Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ursa major

    csendes tag

    válasz DukeFX #2 üzenetére

    koszonom, ez a beinditas sikerult ilyen modon.
    most jon a kovetkezo problema:
    bekapcsolas utan kb- 1 perccel kikapcsol teljesen minden egyeb kozremukodes nelkul. (az mar csak hab a tortan, hogy a PCI-s VGA-vezerlo - s3 trio64v - sem indul be, nincs kep, tobb PCI slot kiprobalasa utan sem.)
    Ennek a kikapcsolasnak mi lehet az oka? lehet a belso homero altal indikalt kikapcsolas? Persze, mivel a BIOS-t nem latom, nem tudom allitani, az is igaz viszont, hogyha kikapcsol, talan a hutes nem ok. van venti a processzoron (intel), megy is, az egyetlen ketsegem a hovezetopaszta. valami fekete reteg volt eleve a hutoborda aljan. Ez az? vagy ezt le kell szedni, es beszerezni a szilikont?
    legyszi help!

  • ursa major

    csendes tag

    sziasztok,

    a minap vettem egy asus p4v8x-x alaplapot 2000-es celeron procival+hűtővel, 256 mb rammal és egy új 300W-os táppal.
    a gond az, hogy összerakosgatás után az ég világon semmi nem történik, tehát se a ventillátorok, se semmi el nem indul a főkapcsolóra.
    az alaplapon van egy kis led, az kigyullad, továbbá a tápból jövő sorkapcson is mértem feszültséget, de a 12V-os csatlakozon nem (gondolom, ott csak akkor jelenik meg, ha sikerült bekapcsolni, igaz?)
    a főkapcsolót is cseréltem, vagyis két házzal (az egyik megintcsak vadiúj) is próbáltam, semmi.
    egyes tanácsokhoz igazodva próbáltam 2-3 IDE eszköznyi terheléssel ill. anélkül is, ugyanúgy semmi, csak a kis led.
    alaplaphiba? táphiba? felhasználóhiba? :)
    még garanciális minden alkatrész, de remélem, hogy nincs szükség cserére.

    mit tudtok javasolni? hol keressem tovább a hibát?

    köszi,
    akos

Új hozzászólás Aktív témák