Hirdetés
-
PROHARDVER!
Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)
Új hozzászólás Aktív témák
-
King Unique
titán
UEFI/GPT-based hard drive partitions
Összeveted ezzel és láthatod hogy igen, az MSR meg parancssorban jelenik meg, a grafikus lemezkezelőben nem.
-
King Unique
titán
válasz
Executioner #136600 üzenetére
Az a része megvan, írtam is, de az nem derült ki mi lett futtatás után, akkor lett volna poén, ha tényleg eltűnik (normál esetben nyilván nem).
-
King Unique
titán
válasz
nicu71 #136594 üzenetére
Van már egy ideje Windows 11 topik, értelemszerűen ott kellene feltenni az ilyen kérdéseket, nem itt...
Egyébként megnézed mi nem stimmel, kipróbálod Insider Preview programba belépve, vagy éles telepítéssel, ennyi. -
King Unique
titán
válasz
movax #136587 üzenetére
Értem, tehát továbbra sem tudsz linkelni olyan hivatalos ajánlást, ami kifejezetten a jelszó nélküli telepítést, használatot javasolja és hogy annak nincsen semmi negatívuma, sőt konkrétan a microsoftos leírásban is leírják, hogy nem javasolják, meg ugye nem véletlenül, lásd pl. WinRE helyreállítási opciók használata, nemrég említett SMB, stb...
Meg ha sikerült elolvasni és értelmezni azt a leírást, akkor még azt írják, hogy ha nem akarja minden egyes alkalommal megadni a jelszót, akkor mellette, helyette beállítható más hitelesítési eljárás is (pl. PIN-kód, ujjlenyomat stb.) a bejelentkezéshez, nem azt, hogy egyáltalán ne legyen semmi és a telepítésnél is legyen üresen hagyva a jelszó mező.
Az meg nem újdonság és nekem nem kell leírnod, hogy a telepítésnél helyi fióknál üresen lehet hagyni a jelszó mezőt, de a nem felelőtlenség és ez a tutit módszer hülyeséget továbbra sem kellene terjesztened, pláne ha a Microsoft sem javasolja, az meg senkit nem érdekel hogy te hogyan csinálod otthon a fotelből, ennyi. -
King Unique
titán
válasz
Janos46 #136583 üzenetére
Volt már arról szó itt, hogy az ilyen leírások értelmezéséhez pont nem feltétlen kell perfekt angol, mivel már a screenshotok önmagukért beszélnek. + Ugye létezik pl. Google Fordító is, amivel kompletten lefordítható magyarra a teljes útmutató.
Egyébként ha be lehet állítani a gépházban is hogy ne kérjen alvó állapotból ébresztéskor újbóli bejelentkezést és jelszót a W10 - ez volt ugye eredetileg a kérdés - , meg direkt linkeltem az előbb, akkor miért okvetlenül a csoportházirendben akarod beállítani - többek között ott is lehet, lásd a linkelt útmutatót - , talán a gépházban nincsen nálad olyan opció, vagy mi? -
King Unique
titán
válasz
BullKoxa #136580 üzenetére
Egyrészt ha az asztal alapján a windowsos rendszerpartíción (C) voltak a képek és a 2-3 hét alatt aktívan használva volt a W10, vagyis történtek olvasási és írási műveletek a meghajtón, akkor eleve csökkent az utólagos adatmentés esélye... Akkor kellett volna valamilyen adatmentő programmal (példák + Windows FIle recovery) rászkennelni és lementeni a képeket, meg azt is lehetőleg másik Windows alól, nem a mentendő lemezre írni, oda telepíteni a programot. ha ez akkor elmaradt, utólag még megpróbálható, aztán vagy / vagy.
Másrészt nem derült ki, hogy milyen típusú meghajtóról van szó. Ha HDD, abból is CMR (PMR) típus, akkor még lehet esély az adatmentésre, meg ha nem lett azóta felülírva az a lemezterület. Ellenben ha TRIM-et támogató SMR HDD vagy SSD, akkor nem (példa). -
King Unique
titán
válasz
movax #136579 üzenetére
Figyelj, ha már szakmai alapon nem tudod megindokolni és nem tudsz semmilyen hivatalos ajánlást linkelni miért jó a jelszó nélküli megoldás és miért nincsen benne semmi felelőtlenség, hátulütője, akkor inkább csendben kellene maradni és megspórolni a felesleges okoskodást, meg aki pattog mint nikkelbolha az pont te vagy, ennyi, köszi.
-
King Unique
titán
válasz
movax #136575 üzenetére
Vagyis akkor nyilván nem tudsz, értem.
Egyébként meg azt írtad, hogy "Nincs ebben semmi felelőtlenség", holott nyilván lehet és az alapértelmezett működés, használat sem a jelszó nélküli, vagyis szintén nincs miről beszélni és a ki hogyan szokta otthon meg hány éve pont mellékes, ennyi. -
King Unique
titán
válasz
movax #136573 üzenetére
Nem azon volt a hangsúly, hogy technikailag lehet-e jelszó megadása nélkül használni a W10-et pl. helyi fiókkal vagy sem, meg nem az otthon a fotelból ki mire esküszik és hogyan szokta itt a lényeg. Illetve ha már itt tartunk, akkor mutatsz arról valamilyen microsoftos ajánlást is, hogy okvetlenül jelszó nélkül kell telepíteni, utólag erővel ki kell kapcsolni stb., meg miért jó ez, amit pl. ebben a válaszban leírtak az nem számít?
-
King Unique
titán
válasz
Janos46 #136571 üzenetére
How to Turn On or Off Require Sign-in on Wakeup in Windows 10
Egyébként pont az a felelőtlenség, ha nem állítanak be valamilyen hitelesítést, pl. jelszót a felhasználói fiókba történő bejelentkezéshez, a telepítésnél is szokás alapértelmezetten megadni, stb.
-
King Unique
titán
válasz
#73959936 #136569 üzenetére
Nem, nem hibás a példa, csak világosan szemlélteti, hogy üres és 0 bájt kapacitású lemeznél nincs mit kiválasztani, azon nincs partíció stb. és ezért nem meglepő a hibaüzenet, erre céloztam én is. Meg más amikor van lemez és az RAW, meg amikor nincsen és üres meghajtóként jelenik meg a Windowsban 0 bájt kapacitással, nem feltétlen kellene keverni a kettőt, ennyi.
-
King Unique
titán
válasz
#73959936 #136563 üzenetére
Nem, itt pont az a lényeg, hogy ha tartósan 0 bájt a pendrive kapacitása, üres lemez stb.,vagyis a Windows nem tud vele mit kezdeni, akkor azt te hiába formázod.
Az ilyen pendrive-ot pl.a gyártói / 3rd party firmware tool segítségével lehet helyreállítani (példa), mármint jó esetben, ha van, találni hozzá olyat és működik is.
-
King Unique
titán
válasz
atee_13 #136561 üzenetére
Arra céloztam, hogy ha már parancssorban a DiskPart "látja" reális kapacitással a pendrive-ot, akkor normál esetben nyilván az eszközkezelőben és a lemezkezelőben is megjelenik rendesen, máskülönben a DiskPart sem kezelné. Másképpen fogalmazva, ha pl. a lemezkezelőben csak üres lemezként jelenik meg, akkor a DiskPart esetében is ugyanúgy no media 0 bájt kapacitással és ugyanúgy nem tud vele utóbbi sem mit kezdeni.
-
King Unique
titán
válasz
atee_13 #136554 üzenetére
Max. a fájlkezelőben nem látszott, ellenben az eszközkezelőben és a lemezkezelőben nyilván kellene, meg elsődlegesen eleve az utóbbiakat kellene nézni, nem szimplán csak a fájlkezelőt. Igen, ha sérült partíció, fájlrendszer, akkor azt parancssorban a DiskPart is helyre tudja rakni, törlés majd újraparticionálás és újraformázás, nem újdonság.
-
King Unique
titán
Na, még mielőtt meglódulna az újabb W11 offolás és okoskodás, íme egy kis emlékeztető.
-
King Unique
titán
válasz
Doky586 #136536 üzenetére
• Windows 10 Home and Pro Modern Lifecycle Policy
• Windows 10 21H2 Build 19044 references found in KB5003214 Preview updateVagyis mivel elvileg amúgy is kellene, meg mivel a 21H1 Home és Pro kiadásoknál 2022 decemberéig támogatott, meg mivel vannak a neten cikkek 19044-es 21H2 buildról, ezért igen, nagy valószínűséggel lesz a Windows 10-hez 21H2 funkciófrissítés. Hogy 22H1 és annál újabb lesz-e, arról meg értelemszerűen kérdezd a Microsoftot, ők tudják.
-
King Unique
titán
válasz
Hellwhatever #136534 üzenetére
Csak azért kérdeztem, hogy esetleg nem-e maradt ki mégis valami, nincs-e gond valamivel, mert akkor legalább lehetne valamilyen értelmes okot - ami megszüntetésével értelemszerűen megoldódna - találni a problémára, de így nem nagyon.
-
King Unique
titán
válasz
Hellwhatever #136532 üzenetére
Mármint miken, gyorsindítás, NTFS hozzáférési engedélyek, fájlrendszer ellenőrzése, HDD-k állapota (kondíciója)?
-
King Unique
titán
válasz
Hellwhatever #136522 üzenetére
Na és pontosan hogyan történt az a másolás?
Ha a másolás végeztével biztonságos eltávolítás nélkül bekapcsolt gyorsindítás mellett a Windows 10 leállítása után lett eltávolítva a külső HDD, majd utána a laptophoz csatlakoztatva (és az is így működik), akkor reális lehet az ilyen probléma (példa).
Ha nem az előbbi a gond és nem is a szoftveres leválasztás hiánya, akkor meg kérdés, hogy NTFS fájlrendszer esetén a hozzáférési engedélyek rendben vannak-e, a másik Windows 10-nél szükség esetén saját tulajdonba lett-e véve a külső meghajtó, stb.
Ha nem az előbbiek a gond, akkor meg kérdés a külső házban lévő HDD állapota (HDS), HDD-n a fáljrendszer rendben van-e (CHKDSK), USB-n a fizikai csatlakozás (kábel, port) rendben van-e, stb. -
King Unique
titán
válasz
Grembore #136503 üzenetére
A rendszerfájlok ellenőrzése és javítása (példa) talál hibát, nincsen telepítve 3rd party GPU tweak program, ami nemrég másoknál okozott hasonló problémát: [link]+ [link], [link]?
Ha nem az előbbiek gond és nem oldja meg egy újraindítás, Windows Update futtatása stb., akkor megpróbálható az alábbi.
How to Do a Repair Install of Windows 10 with an In-place Upgrade
-
King Unique
titán
válasz
#31816946 #136431 üzenetére
Lásd egy másik válaszban leírtakat, nem újdonság, ahogyan a PIN-kód eltávolítása sem.
A Firefox témának meg van külön topikja, ahol a jelszavak mentése nyilván csak beállítás kérdése. -
King Unique
titán
válasz
A_ScHuLcZ #136425 üzenetére
W7-ről is lehet közvetlenül W10-re upgrade-elni clean install nélkül, szóval nem feltétlen törvényszerű az utóbbi a váltáshoz. Akkor javasolt az utóbbi, ha pl. a jelenlegi telepítés, rendszer annyira szét van csesződve, meg ha a usernek nem gond mindent a 0-ról kezdeni.
Nyilván a klónozott rendszer is működhet jól SSD-vel nemcsak a 0-ról telepített, ha már eleve stimmelnek az ebben a bejegyzésben felsoroltak a forráslemeznél akkor azok klónozás után sem változnak normál esetben, eleve egy bevett eljárás a klónozás, egyes SSD-k gyártói még célszoftvert is mellékelnek ehhez, stb., vagyis ez sem igazán kérdés. -
King Unique
titán
válasz
A_ScHuLcZ #136421 üzenetére
Ezt már 1x kérdezted itt nemrég, elég lett volna linkelni.
Ha hardvermódosítás történik, akkor a megfelelő előkészületekkel megtartható a jelenleg telepített W10 és annak aktivált állapota is, nem feltétlen kell újratelepíteni a 0-ról stb., lásd egy másik esetnél leírtakat, az ott linkelt információkat. Jó esetben pedig akár enélkül is bootolhat majd a rendszer (példa) és felesleges másik SSD-vel, másik telepítéssel bonyolítani.
Ha mindenképpen clean install a cél, akkor az majd ráér akkor, amikor a régi PC-kből kivett SSD-k is kéznél lesznek. De amúgy értelemszerűen az eredeti elgondolás is működhet, azaz régi SSD-kre W10 cean install, majd azt klónozni az új SSD-kre. Sőt, egy mezei klónozás alapesetben nem téma, meg ha csak az SSD változik, ellenben maga a hardverkörnyezet nem. -
King Unique
titán
válasz
Buckey #136419 üzenetére
Röhögni a Windows híreknél, cikkeknél létrejött "melléktopikokba" kell járni a sok sötét hsz miatt, egy szaktopikban azért kicsit más a helyzet, bár valóban itt is néha vannak érdekességek, olvasni most is
(#136422) Skynet258:
Azért olyan sokban nem jobb, annak is megvannak a maga nyűgjei, szoftveres támogatottsága is gyér, nem véletlenül nem terjedt el olyan mértékben desktopon, stb. De mindegy is, valóban kár ezen témázni, akinek annyira az kell használja azt, akinek meg Windows, W10 és W11, azok meg utóbbiakat, ennyi. -
King Unique
titán
válasz
mrbego #136408 üzenetére
Akárcsak a W10-es funkciófrissítéseknél, egyeseknél az a baj miért települt és hogyan lehet azt halasztani/tiltani, mások meg rendszeren azt kérdezik itt náluk még miért nem települt az új és hogyan tudják mihamarabb upgrade-elni annak ellenére, hogy támogatott még a jelenleg használt régebbi verzió is.
A W11-nél dettó, csak ott ugye jelenleg annyiban érdekesebb, hogy hivatalosan még meg sem jelent, + 2025-ig támogatott és használható még a W10 is, nem feltétlen kell egyből mindenkinek W11-re váltani (meg pláne ha inkompatibilis a hardvere), + elvileg a free upgrade-nél sincs lejárati idő megadva.
-
King Unique
titán
válasz
modflow #136403 üzenetére
Van ám már Windows 11 topik, ami ma már többször is említve lett, értelemszerűen ott kellene feltenni az ilyen kéréseket, nem itt...
Megnézed, hogy megfelel-e a hardverkonfiguráció és a beállítások a rendszerkövetelménynek és akkor kiderül, ennyi. -
King Unique
titán
válasz
GreenGoblin #136397 üzenetére
Na és honnan letöltve és hogyan lett elkészítve a telepítési adathordozó, azaz hogyan lett kiírva a W10 ISO a pendrive-ra?
Ha nem megfelelően, akkor nem csoda, ha nem bootol... Ha Linuxon írtad ki az ISO-t, akkor azt lehetőleg az egyik fórumtag blogbejegyzése szerint kellene, lásd Windows telepítő pen készítése Linux alatt.
Ha oké a W10 ISO és a létrehozás/kiírás módja, ellenben nem bootol POST után F12/egyéb billentyűvel előhívható menüben a pendrive-ot kiválasztva arról a W10, valamint másik USB-porthoz csatlakoztatva sem, akkor célszerű másik pendrive-val is kipróbálni, mivel egyes SanDisk pendrive-ok esetében lehetnek bootolási problémák (példa). -
King Unique
titán
válasz
pete_21 #136395 üzenetére
Igen, a Secure Boot használatához értelemszerűen UEFI módban telepített W10-re kellene váltani, ami utólag megoldható pl. az MBR2GPT parancssori eszközzel, lásd egy másik válaszban leírtakat. Ami normál esetben gond nélkül lefut, de opcionálisan és biztos ami biztos alapon lehet előtte rendszermentést készíteni.
Egyébként az nem derült ki miért akarsz UEFI-re váltani, de ha nem célirányosan és nem használod ki az előnyeit, meg nem is a W11 rendszerkövetelménye miatt, akkor felesleges csak azért hogy UEFI-s legyen, meg ha eddig nem zavart és elvoltál évekig legacy/CSM módban telepített W10-zel... -
King Unique
titán
válasz
GreenGoblin #136390 üzenetére
Ha UEFI-s hardver és a live Ubuntun az
efibootmgr
kilistázta a korábbi "ubuntu" bejegyzést, akkor értelemszerűen azt kell eltávolítani a leírtak szerint, majd utána törölni a Linux partíciókat, vagy magát a teljes rendszermeghajtót ha nincsen rajta semmi fontos, stb. Ha mindez megtörtént, akkor utána normál esetben nem lesz a botolásnál GRUB, ennyi."Most épp újra töröm a Disket Ubuntu Live alatt. Formázzam NTFS-re a végén?"
Nem, nem kell, majd a Windows 10 telepítője particionálja és formázza a telepítésnél, létrehozza a rendszer számára szükséges kicsi partíciókat is, stb.
-
King Unique
titán
válasz
GreenGoblin #136387 üzenetére
Az előző válaszban linkelt leírás részletezi hogyan lehet teljesen eltávolítani az Ubuntut, már csak alkalmazni kellene.
A hiányzó driver max. pl. az Intel RST lehet, ha nálad is olyan az a PC/laptop, amit értelemszerűen meg lehet nézni a BIOS/UEFI-ben, máshoz alapesetben nem kell külön driver a W10-nek, USB 3.X natív támogatás is adott a legtöbb vezérlőnél ha olyan porthoz van csatlakoztatva a pendrive, stb.
-
King Unique
titán
válasz
GreenGoblin #136382 üzenetére
Ezek szerint mégsem sikerült teljesen letörölni - lásd az előző válaszban leírtakat - , máskülönben nem jönne be a bootolásnál a GRUB.
Ha drivert hiányol a telepítő, akkor lásd egy másik válaszban leírtakat, ahol azt már neked kellene tudni, megnézni, hogy ezek megoldják-e, vagy Intel RST lévén neked is le kell tölteni és be kell tallózni a szükséges drivert, mint nemrég másnak.
-
King Unique
titán
Azért évek óta nem, idén májusi a legutóbbi hsz az MSI Z97/H97 (LGA1150) alaplapok topikban, + ott van az azonnali alaplapos kérdések órája topik is, utóbbi jobban pörög...
-
King Unique
titán
válasz
Wolfskin #136345 üzenetére
Lásd a legelső választ, abban le van írva, szemléltetve az is.
-
King Unique
titán
Azért vannak a rendszerkövetelményeknél egyebek is, nem szimplán csak a Secure Boot. + Az értelemszerűen inkább az adott alaplap topikjának a témája, hogy melyiknél hogyan kapcsolható be/ki a Secure Booot az UEFI-ben, + magának a W11 témának is van külön topikja, ami nemrég már 2x is linkelve lett.
-
King Unique
titán
válasz
GreenGoblin #136329 üzenetére
Ha van rá lehetőség, akkor értelemszerűen eleve pendrive-val kellene próbálni a telepítést, nem SD-kártyával szórakozni.
Nálam volt olyan laptopon, hogy UEFI-s telepítésnél erővel beette magát a GRUB az 1. helyre és max. akkor tudtam másik OS-t bootolni, ha hátrébb rangsoroltam vagy töröltem. A leírtak alapján esetedben is az a gond, hogy eleve az jön be és ott akad le a folyamat. -
King Unique
titán
válasz
Wolfskin #136327 üzenetére
Az egy dolog, ahol nem derült ki, hogy a HDS melyik verziója, meg a tesztjei mit mutatnak, stb.
Ha a HDD állapota oké és nem szektorhibás, akkor meg a fizikai csatlakozást javasolt ellenőrizni, USB-s meghajtó esetén kipróbálni másik portban és másik kábellel is az eszközt, stb.
A GetDataBack FAT és GetDataBack NTFS már rég nem fejlesztett, helyette már egy ideje a GetDataBack Pro (korábban Simple) van, az utóbbit kellene használni, nem véletlenül linkeltem az előbb is.
Egy (bruttó) 4 TB-os meghajtónál annyira nem meglepő, ha a deep scan akár 14 óráig is eltart + utána hasonló idő lehet, ha újra végig kell olvasni a felületet, mert tele van adattal.Adatmentő szakik éppen azért az előbbi 2 helyett az eredeti forrásmeghajtóról csak 1x olvasnak, kapásból másolatot készítenek róla - amihez ugye kell + 1 db HDD - , majd aztán az utóbbiról mentenek, ami főleg akkor jöhet jól, ha nem oké a forrásmeghajtó állapota.
-
King Unique
titán
Megnyitotta (újra) kapuit a Windows 11 topik, az azzal kapcsolatos kérdéseket, információkat, elménybeszámolókat értelemszerűen ott kellene a továbbiakban feltenni és kitárgyalni, nem itt, a Windows 10 topikban offolni vele. Köszönjük!
-
King Unique
titán
válasz
Wolfskin #136322 üzenetére
"iszonyatosan akaszt minden ez a hdd így."
Normál esetben nem kellene. Ha esetedben igen, akkor vagy csatlakozási/adatkapcsolati probléma van, vagy szektorhibás a lemez (lásd HDS mit mutat), ahol főleg az utóbb újabb probléma és a HDD állapotáról függően kérdéses, hogy érdemes-e otthon tovább nyúzni...
-
King Unique
titán
válasz
Wolfskin #136303 üzenetére
Oké, de az gondolom megvan, hogy a GetDataBack Pro fizetős adatmentő program, ingyen max. keresni és lemezképet készíteni enged. Ha esetleg full ingyenes program kell, akkor ott van pl. a Recuva, TesDisk, + akár a Microsoft saját parancssoros adatmentő programja (Windows FIle Recovery) stb., ezek is le vannak írva a linkelt válaszokban.
Attól függ, RAW esetén is lehet több eset, van ahol futtatható a CHKDSK, van ahol nem, van hogy megoldja pár kattintással a külső program javítása, stb. Az általános javaslat viszont az adatmentés és csak olvasás a forráslemezről, a javítás azért kockázatos, mert az írással járhat, ami rossz esetben balul is elsülhet.
+ Ha jelen esetben egy USB-s meghajtóról van szó és nem volt használva a hardver biztonágos eltávolítása a fizikai eltávolítás előtt (kábel kihúzása), akkor legközelebb kellene, mivel annak hiánya miatt is lehet RAW (példa). -
King Unique
titán
válasz
GreenGoblin #136302 üzenetére
Itt egyrészt adja magát a kérdés, hogy tud-e a laptop SD-kártyáról bootolni, meg ha az USB-s adapterbe van téve. Ha nem, akkor értelemszerűen pl. pendrive-ról kellene megpróbálni, ahol a honnan, hogyan kell letölteni a Windows 10 ISO-fájlt, pendrive-ra írni, majd pendrive-ról telepíteni a Windows 10-et témáról lásd egy másik válaszban leírtakat, az ott linkelt útmutatókat.
Másrészt ha korábban Linux lett telepítve a laptopra, akkor nem derült ki, hogy az megfelelően lett-e eltávolítva, lásd pl. UEFI esetén az efibootmgr használatát, azaz a LInux indítóbejegyzésének a törlését az UEFI firmware-ből. Ahol szükség esetén megoldható a bejegyzés törlése akár Windows alól is, lásd egy másik esetnél leírtakat. -
King Unique
titán
válasz
zharkanyi #136288 üzenetére
Igen és természetesen a megfelelő kiadást (Home/Pro/egyéb), meg szvsz kellően egyértelmű az előbb linkelt screenshot.
Továbbra sem teljesen világos minek a clean install a 0-ról, amikor utólag is lehet felhasználói fiókot váltani, másik helyi fiókkal / Microsoft-fiókkal bejelentkezni stb., de ha annyira a clean install a cél, akkor lásd egy másik válaszban leírtakat, az ott linkelt útmutatókat a honnan letöltve és hogyan kell pendrive-ra telepítési adathordozót készíteni, pendrive-ról telepíteni a Windows10-et kérdésre, stb. -
King Unique
titán
válasz
Wolfskin #136283 üzenetére
Lásd nemrég egy másik esetnél, az arra adott válaszokban leírtakat. Vagyis RAW kötet esetén alapesetben adatok mentése másik fizikai lemezre adatmentő programmal (példák), majd utána forráslemez törlése és újraparticionálása + újraformázása, végül az adatok visszamásolása. Vagy esetleg kizárólag saját felelősségre a fájlrendszer javítása 3rd party programmal - mivel a beépített CHKDSK RAW esetén nem futtatható - , de az vagy / vagy, azaz jó esetben pár kattintással újra NTFS lesz a RAW-ból és minden oké, rossz esetben viszont nem és az írás miatt végleg sérülhetnek a partíción lévő fájlok.
-
King Unique
titán
válasz
nincsnév007 #136278 üzenetére
Ezt megmutatja pár másodperc alatt a gúgli is.
-
King Unique
titán
válasz
zharkanyi #136273 üzenetére
Csak az SSD cseréje miatt nyilván nem feltétlen kell clean install a 0-ról, mivel adott a klónozás (+ infó) lehetősége is, valamint digitális licenc megléte esetén egy esetleges újratelepítésnél eleve nem kell újra megadni a termékkulcsot, automatikusan beaktiválódik a W10 annak megfelelő kiadása, amit a telepítő is világosan leír az aktiválásnál.
Persze ha erővel újra akarod telepíteni a 0-ról és kezdeni mindent a 0-ról, meg termékkulcs után kutatni, akkor végül is lehet, megteheti a user. -
King Unique
titán
válasz
Skynet258 #136242 üzenetére
"Ha jól tippelem akkor simán 10 alól indítva a telepítőt megmarad minden cuccom és csak upgrade-elek."
Mivel a nemrég linkelt előzetes ISO angol nyelvű, azért max. angol nyelvű rendszernél, magyar lokalizációnál egyik gépen nálam csak a személyes fájlok megtartását ajánlotta fel, a programok + személyes fájlok megtartása eleve inaktív volt.
Az meg gondolom megvan, hogy ez az előzetes egy Insider Preview Dev Channel build és annak megfelelően is kezelendő (tesztelésre, nem feltétlen általános használtra), upgrade előtt nem árt a jelenlegi W10-ről mentést készíteni, stb. -
King Unique
titán
válasz
[CS]Blade2 #136247 üzenetére
Mit tartasz kizártnak, amikor pont neked szemléltették nemrég az egyik válaszban, hogy működik?
-
King Unique
titán
válasz
mefistofeles #136235 üzenetére
Mivel nyilvánosak a rendszerkövetelmények, ezért logikusan kitalálható mi nem stimmelhet, még ha nem is írja pontosan maga az alkalmazás. Amely utóbbiból egyrészt lehet lesz kiadva újabb verzió is, ami már igen, sok minden történhet még X hónap alatt a tényleges megjelenésig. Másrészt adott a lehetőség kipróbálni élesben, letölthetők a korábbi esetnél megadott linkekről az előzetes ISO-k (21996.1).
Ha nem felel meg a jelenlegi hardverkonfigurációd a W11 követelményeknek, akkor használhatsz 2025-ig W10-et, vagy ha az előbbi kell, akkor veszel új, kompatibilis hardvert, vagy pl. esetleg módosított ISO-t - lásd a linkelt példát - használsz, ennyi, túl van tárgyalva... -
King Unique
titán
válasz
undercover #136236 üzenetére
Nem világos ez mind miért kérdés újra, amikor az elmúlt egynéhány hozzászólásban másról sem volt szó, nyilvános a rendszerkövetelmény, nemrég lett említve honnan tölthető az alkalmazás amivel ellenőrizhető a kompatibilitás, stb.
-
King Unique
titán
válasz
mefistofeles #136223 üzenetére
Most komolyan, mi ez a nagy kifakadás, amikor még hivatalosan meg sem jelent a W11 és hónapok vannak addig, meg évekig használhatod még a W10-et is?
Egyébként meg programot újrafuttatni, illetve rendszer újraindítása után újrapróbálni stb., már ha valóban teljesülnek mind a szükséges feltételek. -
King Unique
titán
válasz
mefistofeles #136193 üzenetére
A felsorolt követelmények közül manapság a mai PC-knél azért nem akkora extra és újdonság egyik sem, hogy egyáltalán ne lehetne ezeknek megfelelni.
+ Ugye nem kell egyből W11-re váltani, 2025-ig támogatott még a W10 is, meg addigra lehet hardvert fejleszt, vagy eleve újat vesz a user, illetve akinél esetleg a jelenlegi konfiguráció mégsem felel meg a követelménynek.
-
King Unique
titán
válasz
Nagymelák #136187 üzenetére
Ha egyszer követelmény a Secure Boot, akkor értelemszerűen engedélyezni kell, illetve a Windows 11-et is UEFI mód szerint telepíteni, közvetlen W10
—►
W11 upgrade esetén meg értelemszerűen előzőleg a Windows 10-et is bekapcsolt Secure Boot mellett telepíteni. -
King Unique
titán
válasz
mefistofeles #136185 üzenetére
Pont a kiszivárgott verzióról linkeltem az itteni esetet, ami pont nem ment fel akármire, az is ugyanúgy leakadt upgrade és clean install esetén egyaránt az említett követelmények hiányában, max. a fórumtag által módosított ISO az, amivel végül sikeres volt a telepítés többeknél...
-
King Unique
titán
válasz
TechN7ne #136181 üzenetére
De hisz pont a lényeg, hogy nem volt kamu az előzetes ISO-nál már meglévő követelmény, meg ha most hivatalosan is meg lett erősítve.
-
King Unique
titán
Na, akkor a rendszerkövetelménynél mégiscsak maradt a korábban tárgyalt UEFI, Secure Boot, TPM 2.0, + már min. 4 GB RAM és 64 GB háttértár kell a 64 bites rendszerhez, 32 bites nem is lesz, stb.
-
King Unique
titán
-
King Unique
titán
válasz
savior #136095 üzenetére
Még csak 23-a van nem 24-e, lásd a nemrég leírtakat.
Egyébként meg nyilvános infó, fél perc gúgli...
Join us to see what's next for Windows
Watch the livestream.
06.24.21 at 11 a.m. Eastern Time -
King Unique
titán
válasz
Croft-21 #136093 üzenetére
Igen, az a Defender folyamata, ami átmenetileg terhelheti a rendszert, na de normál esetben nyilván nem fél óráig a bekapcsolás után. + Az továbbra sem derült ki, hogy pontosan milyen hardverről van szó, HDD/SSD-e a rendszermeghajtó, indításnál milyen programok töltödnek br automatikusan, vírus nincs-e esetleg, stb. Ahol ha netán egy tetű lassú HDD-ről fut a W10, akkor nincs min csodálkozni, SSD-re kellene cserélni a gyorsabb működéshez, ennyi. Ha SSD-ről + a többi hardverelem is oké és úgy van ez, akkor meg tiltsad le a feleslegesen induló programokat vagy távolítsd el ami nem kell, vagy ha szükséges állítsd a gépházban alaphelyzetbe / telepítsd újra a Windowst, ennyi.
-
King Unique
titán
válasz
Đusty #136080 üzenetére
Ez eleve inkább beállítás - lásd egy másik válaszban leírtakat - függvénye, nem Windows 10-verzióé, normál eseten, normál kiadásoknál nincs olyan, hogy alapértelmezetten egyáltalán nem frissül.
-
King Unique
titán
válasz
mSchumi87 #136081 üzenetére
Azt ami a 2 válaszban már le lett írva. Alapesetben pedig max. pl. az egyes adatvédelmi beállításokat lehet a telepítésnél vagy utólag a gépházban opcionálisan kikapcsolni ha nem akar arról adatot megosztani a user, ellenben egyebet nem kell ész nélkül kikapcsolni és letiltani, utána meg csodálkozni ha valami nem működik.
-
King Unique
titán
válasz
mSchumi87 #136068 üzenetére
Lásd nemrég egy másik esetnél leírtakat, tapasztalat ügyben kérdezd a másik, ezt a csodát népszerűsítő fórumtagot.
Egyébként meg mivel nem egy hivatalos, Microsoft által kiadott és leokézott Windows 10-ról van szó, hanem egy házilag utótákolt, jól "megoptimalizált" változatról, ezért eleve adott a válasz, miszerint az ilyen vadhajtásokkal max. opcionálisan és saját felelősségre kéretik bohóckodni és hivatalos ajánlás ilyen tákolmányra nyilván nem lesz, ennyi. -
King Unique
titán
válasz
raskolnikoff #136071 üzenetére
Épp nemrég lett itt leírva, linkelve, hogy a havi választható frissítés telepítése javítja ezt az egyeseknél előforduló problémát...
-
King Unique
titán
válasz
kezo0 #136063 üzenetére
Mondjuk le van írva világosan a KB5003690 számú kumulatív frissítésnél, hogy miket javít, arra céloztam én is abban a válaszban, lásd alább.
"• Frissíti azt a problémát, amely elmosódott szövegeket okoz a hírek és érdeklődési körök gombon Windows a tálcán bizonyos képernyőfelbontások érdekében.
• Frissíti a keresőmezős ábráknak a tálcán Windows problémát, amely akkor fordul elő, ha a jobb gombbal a tálcára kattint, és kikapcsolja a Hírek és érdeklődési körök parancsot. Ez a grafikus probléma különösen sötét módban látható."
-
King Unique
titán
válasz
szabonagyur #136061 üzenetére
Már akinél, nálam pl. magyar régió és nyelvi beállítások mellett eleve °C már a kezdetőktől fogva.
Egyébként nem erről volt szó az előbb de mindegy, meg max. akkor +1 CU, aztán ez is oké lesz. -
King Unique
titán
válasz
Doky586 #136033 üzenetére
Oké, hajra, bár itt akkor is csak néhány ilyen infó lesz, nyilván nem a teljes mezőny.
Nem is feltétlen kell Windowson darabolni FAT32-höz, ha ott eleve adott az MCT, a Linux destop meg ugye marginális és ott sem mindenki Windows telepítési adathordozó készítésével foglalatoskodik.. -
King Unique
titán
válasz
Doky586 #136027 üzenetére
Hogyan jön ide a Linux? Egyértelmű mire válaszoltam és még idéztem is, azaz Windows 10 esetén sem feltétlen kell a bootoláshoz használt pendrive-ra NTFS fájlrendszer, ha pl. az MCT és ESD ISO esetén működik FAT32 alapon is.
Amúgy igen, Linux, macOS stb. esetében nyilván nem használható az MCT, de azinstall.swm
fájlokra darabolás igen FAT32 fájlrendszerhez, ha az adott hardvernél csak FAT16/32 fájlrendszereket támogat az UEFI firmware. Ha NTFS és akár exFAT fájlrendszereket is, akkor meg pláne sima ügy és még darabolni sem kell, nekem nem kell leírnod és szoktam is linkelni a korábbi blogbejegyzésedet ez ügyben. -
King Unique
titán
válasz
Doky586 #136018 üzenetére
"Főleg a win10 telepítéskor jönne jól"
Pontosabban a standard, 64 bites W10 ISO-k (lásd. pl. direkt letöltés, TechBench) esetén, ott nagyobb az
install.wim
fájl 4 GB-nál és ezért nem opció a pendrive-on FAT32 fájlrendszer használata, max. kisebb méretűinstall.swm
fájlokra darabolás után. Ellenben az MCT-vel letöltött, MCT-vel kreált telepítési adathordozó és ESD ISO esetén azinstall.esd
fájl kisebb 4 GB-nál, ezért ott értelemszerűen oké a FAT32 fájlrendszer használata, meg az MCT is alapértelmezetten FAT32-re formázza a pendrive-ot. -
King Unique
titán
válasz
Lauda #136013 üzenetére
Ezzel a kumulatív frissítéssel javítva lett a korábban említett, egyeseknél előforduló probléma a tálcán a hírek és érdeklődési területek widget miatt. Vagyis aki már most akar erre javítást és nem akar a következő patch keddig (07.13.) várni, az opcionálisan értelemszerűen telepítheti.
Egyébként ez a KB5003690 kumulatív frissítés 2004, 20H2 és 21H1 rendszerekre egyaránt ugyanaz, vagyis a buildszámok utótagjai is egyformák lesznek mindháromnál, lásd 19041.1081, 19042.1081, 19043.1081. -
King Unique
titán
válasz
Jorus #135992 üzenetére
Csak kíváncsiságból kérdezem, hogy ez a "biztonságiakat telepítem" pontosan mit akar jelenteni?
Csak mert ugye már évek óta kumulatív frissítések vannak havonta W7, 8.1 10 esetében egyaránt és nem lehet egyesével külön szelektálni mint korábban, amik közül csak a havonta 1x a standard patch kedden kiadott "B" kötelező, a "C" / "D" viszont eleve csak választható frissítés, azaz nem kötelező telepíteni és nem is települ automatikusan. Az illesztőprogram-frissítések meg eleve tilthatók/konfigurálhatók külön is, sőt azoknak egy része is csak választható frissítésként jelenik meg, azaz szintén nem kötelező telepíteni. + Támogatott Windows 10-verzióknál egy új funkciófrissítés is csak választható frissítésként jelenik meg és azt sem kötelező ennek okán (egyből) telepíteni. Azaz ha csak az alap frissítéseket (pl. havi kumulatív "B") akarja telepíteni a user, akkor ahhoz nem feltétlen kell külön tiltania a Windows Update-et, mivel az egyéb frissítések jellemzően csak opcionálisak. -
King Unique
titán
válasz
Croft-21 #135994 üzenetére
Attól függ, hogy esetedben milyen a szoftverkörnyezet, rendszerindításnál mennyi program indul el és tölt be automatikusan, HDD/SSD-e a rendszermeghajtó, mennyi a fizikai RAM, szükség esetén vírusellenőrzés talált-e a valamit, stb.
Egyébként nem, nyilván nem normális ha állandóan, tartósan van ez az állapot, bootolás után max. pár percig reális az előbb említetteknek is a függvényében. Ahol ha már megnézted a feladatkezelőt, akkor azt is látnod kellett, hogy pontosan melyik folyamat generál magas terhelést. -
King Unique
titán
válasz
[CS]Blade2 #135993 üzenetére
8 Best Android Emulators For PCs In 2021
Igen, ha PC-n, W10 alól akarsz futtatni Android alkalmazást.
Másik megoldás androidos okostelefon vásárlása, használata, ami manapság azért nem akkora extra.
-
King Unique
titán
válasz
Krystal_s #135986 üzenetére
Hát igen a notórius nemfrissítőknek, Windows Upate-et helytelenül erővel tiltóknak valóban nem kedvez a jelenlegi beállítás.
De mondjuk többször le lett már írva itt és linkelve a szükséges útmutatók, hogy bőven vannak beállítási lehetőségek a Windows Update esetében a különféle frissítések szüneteltetéséhez, halasztáshoz, manuálisra állításához stb. és az alapesetben elég, nem feltétlen kell szolgáltatás szinten teljesen letiltani a működését, meg pláne nem ostoba módon véglegesen...
Ha 3rd party antivírus szoftver van telepítve, akkor normál esetben a beépített Defender eleve kikapcsol, max. a rendszeres vizsgálat kapcsolható vissza opcionálisan, ami pl. nálam normálisan működő AV-k - lásd pl. ESET termékei - esetén működik is és nem kell a Defendert külön tiltani ilyen-olyan módszerekkel. Persze ilyen CIS és társai mára bugtenyészetté vált programoknál esetleg előfordulhat kivétel, de a normális működés az, ami ez előbb lett leírva.
-
King Unique
titán
válasz
ToBeY #135975 üzenetére
Mármint max. a free upgrade lehet kérdés, mert maga az upgrade nyilván nem, az eddig is megoldható volt korábbi Windowsokról többféleképpen. Ahol ha azt nézem, hogy jelenleg W10-ről a közvetlen in-place upgrade W11-re, valamint W11 clean install esetén is beaktiválódott a W11 a W10-nél már meglévő digitális licenccel és nem kellett új termékkulcsot megadni az aktiváláshoz, akkor adott a válasz, hogy működhet a váltás ingyen. Aztán, hogy marad-e ez a véglegesnél is, majd kiderül 24-én, vagy később.
-
King Unique
titán
válasz
#20584850 #135969 üzenetére
igen, nyilván, bár ha itt is lesz free upgrade korábbi Windowsokról, akkor vásárlás-bevétel inkább az előtelepített hardverekből és OEM licencekből, + céges licencekből lesz. + Kérdés, hogy a nem olyan régen tárgyalt TPM, Secure Boot stb. követelmény megmarad-e a véglegesnél is, mert ha igen, akkor lehet venni az ezeket nem támogató régi hardverek helyett új hardvert is.
-
King Unique
titán
válasz
savior #135960 üzenetére
Épp akartam volna javasolni, hogy nem feltétlen itt kellene a még hivatalosan be sem jelentett Windows 11 témával offolni, hanem egy fórumtag által nemrég nyitott Windows 11 topikban, de az végül (átmenetileg) zárásra került. Ha kinyit, vagy lesz helyette másik, akkor értelemszerűen ott lehet folytatni, addig jobb híján módjával elfér itt is.
Egyébként le lett írva itt már többször, hogy ez a 21996.1-es buildet és az abban lévő újításokat eredetileg a W10 21H2-nek szánták, csak végül vélhetően marketing és egyéb okokból kitolták, kiadják új Windowsként, hogy még nagyobb legyen a hírverés, új bevételek, stb., ennyi.Ahol ha a W10 általános kiadásainál 2025 a támogatási idő vége, ezt a W11-et (vagy mi lesz a neve) meg eleve új Windowsnak szánják, akkor értelemszerűen 2 külön Windowsról beszélünk és mindkét rendszer fejlesztése fut majd párhuzamosan, elvileg. Aztán hogy a W10 esetében mi lesz a jövőbeli funkciófrissítésekkel, lesz-e a 21H2 és újabb, meg azokban milyen újítások lesznek stb., az jó kérdés.
-
King Unique
titán
válasz
Krystal_s #135959 üzenetére
"A Bleeping Computer szerint a Microsoft mostanra kiadott egy hibajavítást, amit a Windows Update felületről lehet letölteni. Ha önnél is felbukkan egy újfajta kiadás, úgy érdemes mielőbb telepítenie azt."
Vagyis a Defender esetében ez a hiba elvileg már rég javítva lett, a program aktuális verziószáma is már 1.1.18200.4, én nem tapasztaltam egyik általam használt W10-nél sem mostanában rejtélyes tárhelycsökkenést emiatt, stb. Persze a notórius, Windows Update-et helyből véglegesen tiltó nemfrissítőknél előfordulhat, akik nem telepítették a javítást.
-
King Unique
titán
válasz
b-max #135956 üzenetére
Lásd egy másik válaszban leírtakat.
-
King Unique
titán
válasz
moongoose #135951 üzenetére
Hát ezek szerint mégsem lett megfelelően beállítva, mert akkor nem frissített volna automatán, mint már említve volt.
Igen, ezért is javasoltam előzőleg és most is, hogy ilyen hozzáállással jobb ha inkább visszaállsz egy korábbi Windowsra, ahol a W8.1 még ugye 2 évig támogatott, bár ha a user önkényesen és balga módon véglegesen letiltja a frissítéseket mellőzve ezzel a biztonsági és egyéb fontos javításokat is, akkor végül is mindegy meddig támogatott. -
King Unique
titán
válasz
moongoose #135946 üzenetére
Ha az előző válaszokban linkelt útmutatókban, screenshotokon lévő beállítások megtörténtek volna mind, illetve csak ami éppen szükséges, akkor nem frissített volna csak úgy automatán a rendszer, vagyis ha esetedben igen, akkor nyilván nem történtek meg, ennyi.
A normális működés meg nyilván a szükséges biztonsági és egyéb frissítések telepítése, nem pedig azok tartós letiltása, végleges mellőzőse, éppen ezért nem kellene butaságokat írni, lásd minek frissítette magát naprakészre a rendszer.Illetve ha esetedben ekkora probléma mindennemű frissítés, akkor bár nem javasolt de adott a lehetőség visszaállni a korábban említett és már EOL/EOS W7-re, aztán akkor arra már amúgy sem jönnek új frissítések...
Arról meg ugye már volt szó itt többször (példa), hogy a tálcán megjelenő hírek és érdeklődési területek widgetet hogyan lehet szükség esetén kikapcsolni, eltávolítani onnan ha nem kell a usernek, csak pár kattintás. A tartalmát, a hírcsatornát illetően pedig amúgy vannak személyre szabási lehetőségek, elrejthetők az adott cikkek stb., ez sem újdonság. -
King Unique
titán
válasz
westlake #135945 üzenetére
Ennyi erővel adott fordítva is a dolog, mégis miért gondolja azt bárki, hogy csak azért mert letöltött és kipróbált egy előzetes verziót, már mindent tud az új Windowsról és nem szükséges a továbbiakban semmilyen bejelentés, hírközlés a Microsoft részéről.
Meg ugye 24-én vélhetően csak az fog kiderülni, nyer hivatalos megerősítést, hogy lesz új Windows, mi az új irányvonal stb., nem az új Windows megjelenési dátuma lesz, meg ez a 21996.1 build nem az RTM, hanem csak egy előzetes Dev Channel build (mint kb. W10 esetén a korai Technical Preview változtok), stb.
-
King Unique
titán
válasz
Cs1csó #135922 üzenetére
Az a leírás a beépített UWP appok eltávolításánál nem taglalja a tálcán lévő új widget eltávolítását, vagyis az utóbbihoz értelemszerűen nem feltétlen jó. De nem mintha annyira kellene amikor a tálcamenüben eleve adott a kikapcsolás/elrejtés lehetőésge, + registry és csoportházirend szinten is kikapcsolható, lásd a linkelt válaszban lévő leírásokat, ezért is felesleges szvsz egyéb módon nekiállni törölni.
-
King Unique
titán
válasz
Armagedown #135915 üzenetére
Egy korábbi válaszban szemléltetve, linkelve vannak a lehetőségek. Ahol nem világos mégis mi értelme lenne a linkelt válaszban lévő opciókon kívül erővel megpróbálni törölni a widgetet, ha eleve a rendszer része és pár kattintással eltávolítható a tálcáról, kb. zéró...
-
King Unique
titán
válasz
BlackSoft #135901 üzenetére
Azt nem írtad, nem mellékeltél screenshotot, hogy a telepítésnél pontosan mi a gondja a telepítőnek, mit hiányol, azonos ISO mit jelent (21H1?), honnan lett letöltve, stb...
Egyébként megnézed a rendszerkövetelményeket, ami a CPU-kra vonatkozóan külön is részletezve van.
Ahol egyrészt a processzoroknál W8.X, 10 rendszereknél követelmény az NX, PAE, SSE2 támogatása, ami pl. a Coreinfo programmal is ellenőrizhető, vagy ott van a CPU-Z, stb. Sőt, még blogbejegyzés is íródott erről. Viszont ha eddig ment ezen a laptopon a W10 21H1 (az most a legújabb), akkor elvileg rendben lehet.
Másrészt ha ilyen ergya a laptop, hogy csak 1,2 GHz CPU és 2 GB RAM, akkor 64 bites helyett lehet inkább 32 bites Windows 10-zel kellene próbálkozni, vagy az előbbihez pl. a RAM-ot bővíteni 4 GB-ra a normális használathoz hiába min. 2 GB a hivatalos követelmény. -
King Unique
titán
válasz
mefistofeles #135879 üzenetére
Az előbb lett leírva, linkelve, hogy pl. a digitális licencnél a hardverazonosító és az ahhoz társított Windows 10-kiadás (pl. Home/Pro) a lényeg, ahol az előbbi 1 db PC esetén nyilván nem változik, ellenben 2 db egymástól különböző PC-nél már igen, ennyi.
-
King Unique
titán
válasz
Citroware #135870 üzenetére
Alapesetben 1 db PC-n 1 db W10 használható, de hardverazonosító alapján digitális licenccel beaktiválódhat a másik ugyanolyan kiadású (pl. Home/Pro) W10 is és működhet mindkettő, ha egyszerre, egyidőben csak az egyik van használva. Meg pláne ha Retail típusú licenc, amiből volt/van pl. olyan is, ami egyszerre akár 2 db PC-n is használható (példa).
Ha esetleg nem jönne össze és ilyen pár ezres bazári termékkulcsról van szó, akkor meg max. veszel még egyet hasonlóan olcsón.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
• OFF topik
• TILOS a warez!
• Windows 10 frissítési kisokos
- Milyen monitort vegyek?
- Samsung Galaxy A35 5G - fordulópont
- Óvodások homokozója
- Világ Ninjái és Kódfejtői, egyesüljetek!
- NVIDIA GeForce RTX 4080 /4080S / 4090 (AD103 / 102)
- Audi, Cupra, Seat, Skoda, Volkswagen topik
- Gaming notebook topik
- Hogy is néznek ki a gépeink?
- Milyen processzort vegyek?
- Windows 11
- További aktív témák...
- Jo Nesbo: LEOPÁRD (nem olvasott)
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 5800X 32/64GB RAM RX 7700 XT 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- Beszámítás! Apple iPad 10.9 2022 64GB WiFi tablet garanciával hibátlan működéssel
- Samsung A54 128/8GB Fehér / ÚJSZERŰ állapotban / 12 hónap jótállással
- Telefon felvásárlás!! iPhone 14/iPhone 14 Plus/iPhone 14 Pro/iPhone 14 Pro Max
Állásajánlatok
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest