Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • DM-Fan

    nagyúr

    Üdv mindenkinek!

    Tudja valaki, hogy mikor jönnek ki a 2008-as Panasonic modellek? A válasz azért is érdekelne, mert egy újabb kérdést is generál: szerintetek az új modelllek megjelenése után mennyi ideig lesz még kapható például a full-HD-s PY70-es modell? Csakmert az egyik srác a MM-ban annyit mondott, hogy szerinte már most sem gyártják és az új modellek megjelenése után 2-3 héttel el is tűnik mind a piacról és talán max. 10 ezre ha esik az ára, de rögtön el is fog fogyni. Szerintetek ennek mennyi valóságtartalma lehet? (mondjuk az gyanús, hogy már ugye 60-as típusszámú modelleket sem lehet kapni kitudja mióta).

    Más: ha valakinek van PY70-ese és olyan DVD-lejátszója van mellette, amely képes felskálázni, az legyen kedves dobjon már nekem egy privit!

    Előre is köszi a választ!

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Zoliwrc #2106 üzenetére

    Az a problem, hogy szerintem a 2008-as fullHD-s modelleknek horror ára lesz. Szóval nem tudom, lehet, hogy be kéne még szerezni egy PY70-est, mert a PY80 bizos, hogy 500 körül lesz 42"-os méretben, ami viszont nem 380 eFt, amibe jelenleg a PY70 kerül. Javítsatok ki, ha rosszul gondolom.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Zoliwrc #2108 üzenetére

    Hát, engem legkevésbé a fogyasztása érdekel. Jelen pillanatban egy megfizethető árkategóriában levő full HD-s modell, és állítólag nem rossz, csak az a gondom, hogy még nem láttam rajta DVD képet, pedig egyelőre elsődlegesen arra használnám egy Pioneer DV696-ossal, HDMI-n keresztül, jelfelskálázással. Csakhogy nem láttam még sehol, hogy így hogy nézhet ki a DVD és se a Panasonic szalonban, se a MM-ban nem voltak hajlandók megmutatni nekem, ezért is kérdeztem, hogy nincs-e esetleg valakinek ilyen modell, hasonló kaliberű DVD-játékossal. A MM-ban azt mondta a gyerek, hogy 1080i-re vagy p-re skálázással úgy fog kinézni, mint a blu-ray, csak a színtelítettség nem lesz ilyen, mire én majdnem kiröhögtem, hogy ne akarja már nekem ennyire eladni ezt a TV-t, hogy ilyen baromságokat mond.
    Amúgy engem a full HD-s képe meggyőzött, szerintem nem kell jobb. A zoom-ja meg nem érdekel, hogy szar, úgyse nézek TV-t, mert az Magyarországon nézhetetlen - és most nem elsősorban az adás minőségére, hanem a tartalmára és színvonalára gondolok.

    Arra is kíváncsi volnék, hogy a blu-ray hogyan néz ki rajta 1080p-ben, mert ugye ez a TV tán nem tudja a 24p-t, hanem valami saját eljárása van rá a Panasonic-nak, amivel kompenzálja a sebesség-folyamatosság dolgot.

    Szóval jó lenne már többet tudni a 2008-as modellekről, hogy érdemes-e várni még egy évet.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Anyád911 #2113 üzenetére

    Hát látod ez az, hogy nem adok annyit egy TV-ért. Már a 400.000 is nagyon sok, a 350.000 még csak-csak, akkor viszont már legyen full HD-s. Erre most a 42"-os PY-70 tökéletes alany, csak kérdés, hogy meddig lehet még kapni és várhatóan addig mennyit csökken még az ára. 42"-os méretnél nekem nem kell nagyobb, ugyanis max. 3 méterről nézném, ahhoz meg már az is bőven sok. A PY szolgáltatásaival szerintem nincs baj. HD-re meglátásom szerint tökéletes, remélem ha egyeszer veszek majd PS3-at, arra is jó lesz. Egy biztos, a hasonló árú LCD-ket messze alázza mind kontrasztban, mind színhűségben. Egyetlen bajom csak a már fent is említett, nevezetesen az, hogy még mindig nem láttam rajta felskálázott DVD-jelet futni, márpedig nálam az a meghatározó, tekintve, hogy van egy jópár lemezem és még most is erősen gyűjtöm a gyári lemezeket.

    Szóval nem tudom mitévő legyek.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    Na, ma végre láttam az egyik MM-ben DVD-t futni a PY-70-en. Ráadásul mázlim volt, mert a PY-70-re komponensen keresztül volt bekötve ugyanaz a DVD-játékos, amire HDMI-n keresztül a mellette levő PY-700. Hát, azért van különbség a két kimenet képe között, no. Azonban közelről nézve tényleg elég siralmas a látvány még HDMI-n is (asszem a Véső állomás DVD ment, nem tudom milyen a képe, xpressen sincs fönt), 2-3 méterről már tűthető. Mondjuk a lejátszó egy egyszerű Pana volt, a srácot kérdeztem, azt mondta 1080p-re skálázott fel HDMI-n keresztül. Szóval azért nem az igazi már a DVD képe a full HD-s tv-n. Szerintetek jobban nézhet ki a DVD mondjuk a kisebb felbontású PV-70-en? Viszont nem full HD-s tv-t meg már nem akarnék venni a blu-ray miatt, meg a PS3 miatt. Vááá...

    A srácot kérdeztem, mikor jönnek az új Pana tv-k, azt mondta, ő május elejére tippel. Arra kérdésre pedig, hogy meddig lesznek még a 7-es/70-es/700-as szériából tv-k azt mondta, hogy szerinte még az új modellek bejövetele után fél évig biztos, talán úgy novemberig. Mondta, hogy még van egy darab PV60-asuk is, amit már totálisan leáraztak, de így sem vitte el senki.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Zoliboy95 #2133 üzenetére

    Értem. És elképzelhetőnek tartod, hogy a HD-Ready felbontásban valóban szebbek a DVD-k, mint mondjuk full HD-ben? Mert nekem jelen pillanatban a DVD képe fontosabb, mint a blu-ray-é, mivel a DVD-im halmokban állnak, ellenben blu-ray lemezem nemigazán van és tartok tőle, hogy ez az arány még egy darabig ilyen marad. :(

    Mondjuk ugye ökölszabály, hogy annál szebb a kép, minél közelebb áll a képernyő felbontása a forráséhoz. Ez tehát azt jelentené, hogy a HD-ready PV-70-esen szebb a DVD képe, mint a fullHD PY-70-esen? Valaki próbáljon erre nekem értékelhető választ adni. Köszi. :)

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Fuck3r #2138 üzenetére

    "én a 42-es PZ80-ra pályázom, de ahogy kalkuláltam az árát 330-360 közé fog esni"

    Hát, szerintem eleinte lesz az 420.000 Ft - 440.000 Ft közötti árú is, és még lehet, hogy keveset is mondtam. Ha abból indulok ki, hogy tavaly ilyenkor a 42PY70 indult ilyen árról, akkor most akárhogy is alacsonyabbak az árak a tavaly ilyenkoriaknál, a PZ azért a PY-nál magasabb kategória és szerintem a 42PY80 is lesz 400.000 Ft simán, ha végre méltóztatik bejönni, a PZ pedig biztos, hogy annál drágább lesz. Egyébként én beérném a PY80-nal is, de én se fogok 300.000 Ft-nál többet adni egy TV-ért. (még annyit se szívesen). Nagyon agyalok azon, hogy lehet, hogy teljesen jó nekem a 42PX80 is. Sőt, még talán a 42PV80 is. A DVB-T nálunk Mo.-n amúgy se sokat ér, és asszem csak ennyi tán a különbség a PV és a PX között utóbbi javára. Kérdés, hogy meg bírom-e emészteni, hogy nem fullHD TV-t veszek 2008-ban. :F

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    Srácok, most jöttem a Panasonic Ferenc körúti boltjából, kicsit beszélgettem az eladó sráccal. Azt mondta, hogy szerinte két héten belül jönnek be hivatalosan is az új modellek, valamint közölte, hogy úgy tudja, hogy a PX-szériát idéntől nálunk is forgalmazzák, tehát a Pana üzletekben is kapható lesz 1+1 éves teljes körű garival. Nem tudta még prognosztizálni az árat, de azt mondja, hogy nemigen lesz drágább, mint most a webshop-okban, vagy ha drágább lesz is, csak minimálisan, viszont így ugye 2 év garink lesz a webshop-ok 1 éves garijával szemben.

    Én is sokat agyaltam, ezen a PV70 dolgon, de most már biztos, hogy nem veszek 2007-es modellt, a 24p hiánya azért nagyon fájó pont, meghát ugye a kontraszt is szemmel láthatóan sokat javult a 2008-as modellekben. Nálam a vacilálás tárgya mostmár csak a fullHD vs. 1024x768 téma. Tehát vagy PX80 (esetleg PV80), vagy PY80. Isten adná, hogy ne nekem legyen igazam utóbbi esetében ezzel a 400.000 Ft-os kezdő árral. Az üvegállvány meg nekem nem hiányzik, mert úgyis falra fúrom.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Zoliwrc #2162 üzenetére

    Utálom, mikor igazam van. :(

    Szerintem 42"-est vegyél, ha 3 méterről tervezed nézni. Nálam is kb. 2,5 - 3 méter lesz a nézési távolság és még azon is sokáig agyaltam, hogy 50"-est vegyek-e. Nem lenne kicsi az sem. A képátmérő kétszerese az optimális nézési távolság: 42"=107 cm=214 cm. Már ez is sovány kicsit a 2,5 - 3 méterre. Igaz, a 42PX80 102 cm széles, neked meg csak 101 van. :F

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Fuck3r #2175 üzenetére

    A HD egyenlő a fullHD-val. Igazából nincs is olyan, hogy fullHD, csak HD van, meg HD-ready (ezt hívjuk kisHD-nak is), de a HD-ready sem szabvány. Ezért pl. az 1024x768-as plazmákra (Shkiz0-éra is) is ráírják, hogy HD-ready, pedig az még nem is kisHD felbontás, mert az 1366x786-nál kezdődik. Ettől függetlenül ma már a legtöbb HD-ready TV képes értelmezni az 1920x1080-as felbontású jelet is és belső konverzióval képes azt megjeleníteni. Ettől függetlenül az 1366x768-as felbontás szerencsésebb a HD-visszakonverzió esetében, mert square-pixelekből áll, míg az 1024x768 nem. Sajnos a 42"-es plazmák javarészt 1024x768-asok, az 50"-esek már jellemzően 1366x768-asok, vagyis azok már ténylegesen kisHD felbontásúak. Ettől függetlenül lehet nagyon jó képe az 1024x768-as felbontású képernyőknek is, lásd a Pana plazmáit.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Sub-S #2177 üzenetére

    Hogy egész pontosak legyünk van ugye a HD 720p szabvány a maga 1280x720-as felbontásával (ezt szokás tévesen HD-readynek hívni), aztán van a HD 1080p szabvány (ezt szokás tévesen fullHD-nak hívni). Ezek után jön a Digital Cinema 2k szabvány 2048x1080-as felbontással, majd a Digital Cinema 4k a 4096x2160-as pixelmérettel. Ezen felül van a RED Digital Cinema szabvány van, amit 2540p-nek hívunk a maga 4520x2540p-s felbontásával.
    Végül megemlítendő az UHD, vagy más néven a Super Hi-Vision a 7680x4320-as, monstre felbontással (ezt már el sem tudom képzelni, hogy nézhet ki, de az őrült japánok már kísérleteznek a dolog gyakorlati megvalósításával, de erre még szerintem úgy uszkve 20 évet várnunk kell).

    Mint látható, HD-ready szabvány nincs (csak kis HD van), abban viszont igazad van, hogy a 720 fizikai sor megléte a fő kritérium (hisz ez alatt nem tudja a készülék natívan megjeleníteni a kisebb HD formátumot sem).

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Sza_Sa #2191 üzenetére

    Szerintem ez alapján a teszt alapján nem kell azért olyan sötét képet festeni erről a modellről. Az biztos, hogy nem éri el a Kuro szintjét pl. anti-beégés téren, de szerintem ez nem is várható el egy harmadannyiba kerülő készüléktől. Egyébként meg a teszter itt-ott meg is jegyzi, hogy nem sokkal marad el a TV a Kuro képességeitől.
    Engem pélául sokkal jobban zavar a következő mondat:

    "Inaccurate green primary colour that is deviated towards blue"

    Meg ez:

    No gamma control in user menu to restore overall gamma near 2.22, causing shadow detail to look a touch too bright

    Tehát ha baj van a színhűséggel, illetve a gamma-t nem tudod teljes mértékig szabályozni, akkor az azért nem enyhe baki. Mondjuk ezek nyilván olyan dolgok, amelyek elsősorban hardcore-test-pattern-eknél jönnek ki, de asszem valahol olvastam ilyet is benne. Igen meg is van: "(more obvious in test patterns than real-life material)"

    A ghosting meg valahol technológiai sajátosság, bár tény, hogy kiküszöbölhető lenne. Viszont a foszforlagot illetően meg azt mondja, hogy jól teljesít és nemigazán jelentkezik.

    Szerintem nem rossz kis TV ez, egyre inkább úgy tűnik, hogy e mellett maradok, csak remélem, hogy a Pana is tényleg hivatalosan fogja itthon is forgalmazni a PX-szériát is és nem csak a PV-t.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Sza_Sa #2194 üzenetére

    Melyik márka/modell volt ez, ha szabad kérdezni? Hál' istennek én nem igazán vagyok TV párti, nálam elsődlegesen DVD fog menni rajta, kíváncsi leszek, hogy alul/felül a csíkok mentén mennyire lesz érezhető ez a beégés probléma.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz kíváncsi #2198 üzenetére

    Ha hasonló árban gondolkozol, mint amennyiért a PV70-est vetted és továbbra is megfelel a 42"-os méret, akkor a PX80-as lehet jó választás, ha visszaolvasol, pont most volt egy link a részletes tesztjéről, ígéretes darabnak tűnik. Egyelőre más modellt nem nagyon mutatott még be a Pana a 8-as szériából (illetve hát tudható, hogy a PV80 ennek "butított" változata kisebb kontraszttal, DVB-T tuner nélkül). Valószínű jön majd a fullHD-s PY80 és PZ80, de azok ára valószínű 400.000 Ft-ból áll csak meg 42"-os méretet feltételezve. Nem biztos, hogy megéri azt a 100.000 Ft pluszt a fullHD, ezt neked kell tudnod, bár az esetleges 30.000-es kontrasztarány csábítóan hat, kérdés, hogy ebből mennyi a marketing.
    Az 50"-os méretűek még szintén nem nagyon jöttek, azok ára valahol 300.000 és 400.000 Ft között lesz, ha a PV és PX szériáról beszélünk. FullHD-s modellek esetében az 50" szerintem 500.000 és 600.000 Ft közé lesz tehető (jó esetben).
    A Pana-nál múlt héten azt mondták, hogy még 2 hét minimum, mire Magyarországra hivatalosan is bejönnek a 42"-os PV/PX szériás darabok (szerintem lesz az még egy hónap is). Az áruk kérdéses, szerintem a webshopok jelenlegi 270.000 Ft-os árához még egy 20%-ot nyugodtan hozzá lehet tenni, de ez csak tipp. 42PX80 szerintem olyan 300.000-310.000 Ft-ból áll majd meg 2 éves Pana garival.

    Viszont olvastam, hogy újdonságként megjelenik a 46"-os (118 cm-es) méret a Pana-nál, így pl. lesz 46PY80 is.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz kíváncsi #2200 üzenetére

    Hát, szerintem érdemesebb lehet a 8-as szériából választani, ha elolvasod a tesztet, abból is látszik, hogy ha nem is hatalmasat, de azért léptek előre jócskán a 7-es szériához képest. Én is sokat agyaltam ezen a kérdésen, hogy 42"-os legyen, avagy 50"-es, és megmondom őszintén, hogy az 50"-es méret már csak az 1366x768-as felbontás miatt is jobban tetszik, mint az 1024x768-as 42"-es, de igazából csak olyan 2,5-3 méterről nézném, oda végülis elég a 42", és akkor már inkább legyen új modell, 24p támogatással, nagyobb kontraszttal. Ha 50"-est akarsz a 7-es szériából, akkor az ugye alsóhangon is 330.000 Ft körül van (50PV7-es), de inkább 380.000 Ft, ha az 50PV70-est akarod. Ezzel szemben majd egy százassal olcsóbban megkapod a 8-as széria 42PX80-asát, ami ugye már tudásban is több. Nagy dilemma, de szerintem, ha gondolsz már Blu-Ray lejátszásra is (PS3-nál esélyes), akkor mindenképpen a 8-as széria a befutó a 24p miatt. Az 50"-os 8-as széria meg biztos baromi húzós lesz árban eleinte, az szerintem semmiképp nem ér annyit.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Sub-S #2203 üzenetére

    A Panashop-os eladótól.

    A natív kontrasztarány talán mindkettőnél 15.000:1 lesz, de a dinamikus a PX-nél 1.000.000:1, a PV-nél meg tán "csak" 500.000:1. Tudom, igazából a natív számít, utóbbi gondolom tényleg csak marketing, bár ki tudja. A PZ sorozatban viszont a natív is 30.000:1 lesz a kontrasztarány, az már elég vadállatinak hangzik. A DVB-T hiánya meg megintcsak relatív, engem speciel annyira nem hatna meg, ha nem lenne a PX-ben sem. Ettől függetlenül azért tényleg remélem, hogy a PX-et is forgalmazza majd itthon is a Pana hivatalosan. Csak jönnének már be végre a gépek.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Sub-S #2206 üzenetére

    A két HSZ-szel ezelőtt linkelt táblázat szerint 1.000.000. Ha a Pana írja, csak igaz már.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Yellow73 #2208 üzenetére

    No ez az. Meg igazából ezek csak számok. Nem hinném, hogy pl. a 30.000:1 kontrasztarányú PZ-széria kétszer élvezetesebb képet nyújtana, mint a 15.000:1 arányú PX széria. Nyilván itt a felbontásbeli különbségen van elsődlegesen a hangsúly. Nekem asszem tökéletesen megfelel a PX80 is, tekintve, hogy elsődlegesen még mindig a DVD marad a fő forrás, szerintem még jó 3-4 évig. Arra meg fölösleges fullHD-t venni, mikor a HD-s filmek ezen is nagyon szépek. Alig várom már, hogy elkezdje a Pana is a forgalmazást, és csak remélni merem, hogy tényleg árulják a PX-et is majd, mert nem tudom hányadán álljak a nem a Pana által terjesztett termékekkel és az azokat forgalmazó egyéb üzletekkel.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Anyád911 #2212 üzenetére

    Megerősítem. Utóbbi időben sok rosszat olvastam/hallottam róluk garanciális ügyintézést illetően, romlik a színvonal. Anno én is náluk vettem a Pio lejátszómat, hál' istennek azzal azóta sincs gond (kop-kop-kop), remélem nem is lesz, tudva, hogy nem korrektek.

    Ezért is mondom, hogy nekem megér akár egy 20k-s pluszt is az, hogy a Pana-tól veszem közvetlenül a TV-t, de nem lesz gond, ha gariztatásra kerül a sor, mert teszem azt tuti, hogy 2 évet (1+1) adnak gariban és megvan a Pana-s jótállási jegy.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz szurmakotium #2216 üzenetére

    Ööö, már vagy két hete kijött a Pana új szórókatalógusa, abban már látható a 37PV80 potom 249.990 konvertibilis magyar pízé.

    Ehun van e:

    Mondjuk ha ez már bejött, akkor nem értem a többi miért nem. Legalább a többi méretben bejött volna a teljes PV-széria. Remélem igaza van a Panashop-os fickónak és tényleg a PX is official lesz. Amúgy tényleg nagy a csönd a hivatalos Pana oldalon. Le vagyunk maradva, mint a borravaló.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz kíváncsi #2219 üzenetére

    Ha hivatalos Pana partner az üzlet, ahol vetted az előző készüléket, akkor bizonyára a magyarországi forgalmazás megkezdése után pár napon belül kapható lesz a 8-as széria. Ha nem közvetlen viszonteladó a cég, de mégis Pana-garanciát ad, akkor is szerintem max. 1-2 héttel a forgalmazás kezdete után kaphatnak már belőle. Nekem a központi Panashop-ban pénteken azt mondta az eladó, hogy szerinte olyan 2 héten belül még nemigen lesz 8-as széria, utána már érdemes érdeklődni. Ha viszont megtudsz valamit holnap a Pana-tól, azt légy szíves oszd meg velünk. Nem hiszem, hogy olyan top secret info lenne ez, a Pana-nak is érdeke lenne mostmár mielőbb megkezdeni az új széria forgalmazását, mert a webshopok már elkezdték teríteni az árut és ez a Pana Magyarországnak nem biztos, hogy kedvező az eladási mutatóikra nézve. Én is gondoltam rá, hogy felhívom őket, de semmi időm sincs erre napközben.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz kíváncsi #2222 üzenetére

    Az AV-Planet oldalán már több mint egy hete szerepel árral a PX80, gondolom szállítani is tudnak, de olvass vissza pár HSZ-t, pont most írtunk a cégről.

    A Pana Magyarország hivatalos weblapján a viszonteladók fül alatt nem látom az Aréna Pláza-beli EW-öt, igaz, ez ugye elég új üzlet, és lehet, hogy csak nem frissítették, mert a Soroksári EW viszont ott van, mint hivatalos partner. Azért is furcsa, mert az EW-del majdnem szemben van az Arénában a Pana-nak is egy saját boltja és még az sem szerepel a honlapon a hivatalos viszonteladók közt, pedig az biztosan az. Szóval úgy látszik nem túl gyakran frissítik a honlapot.

    Viszont ez azt jelenti, hogy beindul lassan ez a dolog, elég valószínű, hogy az említett EW is hivatalos eladó, valószínűnek tartom, hogy ők is 2 év garit adnak, meg kell kérdezni őket. Viszont akkor szerintem már a Pana is elkezdi szórni a cuccot pár napon belül, én megvárnám azt, mert nincs tapaszalatom az EW-vel, MM-tal garanciális ügyintézés terén. Egyébként is érdemes várni még szerintem pár hetet a dologgal, drágább biztosan nem lesz a PX80, viszont még érhet meglepetés a nagyobb modellek árai tekintetében is.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Anyád911 #2224 üzenetére

    Szerintem ne azt a következtetést vond le a kis árkülönbségből, hogy alig kerül valamibe a plusz 1 HDMI, meg a DVB-t (egyébként tényleg nem kerül semmibe), hanem azt, hogy a PV70-est árazták kezdetben jóval többre, mint amennyi a valós értéke. Anno még 350.000 Ft körüli összegről indult, pedig nem hinném, hogy egy évvel ezelőtt annyival többe kerültek volna a beépített alkatrészek, meg a gyártási technológia. Szerintem inkább csak arról van szó, hogy bejött a Pana-nak a tavalyi év (hisz elég sikeres volt a tavalyi széria és elég nagyok voltak az eladási mutatói) és most megteheti, hogy lejjebb viszi a kezdőárat, ezzel is feljebb srófolja a vásárlási kedvet, ergo még jobban is jár. Marketing. Ahogy marketing a félmilliós kontraszt, meg a válaszidő is. Viszont szerintem sokat nem fog esni az ár, jövő ilyenkor se igen lesz olcsóbb a 42PX80, mint amennyibe most kerül a 42PV70, pedig az majd' egy százassal kerül kevesebbe, mint újkorában.

    Azt honnan veszed, hogy talp nem jár a PX80-ashoz? Tudtommal a csomagban benne van a talp is. Az állvány (üvegpocos) szokott opcionális lenni a Pana-nál. Egyébként én is falikonzolt szeretnék majd, ha megveszem a TV-t. Gondolom az is fáj egy 20.000 Ft-ba minimum.
    A krómcsík szerintem se kellett volna, de én még azzal ki tudok egyezni. A káva meg olyan amilyen, tényleg jobb lenne a matt, de sötétben úgyse látszik. :) Ezek egyéni ízlés szerinti dolgok, olyan úgyse készül soha, ami mindenkinek tetszik.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Anyád911 #2226 üzenetére

    AV-Planetnek nem kell mindent elhinni, kötve hiszem, hogy a Pana eladná a TV-t talp nélkül, hogy le sem tudnád tenni úgy, hogy fel ne dőljön. Amúgy ez az új talp is elég hülyén néz ki, mondjuk nem bánom, mert tényleg falra teszem.

    Kösz a konzol típusát, valószínű én is ezt választom (praktikus ötlet a beépített vízimérték). Elég masszívnak tűnik, ez a 75 kg-os teherbírás nem rossz. Mondjuk ahhoz már tipli is kell. :)
    Amúgy a cég saját boltjában vetted, vagy máshol? Szintén Planet? Mondjuk kicsit félek ettől a 'TV-hátuljába-csavarozok-megoldástól', dehát majdcsak nem megy át a csavar a panelen, hamár megvan neki a gyári furat. Meg mondjuk kérdés, hogy hosszútávon hogy viseli ezt a terhelést maga a TV, nem feszül-e valahogy, a fenéklemez nem deformálódik-e.

    Néztem már korábban is a fotóidat a média-falról, grat. hozzá, nagyon szép munka!

    Én lebegőpolcokkal (csak a polcot látni merőlegesen a falra fúrva, a konzolját takarja maga a polc) tervezem megoldani a DVD, erősítő, centersugárzó elhelyezését a TV alá, mindegyiknek egy külön polccal. A kábeleket meg szintén falra fúrt kábelcsatornában vinném fel középen a TV mögé. Még csak terv, először a TV legyen meg, aztán ráérek belsőépítészt játszani. :)

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz kíváncsi #2229 üzenetére

    Kösz, hogy megosztottad velünk.

    Ebben az esetben én is maradok a 42PX80-nál, egyérszt mert nem akarok már nyárig várni, másrészt meg mert sejthető, hogy azért nem a 42"-es jelenlegi árán (270.000 - 280.000 Ft) fog mozogni az 50"-esek ára, hanem biztos jóval fölötte (én olyan 380.000 - 400.000 Ft-ra tenném a 50PX80 kezdő árát, kiindulva abból, hogy az 50PV70 még most is 390.000 Ft). A 300.000 Ft-os lélektani határt meg semmiképp sem fogom átlépni (igazából már a 250.000 Ft-ost se szívesen). Úgyhogy akkor még várok egy kicsit, amíg lesz a Pana-nál is a PX, és hajrá.

    Egyébként mit tudtok az EW és a MM gari-ügyintézési hozzáállásáról?

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz chadi #2239 üzenetére

    Jó neked!

    Majd számolj be róla, hogy milyen. Lőhetnél pár fotót is, ha megy. Én 42PX80-ra pályázom ugyan, de nem sok difi van köztük, úgyhogy érdekel a téma. Én kb. egy hét múlva indulok neki a városnak, hogy szétnézzek a Pana üzletekben, meg a nagyobb multiknál PX ügyben.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Palika71 #2244 üzenetére

    Hát, pedig a Kuro feketéjénél nemigen találsz jobbat plazmánál, LCD téren meg pláne. Egyébként pont csütörtökön jártam én is a Westendben és összenéztem a Kuro-t a Pana-val és tényleg nem sok különbséget láttam fekete téren a Kuro javára. Egyébként meg olyan szinten dilettánsan tudják beállítani a TV-ket, és nem csak a multik (MM, EW), hanem még a "szaküzletnek" kikiáltott helyek is, ahol szinte csak TV-ket forgalmaznak, ahogy az előttem szóló kollega is említette: kontraszt maximum, élesítés maximum. Elhiszem, hogy azon akad meg elsőre az ember szeme, hogy hú milyen éles képe van, de kvázi az összhatást tönkre is teszi.

    Ne egy analóg TV adás képe alapján ítéld meg a TV képét, az szinte minden ilyen technológiájú kütyün szarul néz ki, vagy legalábbis nem ítélhető meg belőle az, hogy mit tud a készülék. Ez kb. olyan, hogy egy vadászpilóta nem egy Lada-ban tudja megmutatni, hogy mit tud.

    A PV70-et meg szerintem felejtsd el, az már nem lesz 60-70-nel olcsóbb, szerintem 230.000 Ft alatt nem lehet majd megkapni, hamarosan kifut, akkor meg már sokkal jobban jársz, ha vársz egy kicsit, mert fél évet se adok, és a PV80-at is annyiért dobják utánad, amivel sokkal jobban jársz a nagyobb kontraszt és a 24p miatt.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Tian66 #2247 üzenetére

    Ez nyilván egyéni ízlés dolga is, meg nagyban beállításfüggő is. Ne várj olyan feketeszintet, mint amit CRT-n megszoktál, bár a jobb (nem feltétlen high-end) plazmák azért már nagyon közel állnak ahhoz. Engem például sokkal jobban zavar, hogy ha tökéletes a fekete, de minden egyéb részlet is elveszik benne (pl. egy fekete zakó hajtókáját nem tudod kivenni, mert beleolvad magába a zakóba). Na mert pl. apám 16:9-es Panasonic CRT-je ilyet produkál. Gyönyörű a feketéje, viszont olyan, mintha nem lenne elég kontrasztja, sötét jeleneteknél nehezen kivehetők a dolgok, sok részlet elveszik, mintha nem izzana fel eléggé a katódsugárcső. Ha több fényerőt adsz rá, előjönnek a részletek, viszont akkor a kép már világít, a fekete szürke lesz, stb. A kontraszt meg már csutkán van és mégis erőtlen, fesztelen a kép. Szóval közel sem tökéletes minden CRT sem, még a nagy gyártók modelljei között is előfordul szar.

    Ehhez képest már a Pana 7-es szériájának is gyönyörű képe van, amivel én már ki tudok egyezni, igaz, otthon még nem láttam, csak üzletben, ottani fényviszonyok és amatőr beállítások mellett, ki tudja milyen forrásból hajtva, hogyan összekötve, viszont már az sokat mond, hogy a mellette levőktől mennyivel jobb képe van. Ezért fogok PX80-at venni.

    Egyébként meg igazad van, és csak azt vedd meg, ami tetszik. Lényegtelen mások mit mondanak, vagy mit ír a specifikáció, nem azt fogod olvasgatni, hanem a TV-t fogod nézni, így azt vedd, ami tetszik és megfelel az elvárásaidank (amik szerintem nem nagyok, csak nehéz jó készüléket találni).

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    Ma megvettem a 42PX80-at. Életem első saját TV-je.

    Röviden: várakozásaimat minden szinten felülmúlta.

    Értem ezt a TV-adás képére és a DVD-képére egyaránt. A design-nal kapcsolatban sokat nem tudok hozzátenni a már elmondottakhoz, ki lehet vele békülni, az inox-csík kicsit feldobja, a zongoralakk-káva meg elmegy. A talp szerintem borzalmas (az is full zongoralakk), de talán nem fogom soká nézni, mert gyorsban veszek majd egy falikonzolt és felfúrom.

    Aréna Plaza EW-ben vettem, 2 db volt, egyik a kiállítási, másik egy dobozolt origi, utóbbit hoztam el. 1+1 év pán-európai Pana garancia van rá, tehát normálisan kezelik a dolgot. Egy szokatlanul normális eladó-sráccal beszéltem, eléggé képben is volt, majd megkért, hogyha arra járok legközelebb, akkor számoljak be, mert ő is mások tapasztalatából tanul. Korrekt volt, félre is tette nekem pár órára a készüléket, míg vissza tudtam menni.

    Szállításnál vigyázzatok, mert nagy a doboz, én el is számoltam magam, nem fért be a kocsiba (fektetni egyébként tilos). Mázlim volt, egyik maszek EW-ös szállító épp végzett az aznapi adaggal és felajánlotta, hogy hazadob a TV-vel együtt a teherkocsiján. Nagyon korrekt volt.

    Itthon kb. 1,5 órát akklimatizálódott a készülék, majd beüzemeltem. Semmi gond, ipari vastagságú tápkábel bedug, Pio lejátszó HDMI-vel hozzáköt, upscale beállítva és lőn, tökéletes. Úgy vettem észre, hogy 1240x720p-ben a legszebb a DVD képe, néztem egy-két referencia lemezt (Verdák, Titanic, Hannibal, Volt egyszer egy vadnyugat stb.), megdöbbentően jó a készülék képe a DVD-knél is, rosszabbra számítottam, bár gondolom ebből sok a lejátszó érdeme. Némi állítgatás után "meglett" a nekem tetsző kombináció, a gyengébb kódolású DVD-k is teljesen tűrhetően néznek ki, 2,5 méterről nézem, onnan gyakorlatilag minden hibátlannak tűnik.
    A TV-adások képe is teljesen jó, kvázi-UPC-s kábelem van, nincs bajom a látottakkal, 4:3-as képarányra állítva is bőven elég nagy még a kép, feszes, tiszta képet ad. Kíváncsi lennék a DVB-re, de nálam nincs erre lehetőség.

    Vicces volt, mert az EW-del szemben ott a Pana üzlet az Arena-ban, először oda mentem be, épp akkor érkeztek a 42PV80-asok. Nagyon flegmán kezeltek, kérdeztem, hogy lesz-e PX80, erre közölték, hogy "Biztos lesz. Vagy nem. Vagy csak rendelésre." Kérdem, hogy mi lesz az ára, erre azt mondja, hogy "10%-kal több, mint a PV80-é." Mire kérdem, hogy az mennyi. Erre ő: "Úgy 300." Mondom most úgy 300, vagy mennyi. "Hát úgy annyi." Azzal megköszöntem és sarkon fordultam, na mondom nálatok se veszek TV-t. Egy órával később elhoztam az EW-ből 289.000 Ft-ért a PX80-at. Nem 330.000 Ft-ért. És nem rendelésre lett. Ennyit a Pana Magyarországról.

    Szóval vegyétek bátran, szerintem nagyon megéri az árát. Mondom ezt úgy, hogy nincs is még blu-ray lejátszóm, pedig ott állítólag még jobban teljesít a készülék. Ha kérdés van, válaszolok szívesen, ha tudok. Holnap dolgozom, délután rendesen tesztelem majd, úgyhogy este tudok írni.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    Egy-két kérdés felötlött bennem közben:

    Akkor a bejáratást illetően kell valamire figyelni, vagy hülyeség az egész? Milyen értékeken felül nem tanácsos járatni a TV-t és mennyi ideig, hogy kellően "bejáródjon"? (gondolom a kontraszt/fényerő mennyiséggel célszerű csínján bánni) Van ennek érezhető jelentősége egyáltalán?

    Szerintetek hogyan érdemes megoldani a betápot? Érdemes valamilyen túlfeszvédős elosztót venni a TV-nek/DVD-nek? Villámvédelmet ki hogy oldja meg? Áramtalaítani kell mindig, vagy többet ártok a készüléknek az állandó feszültségmentesítéssel, mintha csak simán bedugva hagyom? TV-antennát a falból kihúzzátok, vagy azt sem szereti a tuner, ha állandóan cseszteti az ember a kábelt? Csakmert ugye villámlás esetén kb. az a legnagyobb veszélyforrás.

    Hirtelen ennyi, amire kíváncsi volnék. Előre is kösz!

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz szurmakotium #2268 üzenetére

    Kösz! Sajnos a zoom funkciók maradtak a már megszokottak:

    - automatikus
    - 16:9
    - 14:9
    - valós
    - 4:3
    - 4:3 teljes
    - zoom1
    - zoom2
    - zoom3

    Még agyalok majd ezen a túlfeszvédős aljzat-dolgon, egyelőre a falikonzol égetőbb. A bejáratásról meg annyit, hogy a nekem tetsző beállítások amúgy sincsenek közel a max. értékekhez, úgyhogy szerintem ezzel nem lesz gond.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Anyád911 #2226 üzenetére

    Üdv Anyád911!

    Ma sikerült nekem is beszereznem egy Harmantrade ML-P12 tíusú konzolt a plazmához. Holnap fogom felfúrni a falra. Annyi kérdésem lenne hozzád, hogy ugye jól gondolom, hogy a TV hátán levő 4 fekete "kupak" rejti a csavameneteket? Gondolom csak simán le kell őket pattintani egy csavarhúzóval, ugyebár? További kérdésem, hogy Te melyik csavart használtad a TV hátához való rögzítésre? Mert a szerelőpakk tartalmaz vagy hatfélét, különböző menetemelkedésűt és hozzúságút. Meg tudnád nekem nézni, ha még nem dobtad ki a mellékelt listát, hogy melyik típusú csavart használtad? Csakmert nem akarnám megszakítani a menetet, vagy túl mélyre hajtani a csavart.
    Ja igen: Te tettél valamit a TV háta és a rácsavarozandó fülek közé?

    http://freemail.hu/fototar/kep.jspv?mediaID=3663862&imageSetId=1901274

    Mármint ilyen vékony szivacsra, vagy fóliára gondolok, hogy ne közvetlenül a TV hátlapjának feszüljön a fémcsík. Sőt, ha jól láttam a csomagot, valami műanyag távtartó bakok is vannak benne, mondván, ha domború lenne a TV-d hátoldala, akkor a fémcsík és a TV háta közé kell tenni a csavaroknál. Ezeket úgy láttam Te nem használtad. Ez olyan megfontolásból tetted, hogy jobban megoszoljék a terhelés a TV teljes hátsó felületén a fémcsík alatt? Remélem érthetőek a kérdéseim. Előre is köszi a válaszokat.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Anyád911 #2278 üzenetére

    Kösz az infokat! Tegnap este én is felfúrtam végre. Jó lett, szerintem masszív, fölül kapott négy csavart a konzol, alul meg kettőt. A TV-hez viszont vágtam négy gumibakot a konzolelem és a csavarbejárat közé, mert kicsit be volt mélyítve a csavar helye és így teljes egészében a készülék hátlapjára feküdt volna fel a tartóelem, amit nem akartam, ezért aláraktam az általam gyártott, kb. fél centi vastag gumialátéteket (amit adtak az egyik se volt jó, mert vagy nem ment át rajta a csavar, mert a legvastagabb csavart kellett használni, vagy ha átment, akkor nem ért be a menetig). Így maradt kb. 3-4 miliméter a TV háta és a konzolelemek között és stabilan állnak a készüléken, miközben hozzá sem érnek, csak a gumibakokhoz. Ezután már csak föl kellett akasztani a TV-t.

    Remélem nem kívánkozik le a falról pár nap múlva a TV-vel együtt a konzol, bár csúnya lenne, ha a 6 darab 10-es csavar kijönne tiplivel együtt a téglafalból.

    Szóval elégedett vagyok a végeredménnyel, megdönteni nem is kell a TV-t. Mostmár csak a lebegőpolcokat kell felfúrnom a TV alá, hogy kihajíthassam a régi TV-állványt. Nameg kábelcsatornát kéne fölfúrnom, ami bemegy a TV hát mögé.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Tian66 #2295 üzenetére

    Nem különösebben üt szíven a dolog, nagyon kellemeset csalódtam a Pana plazma és Pio DVD kombinációban: a DVD-k képe is Blu-ray-közeli élményt nyújt. Két és fél méterről nézem a 42"-t és pengeéles képet ad a DVD 1280x720p-re konvertálva. De még közelről is nagyon meggyőző a kép struktúrája. Arról nem is beszélve, hogy Blu-ray lemez és Blu-ray lemez között is tud ám különbség lenni nem gyengén. Spec. pont a fenti link mögött látható összehasonlításban szereplő Gyűrűk ura DVD-nek gyönyörű képe van, nálam részletgazdagabbnak tűnik, mint a screenshot-okon (gondolom az upscale miatt).

    Szóval amíg le nem megy a Blu-ray lemezek ára 3-4 ezer forint körüli összegekre, addig felőlem ott rohadhatnak meg a boltok polcain, elnézem még ezt a "kása" DVD-képet pár évig.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    Tegnap este végre volt egy kis időm (inkább sok) és leültem bekalibrálni a Pana 42PX80-amat. A kalibráláshoz az Avia Guide To Home Theater Setup DVD-jét kaptam kölcsön egy barátomtól.

    [link]

    Elég profi test-pattern-eket tartalmaz a lemez, azon felül mindegyik pattern lényegét elmagyarázza az oktatófilm. Meglehetősen korrektül be tudtam állítani a kontraszt/fényerő/képélesség/szaturáció arányokat. A DVD-képénél kicsit a lejátszó beállításaival is kompenzálni kellett, de csak nagyon minimálisan. Meglepő, hogy kontrasztmennyiségnek elég alacsony érték jött ki optimálisnak (bőven feles érték alatt),fényerőnek pedig kicsivel feles érték fölöttit kellett beállítanom. Élesség-szintre nekem alulról a második tűnt leginkább megnyerőnek a test-pattern-ek alapján. Érdekes, hogy az ember szeme mennyire "elmászik" az idők során az optimális értékektől, a helytelen beállítások tartós használata miatt. Most úgy érzem, hogy nagyon korrekt képet adnak a DVD-k, valóban kiegyensúlyozott, feszes képük van, nem bántóan fényes, mégis kontrasztos, éles, színhű képet látok.

    Csak ajánlani tudom nektek a fenti kalibráló-lemezt, egyelőre többet ki sem próbáltam, pedig létezik még pár igen jónevű beállító-tesztlemez. Érdemes lenne azokkal is megnézni, csak sem időm, sem türelmem nem volt már hozzá, meg úgy is éreztem, hogy tényleg jó lett a kalibrálás.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Tian66 #2318 üzenetére

    Az Avia potom pénzért megkapható amazon-on, vagy e-bay-en, egyébként nem kicsi, majdnem tele van a single-layer DVD. Megéri az árát, igaz, hogy még CRT-khez készült, de szót ejtenek az oktatófilmben az LCD/plazma beállításbeni különbségekről, szóval teljesen jól használható. Viszont tényleg sok türelem kell hozzá. Szerintem én is rendelek magamnak egyet, mielőtt visszaadom. :K

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz tlala #2311 üzenetére

    Természetesen a 16:9-es képernyőarány miatt, ha torzításmentes TV-adást szeretnél nézni, (amit nem szélesvásznúként adnak), akkor 4:3-as képarányra kell állítani a TV-t és így természetesen kétoldalt csík lesz, aminek színét egyébként Te állíthatod be (féhér, szürke, fekete árnyalatai közül választhatsz). 42"-os (107 cm-es) méretnél még így is bőven nagy lesz a képátlód (uszkve 85 cm 4:3-as arányú képet kapsz, kétoldalt csíkkal)
    Ellenben elmondható, hogy a Pana konvertere egész jól működik, ezért érdemes automatikus méretezésen hagyni a készüléket, így ugyan torzul kicsit a TV-adás képe, viszont egész szépen osztja szét azt a képernyőn: a közepe érintetlen és a kép széleit húzza meg finoman az elektronika, ezáltal a 4:3-as képarány kitölti az egész 16:9-es felületet és 107 cm-es lesz a TV-adás képe. Abszolút megszokható, egy idő után nem is zavarja az embert, hogy kicsit "geometriailag nem teljesen korrekt" képet lát. (meg mondjuk amennyi TV-t én nézek :) ) Azért is érdemes ezt a beállítást használni, mert kezdenek úgy adni a TV adók, hogy ha szélesvásznú formátumban adják a műsort (pl. sorozatok, lásd Vészhelyzet), akkor a TV ezt felismeri és lecsapja alulról és felülről a fekete csíkot és 16:9-es képet csinál a 4:3-asból, ami abszolút (vagy legalábbis közel 100%-ban) torzításmentes. Ennek előnye, hogy a csatornalogó és a korhatárkarika nagy hányada is a látható részen kívülre kerül.

    A széles vásznú filmek (DVD, Blu-Ray) eseteit már előttem kiragozták, lényeg, hogy az 1.85:1 képarány tölti ki teljesen a képernyőt, se alul, se felül, se kétoldalt nem láthatsz semmilyen csíkot, kávától-káváig képet látsz. Az ettől eltérő felbontású anyagok (pl. 2.35:1) értelemszerűen valamilyen vastagságú csíkot eredményeznek alul és felül, ezek színe nem állítható, alapvetően fekete. A 4:3-as képarányú DVD-k esetében ugyanazok a lehetőségeid vannak, mint a TV-adás esetén: vagy két oldalt csíkkal nézed a kb. 85 cm átmérőjű képet (DVD esetében az oldalsó csíkok színe csak fekete lehet), vagy "4:3 valós" beállítással széthúzod a teljes 107 cm-re, némi torzítás árán.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Sub-S #2323 üzenetére

    Pedig kitölti, hidd el nekem. Ha nem, akkor nem 1.85:1-hez a tényleges arány. Példákat is tudok írni, így hirtelen fejből is, amiket tegnap néztem: Ryan közlegény megmentése, Csak egy kis pánik, Még egy kis pánik, Placebo - Soulmates Never Die koncert. Mindre 1.85:1 képarány van írva és tökéletesen kitöltik a képernyőt oldalt is és alul-fölül is. Biztos nálam van a hiba. :)

    Egyébként attól is függhet a dolog, hogy milyen aspect ratio-t állítász be, automatikust, vagy valóst. Pár pixel különbség lehet közte, de az ilyen képarányú lemezek alapvetően tökéletesen teljesképernyősek.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz mexel #2322 üzenetére

    Szerintem ez nem normális jelenség. Én még nem szembesültem ilyensmivel, igaz, én HDMI-n keresztül hajtom a DVD-t. Nálad gondolom az analóg egység (SCART) interferál valahogy a tunerrel. Szerintem hívj hozzá szerelőt, mert ez bizonyára nem normális működés. Mi van, ha kihúzod a koaxot a TV-ből?

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Cifu #2327 üzenetére

    Lehet, de spec. nekem nem sok 1.777:1-es lemez rémlik, pedig jópár lemezem van a polcokon, majd szétnézek. az 1.85:1 arány viszont annál gyakoribb, hál' istennek. Ezért írtam, hogy minimális különbség van, ha 'automatikus', vagy ha 'valós' aspect ratio-t állítunk be. Valószínűleg az 'automatikus' csinál az 1.85:1-ből 1.777:1-et és így lesz teljesképernyős (szerintem ilyenkor valami nagyon minimális mennyiségű kép hiányzik kétoldalról, gyakorlatilag nulla), a 'valós' pedig meghagyja az 1.85:1-et, ekkor lehet, hogy van némi csík alul felül, de gyakorlatilag nulla. Szóval még mindig ez a legjobb képarány (mégha overscan árán lesz is belőle tökéletes full screen), bár lehet, hogy van egy-két 1.75:1 lemezem, majd szétnézek, eddig nem nagyon figyeltem ezeket a korábbi 4:3-as TV-m okán.
    Amiből sok van szerintem, az a 2.35:1, na ez rendesen szélesvásznú még a 16:9-es TV-n is.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Sub-S #2329 üzenetére

    Abszolút nem próbáltam azt állítani egy szóval sem, hogy örülök, hogy a filmek általában nem 16:9-es (1.78:1) képarányúak, csupán megjegyeztem, hogy nagyon kevés az ilyen képarányú lemez. Azt meg pláne nem állítottam, hogy örülök annak, hogy ritkák az ilyen lemezek, sőt, úgyhogy szerintem alaposan félreértelmezted. Olvasd el még egyszer, amit írtam! Csak azért írtam, hogy örülök az 1.85:1-es lemezeknek, mert még mindig ez áll a legközelebb a már említett 1.777:1-hez, szemben mondjuk a 2.35:1-el.

    Egyébként meg hidegen hagy, hogy 1.78:1, vagy 1.85:1 a képarány, mivel mindkettő kitölti gyakorlatilag a teljes képernyőt (számomra teljesen mindegy, hogy milyen algoritmus útján és hogy esetleg leesik pár mm a képből, avagy van pár mm fekete csík), aki ilyen hangyaf*sznyi különbségen morfondírozik, és számolgatja a pixeleket az meg is érdemli, én addig is tökéletesen élvezem a látottakat. :) Minőségpárti vagyok, nem is gyengén, de ennyi kompromisszum azért belefér. Az emberek nagy része nemhogy az arányok jelentésével nincs tisztában, de azt sem tudja, hogy mi a különbség az LCD és a plazma között, csak annyit tud, hogy "lapos TV", meg hogy "most akciós, mer' csak százezer, sztán az biztos jó."

    Azt meg aztán végképp nem állítottam, hogy nem az 1.78:1 lesz a "tökéletes" 16:9, csak azt mondtam, hogy az 1.85:1 is teljesen képes kitölteni a képernyőt, ugyanis onnan indult az egész, hogy megjegyezted az egyik kommentemre reagálásul, hogy ez nem igaz. Pedig kitölti (max. leesik a pár mm kétoldalról, de ezt nem is tagadta senki).

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Cifu #2331 üzenetére

    Igen, egyetértünk, erre kívántam rámutatni én is. ;)

    Amúgy revidiálom magam, rosszul rémlett, a Ryan közlegény nem 1.85:1, hanem azon kevés filmek egyike, amelyek ténylegesen 1.78:1 képarányúak, vagyis tökéletesen mutatnak teljes képernyőben a 16:9-es képernyőn.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Cifu #2333 üzenetére

    A kezemben levő lemez tokja és az adatlapja szerint viszont 1.78:1. Tényleg az. Ezek szerint nem az eredeti mozitranszfer?

    [link]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Sub-S #2335 üzenetére

    Nem arról van szó, hogy nem vagyok képes belátni, mert egyébként az arányt illetően igazad van. Mondjuk a 2.40:1 zoom-ot illetően erősen túlzol, azt azért beláthatod, hisz az 1.85:1 overscan-nelése (mint a neve is mutatja ez nem zoom) minimális képvesztést okoz, gyakorlatilag semmit, ezzel szemben ha a 2.40:1-et zoomolod ki, az azért már durva széllecsapást eredményez.

    Ezzel a témával kapcsolatban egyébként nem én vagyok az első, akibe belekötsz, pár hozzászólással korábban már Anyád911 kollegával is lefutottad ezt a kört. Bajnak nem baj, ebből is tanul mindenki, de ez már közel szőrszálhasogatás. Nem kezdem el magyarázni, hogy kb. 50 lemezből 1 olyan, ami 1.78:1 képarányú és közel 60% az, ami 1.85:1, ezért került leírásra általam, hogy ez tölti ki legjobban a 16:9-es képernyőt, mert úgyis rácáfolsz, hogy ezzel korábban biztos nem is voltam tisztában. Mindegy, majd ezek után ötször is meggondolom, hogy leírjak-e valamit, legfeljebb majd Te megválaszolsz minden kérdezőnek mindent (mondjuk ezt megtehetted volna előttem, laikus hobby-házismozist megelőzve is, hogy ne tájékoztassam így félre a nagyérdeműt ilyen súlyú valótlan infokkal).

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Tian66 #2338 üzenetére

    Nem. Szerintem már az elején fölösleges volt elkezdeni ezt a "mélyenszántó problémakört" boncolgatni.

    Szerk.: Jé, ma voltam 2000 napos a PH!-n. :B

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Anyád911 #2341 üzenetére

    Állítsd az aspect ratio-t 'Automatikus'-ra! Nagy valószínűség szerint most 'Valós'-ra van állítva a TV-d, ekkor tölti ki teljesen a képernyőt az 1.85:1-es forrás. Ha átnyomod 'Automatikus'-ra, rögtön megoldódik a problémád. A '16:9' opciót választva is teljesen jó lesz, ezen forrásnál az eredmény ugyanaz lesz, mintha 'Automatikus'-t állítanál be.

    Kicsit megtévesztő, mert a TV-adásnál az 'Automatikus' beállítás húzza szét a 4:3-as képet 16:9-esre (egyébként ekkor a 'Valós' beállítás is ugyanezt csinálja). Furcsa, mert a DVD-nél viszont úgy veszem észre, hogy pont akkor nem szól bele az arányba, ha 'Automatikus'-t állítasz be.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Anyád911 #2344 üzenetére

    Ha viszont 1.77:1-es, akkor nem szabadna torzítania. Pláne, ha tényleg 'Automatikus'-on hajtod. A Smallville-ed gyári, vagy DivX? Mert ha DivX, akkor lehet, hogy a kódolás miatt lett torz. 1.85:1-gyel nem lesz bajod 'Automatikus'-on.

    Négy és fél éves és Transformers-t néz? Nem rossz! :DDD

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Yellow73 #2362 üzenetére

    A Pana hivatalos magyarországi forgalmazója és szervize a Video-Part Kft. Honlapjuk:

    [link]

    Itt már kb. egy hete látható a 42PV80, bruttó 289.490 Ft-ért. Én pont ennyiért vettem a 42PX80-at, amit a Pana csak külön rendelésre hoz (nekem legalábbis ezt mondták a Pana-üzletben az Arénában) és közölték, hogy úgy 30%-kal drágább, mint az azonos méretű PV80-as, szóval tőlük nemigen érdemes (még) vásárolni. Ekkor átmentem a szemben lévő EW-be, és 289 eFt-ért megvettem a 42PX80-at, amivel szerintem jó vásárt csináltam ennyi pénzért, megkaptam rá a hivatalos 2 éves Pana pán-európai garanciáját, tehát bármelyik Pana-szervízbe vihetem, de egyéként sem hiszem, hogy az EW szívózna a garanciával - bár ne kerüljön rá sor, de eddig nem is mutat semmilyen hibajelenséget a TV így lassan 3 hét után sem, kop-kop-kop.

    Bizonyára pár héten belül a Video-Part Kft. is elkezdi forgalmazni a 8-as széria egyéb (full-HD-s) modelljeit is, de meglátásom szerint ők mindig egy kis lemaradásban vannak a piac egyéb szereplői mögött és nem feltétlen a legjobb áron dolgoznak, igaz, ők legalább biztosan korrektül kezelik a garancia-kérdést, nem úgy, mint a szürkeimportos beszerzők.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Ult!ma #2365 üzenetére

    A PX80 jó választás, szerintem nem kell már sokat várnod (max. pár hónap), amire 250 eFt-ra esik az ára. Mire annak ára leesik, elképzelhető, hogy már nem lesz PV70, bár sosem lehet tudni - kb. 2 hónapja még PV60-ast is találtam, már nem győzték tovább leárazni, asszem olyan 180.000 Ft-ért adták. Abban viszont szinte biztos vagyok, hogy a 42PV70-es utolsó példányait már 199 eFt-ért fogják dobálni a multik (MM, EW, STN), mivel már egy ideje szekrényes állvánnyal együtt adják valami 270 eFt-ért, és ebből kb. 60 eFt az állvány.

    Ha 42"-osat szeretnél ennyi pénzből (és plazmát), akkor szerintem egyértelműen a PX80-as a legjobb választás - esetleg ha nem idegenkedsz a Samsung-tól, LG-től, akkor ott is érdemes lehet szétnézni, bár az ő áraikat nem annyira ismerem.

    A Pana 7-es szériáról egyébként meg lebeszélnélek, mivel úgyis rászánsz 250 eFt-ot és ennyiből meg kijön a 8-as széria is, ha vársz még egy picit, hidd el, megéri: 24p, 15.000-es kontraszt, 3 HDMI, remélhetőleg megbízhatóbb elektronika, kedvezőbb fogyasztás.

    Az USA-importot szerintem is felejtsd el, sokkal horrorabb ára lesz, mire ideér, mint amiért megkapod itthon a PX80-at.

    A PX80 és PX80E között tudtommal csak annyi a különbség, hogy más piacra szánják, lásd PX80U az USA-ban hódít. Gondolom a PX80E az európai harcos, a sima PX80 meg gondolom a japán. Az enyém 42PX80E, tehát szerintem jól gondolom, de ez csak tipp.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz malacyka #2369 üzenetére

    Hát, nemigen láttam még feketén kívül más színben a 7-es szériát, de legalább nem zongoralakk-fekete, mint a 8-as, hanem matt. Szerintem nemigen fogsz találni ezüstöt sajna.

    A beltérin nincs is HDMI? Mert azon bizonyára jobb eredményt érnél el, de azért szerintem nemigen kell félni a SCART-tól sem, bár én mindent HDMI-vel kötöttem, úgyhogy saját tapasztalatom kvázi nincs. Mondjuk láttam már komponenssel kötve működni PV7-est, nem volt rossz képe, igaz az nem TV-adás volt.

    Amúgy tényleg megdöbbentően szép képe van a Pana TV-knek tévéadás ügyben is. A tunerje is kiváló lehet, én nagyon kellemesen csalódtam, nálam ugyanis nincs beltéri, a TV saját tunerjét használom, de álmodni sem mertem volna ilyen gyönyörű TV-adás képről (már-már CRT szintű a dolog).

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

Aktív témák