Hirdetés

Be quiet! Silent Base 801: nehéz belekötni

A német gyártó egyik legújabb házát néztük meg közelebbről, aminek ezúttal az árazása sem sikerült rosszul.

Hirdetés

Szerelés, zajszint

Szerelés

A gép összeszereléséhez az Asus Z170-Deluxe alaplapot használtuk, az ATX formátumú fehér szépséget pedig probléma nélkül be is falta a Silent Base 801. A tápkábelek nagy részével nem volt gond az elvezetés során, a fentről és oldalról érkező vezetékeket csinosan el tudtuk rendezgetni az alaplap körül.


[+]

Az alsók esetében azonban ezt már nem mondhatjuk el. Az ATX – és ezzel együtt az E-ATX – pont annak a méretnek tűnik, aminél behelyezett takarólemezek mellett már nem tudtuk csatlakoztatni a merevebb kábeleket anélkül, hogy megtörtük volna őket, mindenképp le kellett pattintani ezeket a műanyagelemeket. Kisebb lapoknál ez bizonyára nem lesz gond, hiszen maga a vezeték elfér az alaplaptálca és a tápegység felső takarólemeze között, viszont ha a csatlakozó túl közel van a kettő közötti réshez, akkor nincs elég hely behajlítani a végét úgy, hogy a kábel károsodása nélkül megúsznánk.


[+]

Emellett a méretesebb csatlakozók át se férnek ezen a vékony résen, még ha a vezeték a vastagságát tekintve át is férne itt. Ez a probléma nem áll fent a vékonyabb, például a visszajelző LED-ekhez és a kapcsolókhoz tartozó kábelek esetében, egyedül az USB kivezetések csatlakozóját kellett ezért oldalról bevezetni. Ezt megtehetjük az oldalt található kábelcsatornákon vagy pedig az alaplaptálca és a tápegység teteje közötti rés előlaphoz közelebbi oldalán keresztül.


[+]

A tápegység beszerelését nagy mértékben leegyszerűsíti, hogy nem belülről kell belegóznunk, hogy aztán kívülről odacsavarozzuk azt, hanem egy keretet kell rá felerősítenünk, amit aztán a táp becsúsztatását követően akár kézzel is hozzáerősíthetünk a házhoz. Az alaplaptálca mögött könnyedén el tudtuk rendezni a hosszú kábeleket, amennyiben pedig nem töltöttünk ki minden lehetséges helyet merevlemezekkel az alaplap mellett, a műanyagbetéteket akár kábelvezetőként is használhatjuk. Az alsó HDD-keretet 3 csavar oldása után ki is vehetjük, ezzel több helyet biztosítva a felesleges kábelek tárolására – ezt a nem moduláris tápegységet használók biztosan pozitívan fogják fogadni.


[+]

Az alaplaptálca megfordítása szintén nincs túlbonyolítva, összesen 6, rezgéscsillapító gumival borított csavar kitekerése után egyszerűen csak ki kellett csúsztatni az egész berendezést, majd fordítva visszatenni azt, és visszatekerni a csavarokat. Persze ilyen pozícióban be kell érnünk a közvetlenül az alaplapba illesztett grafikus kártyával, valamint így a processzor is távolabb kerül a tetőlemeztől, ezért kompakt vízhűtés esetében figyelembe kell vennünk a cső hosszát is. Mint már említettük, az oldallapokat nyugodt szívvel megcserélhetjük, ráadásul a tápegység oldalsó takarólemezét is áttehetjük a jobb oldalra.


[+]

Nem maradhatott el a szokásos zajcsillapítási tesztünk sem: a Silent Base 801 belsejében elhelyezett zajforrásunk 81 decibeles hangerejéből összeszerelés után már csak 68 dB volt hallható.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés