Hirdetés

Be quiet! Silent Base 801: nehéz belekötni

A német gyártó egyik legújabb házát néztük meg közelebbről, aminek ezúttal az árazása sem sikerült rosszul.

Értékelés

A be quiet! Silent Base 801 ház próbája során nem szembesültünk olyan problémával, aminek következtében keserű szájízzel csomagoltuk volna vissza dobozába. Az anyaghasználat, a gyártás minősége nem hagy kívánnivalót maga után, az összes él, hajlítás és illesztés igényesen lett kialakítva. Nincsenek szerelést lényegesen megnehezítő tényezők sem, egyedül a videokártya vertikális elhelyezéséhez szükséges adaptert hiányolhatjuk.


[+]

Jópofa a megfordítható alaplaptálca, valamint hogy ezt – a ház többi elemével együtt – könnyen szerelhetőre tervezték, a gombbal oldható oldallapokért is nagy pirospont jár. Bár ez várható volt a széria nevéből adódóan, a csendes működés is garantált, amit az üveg helyett hangszigeteléssel ellátott acél oldallap és be quiet! Silent Wings 3 ventilátorok még tovább fokozhatnak. Az egyetlen tényleges negatívum, amit muszáj lenyelnünk, hiszen utólag sem módosítható elemről van szó, az az USB Type-C port hiánya. Ez a fajta csatlakozó lassan már az elvárt kategóriába tartozik egy ház esetében, így még ha a termék egészét nézve hosszú élettartamot is jósolnánk neki, a hiányzó Type-C miatt később hosszabbítókat vagy adaptereket kell majd használnunk, ami nem a legszebb megoldás.

Talán az utód már korszerűbb csatlakozókat fog kapni...
Talán az utód már korszerűbb csatlakozókat fog kapni... [+]

A fentieket összevetve az ablakos verzió 45 000 forintos árával nem tudunk komolyabban belekötni a Silent Base 801-be, a rengeteg pozitívum mellett szinte nem is találunk negatívumot, ennek következtében nyugodt szívvel tudjuk ajánlani azok számára, akik hosszú távra keresnek kuckót számítógépüknek, és nem igénylik a beépített RGB fényeket.


be quiet! Silent Base 801 számítógépház

SidCorky

A be quiet! Dark Base 801 házat a be quiet! bocsátotta rendelkezésünkre.

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés