Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SP4C3

    veterán

    válasz Frawly #36492 üzenetére

    "Nem tudom miért ragaszkodsz a grafikus felülethez"
    - Mert már kinőttem a DoS-os környezetből és szerintem ez jobban néz ki és nem mellesleg több infót közöl, mint ez.

    "...a ping egy egyszerű diagnosztikai eszköz, tipikusan az a dolog, amihez a terminált kitalálták. Ez az a műfaj, ami grafikus felületen sem kényelmesebb semmivel."
    -Ezzel azért erősen vitatkoznék. Tehát szerinted a terminált a ping miatt alkották? Nemsemmi.

    "Gépelgetni így is kell, mikor ebbe a grafikus felületű izébe beírod a host nevet."
    Igen, beírom, hogy 1.1.1.1 meg azt, hogy 100ms meg megnyomom, hogy START.
    Ezzel szemben terminálba csak annyit kellene, hogy: ping -t -a satufaek.org (itt nincs olyan opcióm, hogy mekkora intervallummal küldje a pingeket, mert az mindegy, hogy 2 darab 1másodperces ping között hány csomag veszett el... MikroTik netwatch-ban is ezt rühellem legjobban a legkisebb intervallum 1mp, ami lófaszra se fog rávilágítani.)
    Ezután, másolhatom ki az egész outputot egy libreoffice calc táblázatba, ahol kell egy rakás formázást készíteni, mire valami hasznavehető infót kapok a min-max értékekről és a veszett csomagokról) Ez aztán a kényelmes és egyszerű megoldás, már írom is a scriptet... Ho-ho-ho-hogyne!

    Egyszerűen mánián kívül nem sok értelmét látom egy ilyen grafikus ping-nek.
    -Ha hiszed, ha nem: Ezzel az egyszerű 2.40 MB-os programmal (és nem mellesleg szabad software-rel) megtaláltam olyan hibát a hálózaton, amit egy több ezer eurós szuper-mega-tutti-extra monitoring system észre sem vett!

    "Win alatt muszáj volt, mert ott a legutóbbi időkig nagyon tré volt a parancssor, de Win10-en fejltesztettek rajta, így használható."
    -Nem tudom neked mi volt benne a tré, amire kellett, arra mindig is jó volt. Arról meg pláne fogalmam sincs, hogy mit fejlesztettek rajta. (ha parancssor CMD utódjának csúfolt PowerShell-re gondolsz, akkor grat. az is egy rakás szar, mintha valami third-party kínai fejlesztésű fasság lenne, még C++-ban programozni is könnyebb, mint ~!@#$%^{}][ karaktereket egy terminálba írkálni)

    Maradok Tisztelettel!

    -JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

Új hozzászólás Aktív témák