Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • FirstTripla

    tag

    Sziasztok, nálatok előfordult, hogy az eddig jól működő sebesség kb 910/910 gigabites optikai nettel most a letöltés megy, viszont a feltöltés harmadára esett vissza. Se a gép, se a hálózat, se szomszédban új bekötés nem volt pár éve már. Mai nap kezdtem el mérni 1-2 hónap kihagyással, és 910 letöltés megvan, sőt több is néha, viszont feltöltés sokszor csak felugrik 700-750-re fél másodpercre, majd lemegy 400-350-300 vagy még lentebb. Ha rögtön újra futtatam akkor pedig előző alá esett 50-el vagy még többel. Azért is furcsa, mert régen lent kezdett 700 körül és szépen felerősödött a végére, de most meg leesik. Itt van egy jó pár hónapos rekord mérésről kép, mely azonos gépen és hálózaton volt nap közben csúcsidőben.

    Mostani feltöltés:

    Letöltés pedig:

    Itt letöltés tökéletes, csak munkám miatt 10-30Gb-s zipeket kell feltöltenem többször és azért a 900 vs 300 csak 3x sebességet jelent. Nemsoká cserélik a régi Huaweii ONT-t, ami bridge módban adja tovább a netet gond nélkül, de most kitalálták hogy muszáj cserélni, mert elavult már. Mi pedig tök jól falra szerelve használjuk, wifi kilőve és csak egy kábel megy ki belőle a fő routeremhez. A méréseket ma végeztem délután, kora este és hajnalban, vagyis független a kihasználtságtól, szerintem utcában senki se használta éppen a netet hajnal 2kor :D . Ilyen másnál is előjött, sajna pár hónapja mértem utoljára és nem mentetem le, de akkor is átlag 900/900 megvolt, viszont a telekomos 800/800 átlag most így sajna nincs meg amit írnak a weblapon a csomaghoz.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák