visz.."

    Csak épp az Úr DVD gyűjteményét nem és neki pont ez lenne a lényeg, ha jól vettem ki a szavaiból. De egyébként igazad van.

    Get Moded!

  • Seb3s

    tag

    válasz gh9 #7595 üzenetére

    Már bocs, de Te miért kötekedsz? Ilyeneket kb. az "LCD tv tapasztalatok, tanácsok" c. topikban láttam (amilyen szintre nem kellene jutni). Nem hiszem, hogy építő jelleggel írtad azt amit írtál.
    És most ON:
    Az "normális", hogy már majdnem minden filmhez külön beállítom a ps8000-et? :DD
    Egyből kiszúrom, ha vmi nem ok. Tegnap este 3 filmet néztünk. Happen in Vegas (blu-ray), star trek (Blu-ray), Cloverfield (mkv). Mindegyiknél állítgattam kicsit a "további képbeállításokban". Képélesség, élkiemelés, zajszűrés, színskála... És mindig baromi jóra sikerült. :))
    Lehetséges, hogy a filmek minősége miatt kell finomhangolni mindig? (blu-ray filmek között is van különbség szerintem)
    Más tipusnál, mondjuk panánál nincs erre szükség egyáltalán? Lehet csak én veszek észre minden apró képi hibát?

    Tough ain't enough.

Aktív témák