Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz cinemazealot #20440 üzenetére

    Kvázi színusz alatt felteszem nem a négyszögjelet értjük, hanem a vmivel kifinomultabb fűrészfogas/lépcsőzetes színusz görbét. A négyszögjelet én nem is hívnám "kvázi színusznak". Ott meg a kvantálási sebesség azért gyorsabb kell legyen 50 Hz-nél.

    Amennyire én tudom tulajdonképpen a tiszta színuszos inverter se "organikusan" állít elő egy színuszgörbét - olyat csak generátor tud. Hanem akkora felbontású jelalakot állít elő, ami már hűen közelíti a valós színuszgörbét. Kb mint audionál a DAC talán egy jó hasonlat lehet, ahol a köznyelvben lévő kvázi színusz néhány bites felbontásban tud pár száz Hertz-es mintavételezést, míg a "tiszta színusz" lényegesen nagyob bitmélységgel és jóval gyorsabb mintavételezéssel közelíti a matematikai színuszgörbét.

    Visszatérve a kérdésemre:
    Viszont ha a kvázi színusz pár száz Hertz-en mintavételez és a felharmónikusai is alig néhány ezer Hertz nagyságrendűek, akkor miért nem tudja üzemszerűen követni egy PSU, aminek az órajele legalább egy nagyságrenddel gyorsabb még a felharmonikusoktól is? A jobb tápok akár két nagyságrenddel is, ha hinni lehet a 20-100 KHz-es infónak amit találtam.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák